Головна>Новини
КрНУ























Новини

Налагодження стосунків з Інститутом технології і економіки в Чеських Будейовіцах
11.03.15
Знайомство з діяльністю Інституту технології і економіки в Чеських Будейовіцах, відбулося в період з 9 по 11 лютого 2015 р. під час перебування О. С. Куща, канд. психол. наук, доцента кафедри біотехнології та здоров’я людини в Чехії.

Інститут технології і економіки в Чеських Будейовіцах - Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích (VŠTE) - The Institute of Technology and Business - є потужним вищим навчальним закладом професійної підготовки, входить в мережу державних установ, тому багато студентів навчаються безкоштовно.

Від інших чеських «технічних школ» Інститут технології і економіки відрізняється своєю орієнтацією на практичну підготовку. Навчальні програми мають включений додатковий один семестр професійних стажувань і практики в певних фірмах з навчальних дисциплін, які є профільними для професійної підготовки. Випускникам це дозволяє легше перейти до практичної діяльності, знайти собі ліпше застосування на ринку праці, а також визначитися з вибором напряму магістратури.

За останні чотири роки у VŠTE кількість студентів збільшилася з декількох сотень до декількох тисяч, і в даний час налічує чотири тисячі. У Вузі акредитовані нові галузі бакалаврату, такі як «Машинобудування» та «Технологія транспорту і перевезень», а також магістратура за спеціальністю «Технології логістики». За останні роки в Чеських Будейовіцах з`явилося ряд відомих доцентів і професорів, які разом з тими, хто вже працював в регіональних економічних та будівельних галузях, створили сильну академічну школу.

Одночасно з цим регіональним розширенням триває також удосконалення внутрішньої структури школи і її налаштування на європейські стандарти. У 2011 і 2012 роках, VŠTE отримала нагороди DS Label та ECTS Laber, які підтверджують, що школа відповідає вимогам, рекомендованих Європейською комісією.

В 2014 році школі був вручений сертифікат про акредитацію Bachelor of Business Administration, що означає, що її навчальні програми і курси відповідають вимогам Болонського процесу. Це полегшує співробітництво, наукові дослідження та обмін студентами в країнах, які його підписали.

У ході перебування в Інституті технології і економіки в Чеських Будейовіцах відбулася зустріч з проректором з науки та внутрішніх питань Стефаном Гусаром та представниками кафедри машинобудування.

На фото внизу – зустріч з проректором Стефаном Гусаром (Útvar prorektora pro vnitřní vztahy, doc. Ing. Štefan Husár, Ph.D.), сидить крайній справа.



Під час зустрічі обговорювались можливості співпраці у галузі навчання, обміну студентами та викладачами, зокрема, в рамках міжнародної програми Еразмус+, спільних публікаціях у наукових журналах.

Наукові видання - журнали «Littera Scripta» та «LOGI»





VŠTE використовує для вивчення навчальних предметів розгалужену інформаційну систему, яка дозволяє студентам створювати свій власний навчальний план і дотримуватися індивідуальних навчальних кредитів в своєму навчанні. Правила, які повинні бути дотримані при навчанні, в системі алгоритмізовані і допомагають студенту в складанні його плану. Ці та інші послуги сприяють, крім іншого, скасуванню паперових журналів обліку та спрощенню багатьох видів діяльності студентів, як у процесі навчання, так і за його межами.

Інтернет-портал представляє редакційні центри інституту, а також містить поточні навчальні плани і матеріали, що є довідковими для створення платформи публікації для авторів.



У ході перебування в Інституті технології і економіки в Чеських Будейовіцах відбулася зустріч з представниками кафедри машинобудування. Кафедра забезпечує повноцінну освіту в галузі машинобудування. В даний час кафедра має великий кадровий потенціал, який складають науковці та експерти-практики. Викладацький склад кафедри має багатий досвід роботи у різних університетах та професійну інженерну практику у Чеській республіці та Словацькій республіці.



За результатами зустрічей досягнуто домовленості з керівництвом і співробітниками щодо розвитку співпраці у галузі навчання, обміну студентами та викладачами, зокрема, в рамках міжнародної програми Еразмус+, спільних публікаціях у наукових журналах.

На перспективу заплановано узгодити можливу роботу щодо розробки програми наукової співпраці, зокрема планування спільні досліджень в галузі техніки, технологій та економіки.

Кущ О. С.,

канд. психол. наук, доцент кафедри біотехнології та здоров’я людини.

КрНУ