Головна>Факультети, кафедри >Історія кафедри  Авторизація

Дата останнього оновлення інформації:
19.04.2013

Кафедра технології машинобудування

Кафедра технології машинобудування знаходиться за адресою: Україна, 39600, м. Кременчук, Полтавської обл., вул. Першотравнева, 20, навчальний корпус №6.
Тел. 05366 31100
Заснована в 1972 році і здійснювала підготовку інженерних кадрів за спеціальністю "Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти". Це була перша випускаюча кафедра в тодішньому Кременчуцькому загально-технічному факультету Полтавського інженерно-будівельного інституту, на базі якого розвівався и був створений теперішній Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського (КрНУ).
Першим завідуючим кафедрою був призначений кандидат технічних наук доцент Петро Володимирович Крупеня.
У 1974 році кафедру очолив кандидат технічних наук, доцент Геннадій Олександрович Козлов. На цій посаді він працював до 1979 року.
На кафедрі створювалася матеріально-технічна база, формувався науково-педагогічний потенціал, розроблялося методичне забезпечення навчального процесу зі спеціальності, велася науково-дослідна робота, розвивалися зв’язки з виробництвом та з порідненою кафедрою базового інституту.
У 1975 рік - був здійснений перший випуск студентів вечірньої форми навчання, а у 1978 році перший випуск студентів заочної форми навчання, в 1996 - перші дипломи інженерів-технологів отримали випускники денної форми навчання.
З 1979 року на посаду завідуючого кафедрою був обраний кандидат технічних наук, доцент Анатолій Віталійович Локтик, який обіймав цю посаду 8 років.
У 1987 році колектив кафедри очолив кандидат технічних наук, доцент Георгій Миколайович Загорянський, який направляв його діяльність протягом 8 подальших років.
У 1995 році кафедра ТМ була об`єднана з кафедрою ОМТ, більша частина її педагогічного колективу ввійшла до складу кафедри технології машинобудування.
Завідуючим кафедрою став доктор технічних наук, професор Віктор Миколайович Шаповал.
З 2000 р. кафедру технології машинобудування очолював к.т.н. проф. Пирогов Леонід Іванович.
З 2006 року завідувач кафедри професор, доктор технічних наук Володимир В`ячеславович Драгобецький.
Сьогодні навчальний процес на кафедрі забезпечує 20 викладачів. Серед них: професори - В.В. Драгобецький, В.В. Костін, Л.І. Пирогов, доценти - А.В. Локтик, Б.Г. Циган, Л.С. Роман, А.М. Гончаров, Р.Г. Пузир, В.Г. Загорянський, О.В. Троцко, А.А.Сімонова, старші викладачі - С.А. Шелест, Р.Г. Аргат. Навчально-допоміжний персонал: інженер навчального процесу Наумова О.О., зав.лаб. – Резніков А.О. Завдяки їх самовідданості та високому професіоналізму кафедра забезпечує викладання 43 спеціальних і профілюючих дисциплін, ведеться науково-методична і виховна робота з підготовки фахівців для машинобудівних підприємств м. Кременчука і Полтавського регіону. На кафедрі діє аспірантура.
Майже дві тисячі її випускників працювали в минулому і працюють зараз керівниками, головними та провідними спеціалістами, інженерами-технологами та майстрами на підприємствах і в установах України, у сфері бізнесу та фінансів. Серед них: Глухов М.В. – колишній голова міста Кременчук, Літвіненко А.К. – керуючий Кременчуцьким відділенням “Промінвестбанку” України, Слепец Ю.С. – директор Кременчуцької філії комерційного банку “Приватбанк”, Бугаєнко Н.І. – директор Кременчуцького заводу силікатної цегли, Онищенко П.Г. – зам. генерального директора КрАЗ з виробництва, Сироватко В.І. – зам.генерального директора КрАЗ по кадрам, Писаренко Б.П. – зам генерального директора КМБЗ по кадрам та інші.