Головна>Факультети, кафедри >Студентське життя  Авторизація

Дата останнього оновлення інформації:
16.03.2020

Кафедра Галузевих юридичних наук

Студентське життя

Студенти КрНУ відмовилися від святкових концертів на честь ювілею факультету права, гуманітарних і соціальних наук. Натомість зібрали продукти та подарунки для військових на сході. У кожен пакет поклали свої листи зі словами підтримки та вдячності за подвиг. 15-річчя факультету права, гуманітарних і соціальних наук студенти та викладачі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відзначили не гулянками та концертами, а доброчинною акцією. У понеділок, 16 лютого 2015 року, зо три десятки молодих людей – представники різних університетських груп (правознавства, видавничої справи, документознавства, перекладу, психології) принесли багато пакетів із крупами, домашньою консервацією, засобами гігієни та іншими корисними речами в штаб кременчуцького г/о «Майдан» на бульвар Пушкіна, 8. Тисячу гривень зібрали викладачі кафедри перекладу, галузевих юридичних наук, а також кафедри "Теорії, історії держави і права" аби закупити ліки для бійців АТО. «Ми поцікавилися, які саме ліки потрібні, які речі, - розповідає Людмила Даценко, заступник декана факультету права, гуманітарних і соціальних наук КрНУ. – Дуже вдячна студентам за їх небайдужість. Просила усіх, щоб під час акції не збирали грошей, краще домашні продукти – хто що може, аби дійсно допомога була від душі…» Студенти в кожен пакунок із передачею на фронт поклали листи та вітальні листівки, написані власноруч. Також художники факультету намалювали плакати, щоб підтримати бойовий дух наших солдат. Волонтери кременчуцького г/о «Майдану» зраділи такій несподіваній суттєвій допомозі й попросили передати вдячність усім студентам та викладачам за їх небайдужість.

Відповідно до навчальної мети факультету права та гуманітарних наук КДУ імені Михайла Остроградського в цілому та завдань діяльності юридичної клініки кафедра організує та проводить роботу щодо практичної спеціалізації студентів у певних вузьких галузях права, таких як цивільне, сімейне, житлове, кримінальне, адміністративне, екологічне тощо. Це надає можливість студентам в стінах університету готуватись до праці в конкретній галузі права, яким їм найбільше до вподоби. Відповідно до наказу ректора КДУ імені Остроградського організаційно-методичне забезпечення діяльності клініки здійснюється випускаючою кафедрою кримінального та цивільного права і процесу. На факультеті права та гуманітарних наук на базі кафедри КЦПП у 2009 році наказом ректора КДУ імені М. Остроградського створено юридичну клініку «Правозахист». В юридичній клініці студенти, які навчаються за напрямом «Право», повинні отримувати певні навички юридичної практики та уявлення про те, що потребують громадяни і як можна захистити їхні права спираючись на закон. Роботу студентів контролюють викладачі кафедри, які мають досвід у практичному застосуванні права, надають їм допомогу в забезпеченні компетентного та професійного обслуговування соціально незахищених верств населення: пенсіонерам, учасникам та інвалідам війни, інвалідам праці та інвалідам від народження, чорнобильцям та малозабезпеченим родинам, студентам, сиротам, молоді до 20 років, безробітним, біженцям. Безпосередня організація роботи керівника, куратора-помічника керівника, викладачів-консультантів та студентів юридичної клініки «Правозахист» здійснюється в межах навчального навантаження та розкладу занять, розробленого навчальним відділом спільно з керівництвом кафедри в загальному обсязі до 40 учбових годин в цілому (20 годин теоретичного курсу, 20 практичного). Керівником юридичної клініки є старший викладач кафедри Даценко Л.Є., координатором діяльності юридичної клініки – завідувач кафедри ГЮН Митрофанов І.І.

У 2014-2015 навч.році на завершення вивчення курсу "Юридична клініка "Правозахист" 17.11.2014 року було проведено ігрові судові слухання. Студенти групи ПЗ-11-1 розглядали 1 цивільну, 1 сімейну та 1 кримінальну справу. Були присутні представники Кременчуцького міського управління юстиції, викладачі кафедри галузевих юридичних наук та викладачі кафедри теорії, історії держави і права. Захід присвячений Дню студента.