Головна>Факультети, кафедри >Історія кафедри  

Авторизація

Дата останнього оновлення інформації:
27.11.2013

Кафедра теорії, історії держави та права

Історія кафедри

У витоків відкриття юридичного напряму освіти у Кременчуцькому національному університеті стояли: професор Маслов Володимир Єлисейович, народний депутат України, кандидат юридичних наук Омельченко Григорій Омелянович, заслужений юрист України Дзябенко Олексій Федорович.
Після створення в 1997 році Кременчуцького державного політехнічного інституту розпочалася інтенсивна робота по одержанню дозволу Міністерства освіти України на підготовку юристів. Потреба правоохоронних, судових органів міста та регіону в кваліфікованих юристах була досить гострою. Вимоги щодо отримання ліцензії були занадто високими. Вони стосувалися перш за все відповідності матеріально-технічної бази, кадрового потенціалу і навчальної літератури. Крім того, необхідно було пройти фахову та експертні ради, на яких представники провідних юридичних вузів України оцінювали готовність до початку підготовки юристів.
Тодішній ректор професор Маслов В.Є. як далекоглядний керівник з державним мисленням в максимально короткий термін виділив необхідні приміщення для навчального процесу. Було виконано євроремонти, закуплені меблі, комп’ютери, велику кількість новітньої юридичної літератури та нормативно-правові акти. Було створено перший у вузі методичний кабінет з достатньою кількістю персональних комп’ютерів. Приміщення в яких готуються юристи (№№ 1301, 1302, 1303, 1315, 1316, 1317, 1318, 1319, 1320) і зараз є найкращими в університеті.
В такий же короткий термін була виконана робота по методичному забезпеченню навчального процесу, по комплектуванню високопрофесійними кадрами.
15 грудня 1997 року наказом ректора була створена кафедра “Правознавство”, а 24 червня 1998 року Міністерство освіти видало ліцензію № 179997 серія ВДП-1 на підставі якої з 1 вересня 1998 року розпочалася підготовка юристів у нашому вузі. В 2000 році була створена кафедра “Загальноправових дисциплін”, правонаступницею якої з 17.05.2003 року є кафедра “Теорії, історії держави та права”.