НАУКОВИЙ СЕМІНАР «ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІЇ»
27.04.15
23 квітня 2015 року в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського відбувся науковий семінар "Друга світова війна у контексті української історії". На науковий семінар було заявлено 25 наукових доповіді провідних науковців і студентів у галузі історії.
Мета наукового семінару − поглиблення знань з означеної проблематики та залучення науковців, аспірантів, студентів та старшокласників до аналізу проблем Другої світової війни, їх взаємозв’язку з напрямами соціально-економічного, науково-освітнього і культурного розвитку нашої країни, а також забезпечення її національної безпеки.
За результатами конференції буде видано збірник матеріалів наукового семінару " Друга світова війна у контексті української історії".
Загальна кількість учасників склала 28 осіб з різних міст та університетів та наукових установ України, таких як: ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» (Дніпропетровськ), Кременчуцький краєзнавчий музей, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського.
Гостями наукового заходу стали д. б. н., професор, перший проректор КрНУ Никифоров В. В. Він привітали учасників наукового семінару з проведенням наукового заходу, підкреслив важливість збереження історичної пам’яті Другої світової війни та ролі українців у ній.
У межах наукового семінару розглянуто широке коло проблем, що дають змогу ознайомитися з результатами нових досліджень з історії Другої світової війни у контексті української історії.
На пленарному засіданні було заслухано декілька наукових доповідей:
• Радянсько-німецька війна в мемуарах Григорія Костюка (Крот В. О.);
• Військово-медична доктрина СРСР періоду Другої світової війни: досвід М. І. Пирогова (Бутко Л. В.);
• Зародження професійної гуманітарної освіти в Кременчуці (Лушакова А. М.);
• Проблема фальсифікації історії Другої світової війни (Маслак В. І.);
• Бойові дії 1-го механізованого корпусу у боях по визволенню м. Кременчука 27-30 вересня 1943 року (Івушкін В. Е.).
За результатами роботи науковий семінар, визнати конструктивним, плідним, корисним з огляду обміну новітніми знаннями у галузі історії.