Головна> Підрозділи> Відділ сприяння працевлаштуванню та практичної підготовки > Поради  
КрНУ
Відділ сприяння працевлаштуванню та практичної підготовки

 РЕЗЮМЕ

Види резюме

Є 3 основних і найбільш популярних види резюме:

 • хронологічне резюме;
 • функціональне резюме;
 • комбінованого типу.

Хронологічне резюме.

Резюме хронологічного типу складається по принципу “про все по порядку”. Перераховуються місця роботи та обов’язки, які ви виконували. Опис трудової біографії в зворотній хронологічній послідовності якнайкраще продемонструє вашу кваліфікацію та сильні сторони.

  1. Досвід роботи, освіта та ін. вказуються в зворотньому хронологічному порядку (тобто починаючи з останнього місця роботи);

  2. Коротко опишіть ваш досвід, підкреслюючи досягнення та навики;

  3. Почніть резюме коротким узагальненням вашого досвіду.

Використовуйте резюме хронологічного типу, якщо:

 • ви хочете отримати посаду в сфері, де у вас спостерігається стійкий і вражаючий прогрес;
 • останнє місце роботи – це сильна сторона вашого трудового досвіду і ви плануєте й надалі займатися цією діяльністю.

Резюме хронологічного типу може виставити вас в невигідному світлі, якщо:

 • ви збираєтеся змінити профіль діяльності й перейти на роботу в іншу галузь, не пов'язану з попередньою діяльністю;
 • останнім часом ви постійно зайняті пошуком роботи і на більшості з перерахованих в резюме робочих місць ви працювали по півроку;
 • у вашій трудовій біогрфії багато довгих періодів часу, коли ви не працювали з різних причин.

Функціональне резюме

Резюме функціонального типу демонструє ваші професійні навики, досвід та досягнення. Інформація про те, де і в який період ви працювали або замовчується, або описується в загальних рисах.

1. Інформация подається по "тематичних групах" (наприклад, лідерські якості / керівні позиції, організаторські здібності, професійні досягнення), що мають безпосереднє відношення до роботи, яку ви хочете отримати.
2. Дати зазвичай виключаються, щоб підкреслити ваш досвід, а не послідовність подій.  

Рекомендуємо використовувати цей тип резюме, якщо:

 • вам практично нічого сказати про попереднє місце роботи, і ви претендуєте на рядову посаду;
 • ви повертаєтесь до даної сфери діяльності після тривалої перерви;
 • чітко хронологічний порядок демонстрування вашого досвіду працюватиме проти вас;
 • ви працювали в різних місцях, але минулий досвід роботи не відображає вашого службового зростання.

Отже, резюме функціонального типу концентрує увагу на ваших трудових досягненнях. Проте слід враховувати той факт, що багато роботодавців відносяться до таких резюме з деякою підозрою. Звичайно, для роботодавця дуже важливі ваші досягнення та сильні сторони, але вони хотіли б побачити «процес в його розвитку». Тому, функціональне резюме особливо потребує супровідного листа.

Комбінованого типу

Резюме комбінованого типу не тільки демонструє вашу кваліфікацію та досягнення, а й дозволяє отримати виразне уявлення про хронологію вашої трудової біографії.

1. Зазвичай резюме складається з двох частин: опису досвіду по “тематичних групах” і короткого опису в хронологічному порядку досвіду роботи, освіти та ін.

2. Таке резюме дозволяє вам підкреслити досвід, що безпосередньо відповідає реальній вакансії та вимогам реального роботодавця.

Резюме комбінованого типу зручне, якщо ви відноситесь до однієї з наступних категорій: прагнете змінити професію і хочете підкреслити свою загальну підготовку та кваліфікацію, а не вказувати якісь конкретні професійні обов’язки, якими вам доводилося займатися на попередніх місцях роботи. вам не вдавалося пройти через етап початкового відбору за допомогою резюме хронологічного типу, і ви хочете зробити його більш «ударним». ви хочете влаштуватися на роботу, з якою, як вам здається, ви справилися б, але ваша трудова біографія мало пов’язана з цією конкретною посадою.
Цей тип резюме дозволить вам з самого початку звернути увагу читача на ваші реальні досягнення, а також на професійні навики та досвід, які ви можете запропонувати. Резюме комбінованого типу швидко завойовує популярність і у професійних рекрутеров і у аплікантів.

