Співпраця з вищою інженерною школою ICAM м. Нант, Франція.
02.12.14
Співпраця між ICAM і КрНУ розпочалась 2012 року. Саме тоді вперше у рамках програми Міністерства освіти і науки України «Навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном» троє студентів-магістрів нашого університету пройшли тримісячне навчання в ІСАМ (м. Нант, Франція). З того часу щороку, магістри та аспіранти КрНУ навчаються та стажуються в інженерній школі м. Нант.
Що таке ICAM? ICAM – вища інженерна школа, яка готує виключно інженерів-практиків широкого профілю (магістрів). ICAM була заснована 1898 року в м. Лілль (Франція). До складу ICAM входять вісім інженерних шкіл: у Франції – Лілль, Нант, Ла-Рош-сюр-Йон, Ванн, Пуент-Нуар, у Центральній Африці – Дуала та Індії – Ченнаї. Загальна кількість студентів складає близько 3000.
Цього року французька сторона запросила делегацію нашого університету відвідати з офіційним візитом вищу інженерну школу ICAM (м. Нант, Франція). Таким чином, з 14 до 18 жовтня в рамках угоди про співпрацю відбувся цей візит, метою якого був пошук та узгодження подальших шляхів розвитку співпраці між ICAM і КрНУ.
До складу делегації увійшли: начальник відділу міжнародних зв`язків та зв`язків із громадськістю Андрій Маркевич і завідувач кафедри процесів і обладнання механічної та фізико-технічної обробки Олександр Саленко. Слід зазначити, що саме випускники та аспіранти цієї кафедри Дмитро Баль та Олександр Баль, які зараз проходять стажування в ICAM та намагаються інтенсифікувати співпрацю між нашими закладами, значною мірою сприяли плануванню та організації цього візиту.
У перший день візиту на запрошення мера м. Нант, пана Йохана Ролланда, ми були присутні на щорічному представленні іноземних дослідників, які працюють у Нанті. Де мали нагоду поспілкуватися з іноземними студентами, аспірантами та науковцями з різних куточків світу.
Наступного дня відбулася офіційна зустріч із Жан-Луїсом Біготті, директором ICAM-Нант, і Жан-Філіпом Пернет, керівником міжнародних зв`язків ICAM, Фредерік Паскуер, доцентом кафедри автоматизації електрики, яка відповідальна за організацію навчального процесу в ICAM-Нант, і Женев`єв Байнес із міжнародного відділу ICAM-Нант. Було підтверджено зацікавленість обох сторін у розвитку співпраці та передано офіційного листа з привітаннями від ректора нашого університету М. Загірняка.
Жан-Філіп Пернет познайомив нашу делегацію із системою функціонування інженерної школи ICAM, зокрема, які існують форми навчання, з чого складається підготовка інженерів, як проходять практику та стажування студенти цього закладу.
Під час перебування у Нанті ми відвідали практично всі підрозділи та кафедри ICAM. Познайомилися з багатьма викладачами та співробітниками цього закладу. Побували на заняттях та поспілкувалися зі студентами.
15 жовтня відбувся візит до підрозділу інженерної школи ICAM у м. Ванн. Під час цього візиту мі були присутні на відкритті курсу з перепідготовки фахівців, відвідали лабораторії та деякі кафедри. Зустрілися зі студентами старших курсів, які працюють у невеликих групах 2 – 4 людини над проектами від виробництв, від приватних замовників.
Слід зазначити, що всі дипломні, курсові та інші види робіт, які повинні підготувати студенти ICAM, – це реальні комерційні замовлення від великих і маленьких підприємств або від приватних замовників. Оскільки більшість таких робіт є конфіденційними, тому ми мали змогу познайомитися тільки із загальною тематикою роботи.
16 жовтня начальник відділу міжнародних зв`язків та зв`язків із громадськістю А. Маркевич провів презентацію для студентів і викладачів про наш університет та місто Кременчук. Професор О. Саленко прочитав дуже цікаву та змістовну лекцію для студентів старших курсів "Композити та їх використання в авіа- та ракетобудуванні". Після чого зацікавлені студенти запитували, яким чином вони можуть відвідати наш університет і пройти стажування зі своїй спеціальності.
Також відбувся дуже цікавий візит до підприємства ACB – глобального лідера з обробки металів для аерокосмічної галузі. Клієнтами ACB є підприємства, які займаються запчастинами для авіаційних конструкцій, двигунів, літаків, гелікоптерів, ракет, пускових установок для цивільних, військових і аерокосмічних галузей.
Віце-президент з продажу та маркетингу П`єр Буано ознайомив нас з основними напрямами діяльності АСВ та провів дуже цікаву екскурсію по виробничих цехах.
За результатами візиту досягнуто домовленості з керівництвом і співробітниками ICAM щодо розвитку співпраці у галузі навчання, обміну студентами та викладачами, зокрема, в рамках міжнародної програми Еразмус+. Оскільки ми маємо угоду про співпрацю тільки з ICAM-Нант, то погоджено підписання генеральної угоди із центральним офісом для того, щоб ми мали змогу співпрацювати з будь-яким представництвом ICAM. На перспективу заплановано роботу щодо розробки програми подвійних дипломів, а також досягнуто домовленості щодо наукової співпраці, зокрема, професор О. Саленко разом зі своїм колегою, завідувачем лабораторії енергетики, механіки і матеріалів д-р Еріком Ле Галь Ла Салле планують спільні дослідження в галузі механіки матеріалів і фізики взаємодії потужних джерел енергії із сучасними композитами.
Для більш тісного знайомства з університетом і розвитку напрацювань, досягнутих під час перебування в Нанті, делегація ICAM запрошена з візитом до Кременчука.
Сподіваємось вітати найближчим часом французьких студентів і викладачів у нашому університеті.
Висловлюємо велику подяку Фредерік Паскуер та Женев`єв Байнес, які весь час супроводжували, опікувались нами та підготували таку насичену та цікаву програму.
А.Г. Маркевич
Начальник відділу міжнародних зв`язків та зв`язків із громадськістю