Історія та розвиток кафедри

Кафедра фізичного виховання була створена 13.01.1994 р. та входила до склад у Кременчуцького філіалу Х арківського державного політехнічного інституту . З дня заснування кафедри й до 2001 року завіду вачем була Цесельська Олена Федорівна , із 2001 року – Гуменний Віктор Степанович, а з 2007 року кафедру очолював к. пед. н., доцент Ціпов'яз Анатолій Тимофійович. Наразі завідувачем є кандидат наук з фізичної культури і спорту, доцент Кудряшова Тетяна Іванівна.

Професорсько-викладацький склад кафедри викладає навчальну дисципліну "Фізичне виховання" студентам університету всіх спеціальностей та факультетів.

Кафедра фізичного виховання працює за такими основними напрямками:

•  навчально-методична робота;

•  навчально-організаційна робота;

•  науково-дослідна і науково-виробнича робота;

•  спортивно-масова та фізкультурно-оздоровча робота;

•  виховна робота.

Кафедра фізичного виховання при КрНУ існує вже 16 років. На сьогоднішній день це, насамперед, великий колектив (23 викладача, провідні фахівці, старші лаборанти, лаборант и ). На кафедрі працюють академік Української Академії Педагогічних Наук, доктор педагогічних наук, професор Бізін В. П., к.н.ф.с., доцент Лошицька Т.І., к.н.ф.с., доцент Кудряшова Т.І., к.пед.н., доцент Ціпов'яз А.Т., доцент Севрюк М.П., троє дисертантів.

Склад кафедри фізичного виховання, 2010 р.

Серед викладачів кафедри працюють 6 майстрів спорту, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Бізін В.П., Почесні працівники фізичної культури і спорту Геращенко Б.І. та Лисенко В.М., Заслужений тренер України Севрюк М. П.

З моменту створення кафедри зусилля викладачів зосереджені в основному на становленні навчального процесу, підвищенні якості проведення навчально-тренувальних занять, підвищенні свого професійного рівня та підготовки спортсменів високої кваліфікації. Напрацьовані на кафедрі матеріали щодо організації навчального процесу використовуються при розробці нормативних документів університету та України.

Университет ма є найкращу матеріально-технічну базу серед Полтавських ВНЗ і входить до десятки кращих спортивних баз ВНЗ України. Це спортивний комплекс, який включає стадіон на 10000 посадних місць з легкоатлетичними доріжками та секторами. Легкоатлетичний манеж 30х60м з побутовими приміщеннями, науковою лабораторією, медичним пунктом, залою важкої атлетики і атлетичної гімнастики, плавальний басейн «Нептун» з великою ванною 25 метрів на чотири доріжки і малою ванною 6х12м, де навчаються діти плаванню і проводяться заняття з аквааєробіки, а також зали ЛФК, боксу, ритмічної гімнастики. Запасне футбольне поле 90х40м, літні напівкриті 8 городкових кортів, літні волейбольні та баскетбольні майданчики.

Стадіон комплексу спортивних споруд «Політехнік»

Плавальний басейн водно-спортивного комплексу «Нептун»

Манеж комплексу спортивних споруд «Політехнік»

У 2005 році при університеті був створений альпіністський клуб. Очолює клуб (на громадських засадах) перший віце-президент Федерації альпінізму і скелелазіння України, голова Полтавської обласної федерації альпінізму і скелелазіння, ректор КрНУ М.В. Загірняк, який є капітаном збірної команди Полтавської області з альпінізму. В 2006 році був збудований в манежі штучний скеледром, де кожний рік проводяться міські, обласні та державні змагання зі скелелазіння.

Стенд «Скеледром»