Структура резюме

Резюме, як правило, складається з 1-2 сторінок і включає наступні блоки:

Контактна інформація

 • Ім'я й прізвище (по батькові можна опустити).
 • Адреса (повністю, включаючи індекс).
 • Телефон (домашній, контактний з кодом міста; робочий телефон вказується тільки в тому випадку, якщо у вас є можливість досить вільно спілкуватися на робочому місці).
 • Адреса електронної пошти (якщо у вас ще немає особистої поштової скриньки, перед розсиланням резюме обов'язково її створіть).

Мета (не обов'язково, але бажано): короткий опис того, на одержання якої посади й чому Ви претендуєте (не більше 6 рядків, а краще 2-3). Якщо резюме відправляється на конкретну вакансію, у якості мети пишеться назва або код цієї вакансії. Якщо у вас кілька різних цілей, можна скласти два-три варіанти резюме. Краще зробити декілька сфокусованих на різних аспектах резюме, ніж одне загальне.

Кваліфікація. Коротко вказується найбільш значима для потенційного роботодавця інформація про ваші професійні навички, сильні сторони й досягнення.

Досвід роботи у зворотному хронологічному порядку (спочатку вказується останнє місце роботи). Це найважливіший блок резюме, у якому описується досвід роботи, як правило, за останні 10 років використовуючи наступну схему:

 • назва компанії;
 • напрямок діяльності компанії;
 • строки роботи;
 • посада;
 • посадові обов'язки;
 • професійні навички й досягнення.

При описі Ваших досягнень використовуйте дієслова дії, такі як: розвивав, заощадив, збільшив або скоротив.

Освіта (чим більше пройшло часу після закінчення навчального закладу, тим менше місця цей пункт повинен займати в резюме; для випускників і студентів варто поміщати його перед попереднім, тому що досвід роботи якщо і є, він менш значний. Можна повідомити про нагороди, підкреслити ті вивчені дисципліни, які відповідають вашій меті). Також варто згадати про додаткову освіту: курси, семінари, тренінги, стажування тощо.

Додаткова інформація: володіння іноземними мовами й комп'ютером, наявність прав водія, членство в професійних організаціях тощо (хоббі варто згадувати тільки в тому випадку, якщо воно тісно пов'язане з бажаною роботою).

Рекомендації. Якщо є можливість, укажіть на можливість надання рекомендацій.

Не треба вказувати або включати в резюме:

 • всю вашу трудову біографію (насправді вашого потенційного роботодавця цікавлять тільки останні 3-5 місць роботи й період не більше 10 років);
 • ваші фізичні дані й опис здоров'я;
 • ваші слабкі сторони;
 • причини, по яких ви пішли з роботи;
 • рекомендаційні листи або імена людей, які можуть вас рекомендувати (підготуйте цей список окремо, він може знадобитися на співбесіді).

Резюме - важливі деталі

Ви відправили резюме, але так і не отримали запрошення на співбесіду. Однією з причин мовчання працедавця може бути те, що кадровий спеціаліст підприємства вирішив не витрачати свій цінний час на документ, створений і оформлений аби як.

Якщо посада, на яку потрібен працівник, достатньо поширена на ринку праці, то на одне оголошення, опубліковане в ЗМІ або Інтернеті, надходить кілька десятків резюме. Зрозуміло, що кадровики не можуть, вчитуючись в кожний текст, що їм присилають, годинами аналізувати деталі і роздумувати на тему, що саме мав на увазі кандидат. В результаті документ, якому ви не змогли приділити достатньо часу і уваги, відправляється в смітник. Щоб цього не сталося, зверніть увагу на загальні вимоги, які виставляють до резюме:

