Головна>Факультети, кафедри >Наукова робота кафедри  

Авторизація

Дата останнього оновлення інформації:
24.05.2015

Кафедра психології, педагогіки та філософії

Студентська наукова робота

На кафедрі ППФ діють:
I) наукові гуртки, з навчальних дисциплін:
1.Cоціальна психологія - відвідує 18 студентів.
2.Філософія - 5 студентів.
3.Психологія - 27 студентів
II)Проблемні групи
1.Аксіологічний вимір соціалізації студентів - бере участь 7 студентів
2.Прикладна соціологія (участь студентів у соціологічних дослідженнях за тематикою НДР) - залучено 20 студентів.
3. Студентська секція ТМВ кафедри ППФ в 2013р. - 12 студентів
У роботі ТМВ кафедри ППФ у 2009-2010 н. р. брало участь 19 студентів та молодих викладачів, котрі готували доповіді для участі у регіональних, всеукраїнських та міжнародних наукових заходах. Зокрема, у регіональній конференції «Соціально-психологічні та політичні проблеми трансформації суспільства» взяли участь 10 викладачів та 7 студентів під керівництвом викладачів кафедри. По секції соціально-політичних наук Всеукраїнської науково-технічної конференції молодих вчених «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства» підготовлено 20 доповідей, в тому числі 7 – співробітниками кафедри та під їх науковим керівництвом. У листопаді 2010 проведено регіональний науково – практичний семінар «Прикладні аспекти роботи психолога в умовах сучасної загальноосвітньої школи» в якому взяли участь 15 студентів під науковим керівництвом викладачів кафедри

22 вересня 2012 р. за підтримки управління освіти виконкому Кременчуцької міської ради та відділу освіти Кременчуцької районної державної адміністрації пройшов регіональний науково-методичний семінар для юних науковців "Психологія - наука майбутнього". У рамках семінару відбувся ряд майстер-класів ("Як вибрати професію?", координатор - професор Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка В.Ф. Моргун; "Тренінг міжособистісної комунікації" - старший викладач кафедри психології, педагогіки та філософії КрНУ С.Г. Давидюк, "Психологічні технології лідерства" - практичний психолог ліцею №4 Л.Я. Кухаренко) та лекція "Як сформулювати тему і зміст наукової роботи школяра та студента?".

Кафедрою та лабораторією практичної психології і соціології проводились соціологічні дослідження на замовлення міської влади та підприємств. Так в 2009 та 2010 р. на замовлення міської влади проведено два соціологічних дослідження.
У 2012 р. для Товариства з обмеженою відповідальністю "Сітігруп" розроблено "Науково - методичні рекомендації щодо покращення ефективності управлінської діяльності з питань підвищення кваліфікації та кар`єрного зростання працівників"
У 2013 р. для Кременчуцького міського науково-методичного центру розроблено "Методологію організації та наукового забезпечення проведення конкурсу "Учитель року" та проведено науковий семінар на тему: "Складові результативності педагогічного процесу як об`єкту моделювання".
На кафедрі працюють наукові гуртки з різних напрямків психології, проводяться психологічні консультування, організовуються семінари. Результатом роботи є систематичні перемоги студентів у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі "Педагогіка та вікова психологія":
2012 р. - О. Ілларіонова, диплом III ступеня
2013 р. - О. Ілларіонова, диплом II ступеня
Кафедра отримала почесне право на проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни "Педагогіка" для студентів технічних ВНЗ. У 2012р. - І місце зайняла студентка КрНУ 2 курсу спеціальності "Психологія" Кузнєцова Н., у 2013 р. - на цій олімпіаді ІІ місце виборола студентка КрНУ 1 курсу спеціальності "Психологія" Кононенко К.

У 2012-2013 н.р. на кафедрі відбулася I Всеукраїнська науково-практична конференція "Психолого-педагогічні та політичні проблеми у трансформаційних процесах українського суспільства", де 17 студентів опублікували тези своїх доповідей

У 2013 -2014 р. - проведення Всеукраїнської інтернет-конференції "Психолого-педагогічні та політичні проблеми у трансформаційних процесах українського суспільства".

На базі кафедри працює Школа молодого психолога, головним завданням якої є:
• створення простору для спілкування молоді, яка цікавиться психологією;
• допомога учасникам розібратися з власними комплексами та проблемами;
• надання знань та навичок щодо використання психологічних технік у повсякденному житті
Засідання школи юного психолога проводяться по суботах: 26.10, 30.11, 14.12, 22.02, 22.03, 19.04 за адресою: аудиторія 1401а КрНУ, вул. Першотравнева, 20.

В 2013-2014 н.р. планується участь у конкурсі студентських наукових робіт з : - психології: студентки групи ПС-10-1 Охріменко В., науковий керівник, доцент Білоус Р.М., - філософії: студентки групи ЕО-10-1 Таран А., науковий керівник, доцент Лебединська Г.О. - педагогіки: студентки групи ПС-12-1 Кононенко К., науковий керівник, доцент Сошенко С.М.

В 2014-2015 н.р. планується участь у конкурсі студентських наукових робіт з : - психології: студентки групи ПС-14-1сп Охріменко В., науковий керівник, доцент Білоус Р.М.

Вітаємо! Охріменко В.О студентка групи ПС - 14-1сп, науковий керівник Білоус Р.М., посіла 2 місце у II турі "Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук" у галузі "Педагогічна та вікова психологія".

Вітаємо Стельмах В.С. та Ніколаєнко В.А. з участю у ІІ етапі "Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни "Педагогіка" серед студентів технічних, аграрних та ВНЗ культури"