I Всеукраїнська науково-практична конференція «Історичні, культурні та соціально-економічні аспекти регіонального розвитку»
24.11.15
19 листопада 2015 року в аудиторії 1121 відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Історичні, культурні та соціально-економічні аспекти регіонального розвитку».
Організаторами якої виступили: Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського; Харківський національний університет міського господарства імені. О. М. Бекетова; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України; Інститут історії України НАН України.
Метою конференції було залучення науковців, аспірантів та студентів до обговорення та аналізу проблем сучасної історичної науки, її взаємозв’язку з напрямами соціально-економічного, науково-освітнього і культурного розвитку нашої країни та сучасного світу.
Пленарне засідання розпочала асистент кафедри українознавства Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Василенко Дар’я Павлівна, яка коротко розповіла про конференцію та представила президію до складу якої входили: к.філос.н. професор, проректор із науково-педагогічної роботи та гуманітарної освіти Сергієнко Валентина Василівна, к.і.н., доцент кафедри українознавства Крот Володимир Олександрович і д.і.н., провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Вирський Дмитро Станіславович.
З вітальним словом до присутніх звернулася Сергієнко В. В., вона наголосила, що історія стає наукою яка виходить на передній план виховання нашої молоді підкреслила її важливість та привітала усіх учасників конференції і побажала успіхів та натхнення у її проведенні.
У рамках пленарного засідання були представлені наукові доповіді: Нові джерельні знахідки з ранньої історії Кременчука (доповідач: Вирський Дмитро Станіславович, д.і.н., провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України); Вічно молодий корабель мистецтва «славутич» (до 40-річчя ансамблю пісні і танцю «Славутич») (доповідач: Селезньова Ірина Геннадіївна, науковий співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею); «Biuletyn polsko-ukraiński» як джерело української історіографії (доповідач: Крот Володимир Олександрович, к.і.н., доцент кафедри українознавства Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського); Многоликие судьбы одного кременчугского здания (доповідач: Лушакова Алла Миколаївна, к. мист-ва, доцент кафедри механіки та матеріалознавства Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського).
Усього в на конференцію було подано 41 наукову статтю та тези доповідей з різних вищих навчальних закладів України (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова, Інститут історичної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Інститут історії України НАН України). Не лишились осторонь конференції також зарубіжні колеги з Ізраїлю, Російської Федерації та Польщі.
За матеріалами конференції буде видано збірник матеріалів I Всеукраїнської науково-практичної конференції «Історичні, культурні та соціально-економічні аспекти регіонального розвитку».