 • Інформація, для зручності сприйняття, повинна бути систематизована. Згрупуйте текст резюме по відділам і не забудьте їх назвати: “Освіта”, “Трудовий досвід”, “Професійні навики” і т.д.
 • Назви виділіть напівжирним шрифтом, курсивом, підкресленням.
 • Спробуйте не застосовувати спеціальної термінології, прийнятої в вузькопрофесійних колах, і по можливості розшифруйте скорочені назви навчальних закладів.
 • Мова, на якій написано резюме, повинна відповідати оголошенню.
 • Не перевантажуйте резюме не надто потрібними деталями. На даному етапі спілкування з працедавцем, номери дипломів, трудової книжки та інших документів вказувати не потрібно.
 • Хобі (шиття, випилювання лобзиком, заняття йогою або бодібілдінгом) згадують в резюме, тільки якщо ця інформація має безпосереднє відношення до майбутньої роботи або відображає ваш здоровий спосіб життя і різноманітність інтересів.
 • Ваше завдання— надати повну і достовірну інформацію, але право вирішувати залишається за керівництвом фірми-працедавця. Вперто висвітлюючи в резюме одну думку: “Я кваліфікований спеціаліст і хороший працівник”, уникайте відкритого тиску на працедавця. Не вставляйте приписки на кшталт: “Якщо вам справді потрібен кваліфікований працівник, вас обов’язково зацікавить моє резюме”.
 • Дотримуйтеся правил субординації і ділової етики.

ПРИКЛАДИ РЕЗЮМЕ

Іванова Марина Володимирівна


Відомості про себе

 • Рік і місце народження: 1981, м. Кременчук, Полтавскої обл.
 • Національність: українка
 

Сімейний стан:

заміжня.

Мета

 

Шукаю цікаву, кваліфіковану роботу .

 

Досвід роботи

Продавець в магазині"Канцлер"

Освіта

1998 р. – закінчила середню школу №24,

1998 р. – вступила на навчання в Кременчуцький державний університет імені Михайла Остроградського

Спеціалізація

"Землевпорядкування і кадастр".

Інші навички

Знання англійської мови на средньому рівні. Маю свідоцтво оператора ПК. В Університеті хороший організатор, заповзятлива, кмітлива. Без шкідливих звичок.

Хоббі

Спорт, музика.

Адреса

 

39621, Кременчук, пр-т, 50 років Жовтня, б. 20, кв. 75.

Телефон

(05366) 4 21 45

 

РЕЗЮМЕ

Петров Іван Володимирович


Відомості про себе

 • Рік і місце народження: 1982, м. Кременчук, Полтавскої обл.
 • Національність: українець
 • Семейний стан: не одружений.
 

Мета

Шукаю кваліфіковану роботу з використанням знань компьютерної техніки або побутової апаратури.

Досвід роботи

26.04.2002-07.11.2002 ВАТ “Кременчуцька автобаза №3”

Охоронець

24.01.2003-18.02.2003 ВАТ “Сула”

Контролер-охоронець відділу охорони “Гермес”

Освіта

1999 р. – закінчив середню школу №9,

1999 р. – вступив на навчання в Кременчуцький державний політехнічний університет

Спеціалізація

Біотехнічні та медицинські апарати і системи,

інженер – електронщик.

Інші навички

 

Знання англійської мови на средньому рівні. Маю свідоцтво оператора ПК. Добре володію комп'ютерними програмами ОС Microsoft Windows, пакетом Microsoft Office, Fine Reader 5.0, Adobe Photoshop 5. В Університеті хороший організатор, заповзятлива, кмітлива. Без шкідливих звичок.

Хоббі

Комп'ютер, спорт, музика, книги.

Адреса

39621, Кременчук, вул. Сербіченка, б. 48, кв. 2

Телефон

 

(0536) 75 25 52

Електронна пошта

Exit2542@rambler.ru

 

Хронологічне резюме:

Мельник Вячеслав Володимирович

39621, Кременчук, вул. Сербіченка, б. 17, кв. 8

 

(0536) 77 77 77

Кваліфікація

Дипломований спеціаліст з бухгалтерського обліку з 11-річним стажем складання фінансової звітності, включаючи два роки незалежної ревизорської діяльності та п'ять років роботы в сфері виробничої бухгалтерії. Попередня діяльність пов'язана в основному з харчовою промисловістю. Велиуий досвід керівної роботи; участь в переробці проектів і мережевих бухгалтерських систем; досвід роботы з Lotus 1-2-3, dBASE, Paradox та іншимии прогрмними пакетами.

Досвід роботи

З січня 1991 року по теперішній час

Підприємство XYZ/Відділ свіжих продуктів харчування, фінансовий директор

Складання звітів для керівництва підприємства. Підготовка кошторису поточних витрат в обсязі 18 млн. руб. і кошторису капіталовкладень в обсязі 2 млн. руб. Забезпечення роботи системи виробничої бухгалтерії у відділі. Розробка нормативних витрат і проведення дисперсійного аналізу для використання у семи географічних регіонах діяльності підприємства. Надання допомоги в кодуванні та ціноутворенні для виробничих і маркетингових процедур.

