Зустріч майбутніх журналістів з журналістом ТСН
30.09.15
24-го вересня відбулась зустріч студентів другого та третього курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» з журналістом ТСН – Олексієм Ладикою.
Розповідь почалась з невеликої автобіографії. Він народився і проживав в Краматорську до 2014 року. Після захоплення редакції, де він працював бойовиками ДНР, Олексій переїхав до Кременчука.
Його резюме досить цікаве: працював він в редакції газети «Сегодня» в Донецьку, в газеті «Восточный проект», а також в газеті «Комсомольська правда» та кременчуцькому «Телеграфі». Закінчив школу журналістики при Могилянській академії. Зараз працює на сайті ТСН редактором новин, та бере участь у мультимедійному проекті «Воїни світла»,організатором якого є «Телеграф».
Олексій поділився зі студентами своїм досвідом роботи в ЗМІ та розповів про свою подорож до Лондона. В 2013 році всі студенти школи журналістики Могилянської академії відвідали Великобританію та познайомилися з особливостями роботи британських мас-медіа. Вони побували в офісі ВВС, Sky News, Social Press, Guardian, Times.
Невелика довідка з Вікіпедії: Британська Телерадіомовна Корпорація (абревіатура ВВС) — британська телерадіомовна компанія. За кількістю слухачів найбільша телерадіомовна компанія у світі. ВВС заснована 1922-го року групою підприємств як приватна компанія.
Гардіан — британська газета, що належить Медійній групі Гардіан . Виходить у Лондоні і Манчестері. Вважається однією з найкращих газет Великобританії. Була заснована в 1821 році під назвою «Манчестер Гардіан».
Скай-ньюс – це також телекомпанія, включає в себе 6 телеканалів, а на ВВС працює більше 20 мовних служб. Кожен з англійців сплачує щомісяця по 186 фунтів стерлінгів, як податок на телебачення. Тому британські ЗМІ досить багаті, як от річний бюджет ВВС – 4 мільярди фунтів, мас-медіа компанії розташовують свої офіси в окремих багатоповерхових будівлях, де є і бібліотеки, і тренажерні зали, і масажні кабінети для працівників.
Під час зустрічі у слухачів з`явилось багато запитань.
Запитання. Якими програмами треба оволодіти, щоб бути успішним журналістом?
Олексій: Movie Maker, VideoPad Video Edito, WOMBLE MPEG VIDEO WIZARD – програми для монтажу відео, Photoshop та інші. Навчитись можна за відео уроками з інтернету.
Запитання. Чому ви обрали для себе професію журналіста?
Олексій: Мабуть, тому, що писав статті в школі. Перша моя стаття була про випускний бал. Просто написав і пішов до редакції, запропонував свою статтю. В одній редакції відмовили, пішов в іншу і там взяли мою статтю і опублікували. Це була газета «Восточный проект».
Запитання. Ви проходили випробувальний термін на ТСН?
Олексій: Так, проходив. Перед влаштуванням на роботу треба було заповнити тести, придумати теги до новин та виконати інші завдання.
Запитання. Як відбувається пошук новин на сайт ТСН?
Олексій: Треба моніторити 40 сайтів в пошуку новин. Кожна новина обробляється 5 хвилин і викладається на сайт. Найзручніше підписатись на всі новини в «Твітері».
В ході розмови Олексій Ладика дав студентам зрозуміти, що професія журналіста досить складна. Професіонал має володіти не лише знаннями, а й навичками роботи з сучасними гаджетами, обробки власного відео, фото та текстового матеріалу, бути стійким до стресів, комунікабельним, вимогливим, толерантним.