Реорганізація структури бухгалтерського обліку та звітності у відділі, впровадження удосконаленої системи анализу і управління. На протязі першого року реалізації програми прибуток зросла на 21%.

Організація та проведення щотижневих семинарів по бухгалтерському обліку для керівного складу з метою підвищення фінансової відповідальности всього керівництва відділу шляхом вивчення методів максимізації прибутків і мінімізації витрат. За два роки вдалося домогтися скорочення витрат на 17%.

Розробка системи контролю бюджету капіталовкладень з метою забезпечення наибільш ефективного використання основних фондів.

Липень 1986 р. - грудень 1990 р.

Підприємство "Фаворит"; зам. фінансового директора.

Складання звітів для директора по фінансовому плануванню. Підготовка кошторису поточних витрат. Аналіз і рекомендації, направлені на підвищення доходів і скорочення витрат.

Результати діяльності.

Скорочення витрат на 15% на протязі першого року.

Организація та проведення курсів для неспеціалістів в області бухгалтерського обліку з метою підвищення фінансової відповідальності керівного складу.

Серпень 1984 р. - червень 1986 р.

Міністерство м'ясо - молочної промисловості, штатний бухгалтер

Виконання задач аудиту; забезпечення технічної допомогу в консультуванні керівництва підприємств з питань бухгалтерського обліку. В число клієнтів входили підприємства роздрібної торгівлі та компанії з виробництва продуктів харчування. Виробники. Державні організації та ін.

Освіта

Вища економічна, Інститут народного господарства, 1984 рік

Спеціалізація - бухгалтерський облік

Інша інформація

Дипломований аудитор

Почесний член Асоціації финансистів

Спеціалізація: біотехнічні та медицинські апарати і системи, інженер-електронщик.

Додаткова інформація: Англійську мову знаю на середньому рівні. Маю свідоцтво оператора ПК. Добре володію комп'ютерними програмами ОС Microsoft Windows, пакетом Microsoft Office, Fine Reader 5.0, Adobe Photoshop5, Delphi 5.0. В Університеті хороший організатор, заповзятливий, кмітливий. Хоббі: комп'ютер. Займаюсь спортом, без шкідливих звичок.

 

Функціональне резюме:

Мельник Вячеслав Володимирович

39621, Кременчук, вул. Сербіченка, 17, кв. 8

(05366) 77 77 77

Кваліфікація

Дипломований спеціаліст з бухгалтерського обліку з 11-річним стажем складання фінансової звітності, включаючи два роки незалежної ревізорської діяльності та п'ять років роботи у сфері виробничої бухгалтерії. Попередня діяльність пов'язана в основному з харчовою промисловістю. Великий досвід керівної роботи; участь в переробці проектів і мережевих бухгалтерських систем; досвід роботи з Lotus 1-2-3, dBASE, Paradox та іншими програмними пакетами.

Досвід роботи

Загальна бухгалтерія

Маю значний досвід управління фінансовими справами, пов'заними з діяльністю підприємства. Складав кошториси поточних витрат

( на суми понад 18 млн. руб.) та грав провідну роль в реорганізації структури бухгалтерського обліку та звітності у відділах, забезпеченні вдосконаленого аналізу і управління. Доходи по одній з програм зросли на 21% на протязі першого року.

Виробнича бухгалтерія

Більш ніж п'ятирічний досвід роботи з виробничою бухгалтерією на рівні відділов. Значний досвід в розроці нормативних витрат і проведенні дисперсійного анализу в компаніях с регіональними операціями. Допомагав у кодуванні та ціноутворенні для виробничих та маркетингових процедур.

Управленческий и преподавательский опыт

Організовував і проводив семінари з бухгалтерського обліку для керівного складу з метою підвищення фінансової відповідальності всього керівництва відділу шляхом вивчення методів максимізації прибутків і мінімізації витрат. Проведення таких семинарів в одному з випадків призвело за два роки до скорочення витрат на 17%. Розробив систему контролю бюджету капиталовкладень з метою забезпечення найбільш ефективного використання основних фондів.

Освіта

Вища економічна, Інститут народного господарства, 1984

Спеціалізація - бухгалтерський облік

Інша інформація

Дипломований аудитор

Почесний член Асоціації фінансистів.

КрНУ