20 травня у рамках святкування Дня Університету відбулося засідання Наглядової ради Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.
На засіданні були присутні: академік-секретар відділення фізико-технічних проблем енергетики, член президії Національної академії наук України Кириленко Олександр Васильович; віце-президент Національної академії педагогічних наук України Гуржій Андрій Миколайович; радник президії Національної академії наук України Стогній Борис Сергійович; член-кореспондент Національної академії наук України Симоненко Валентин Костянтинович; голова правління ПАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» Лотоус Віктор Вікторович; голова наглядової ради ТОВ «АВМ-Ампер» Бугайчук Віктор Михайлович; голова Наглядової ради – президент ПАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин» Данилейко Микола Іванович; Коваленко Володимир Миколайович; Онищенко Володимир Вікторович.
Робота Наглядової ради почалася з урочистого мітингу, присвяченого святкуванню Дня Університету та Дня науки, на якому виступили почесні гості з Києва із найщирішими привітаннями і побажаннями успіхів усьому багатотисячному колективу нашого Університету.
Академік Кириленко О. В. вітає молодих науковців зі святом
Академік Гуржій А. М. переказує вітання студентам, науковцям, співробітникам і гостям Університету від президента НАПН України Кременя В. Г.
Робота Наглядової ради продовжилася засіданням, на якому ректор Університету професор Загірняк М. В. виступив з доповіддю «Про виконання завдань Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського за 2015/16 навчальний рік та шляхи його перспективного розвитку».
Ректор КрНУ професор Загірняк М. В. звітує перед Наглядовою радою про діяльність Університету
Члени Наглядової ради слухають доповідь ректора КрНУ, професора Загірняка М. В.
У своїй ґрунтовній доповіді Михайло Васильович наголосив на вагомих здобутках Університету на національному і міжнародному рівні, а також окреслив коло питань, вирішення яких дозволить Університету і надалі ефективно функціонувати та забезпечувати високу якість освітніх послуг.
Під час обговорення виступили:
– член Наглядової ради КрНУ Гуржій А. М., який зауважив, що у роботі Університету прослідковується позитивний рух і запропонував схвалити роботу ректора Загірняка М. В;
– член Наглядової ради КрНУ Симоненко В. К. із короткою характеристикою динаміки розвитку Університету за останні роки та пропозицією до членів Наглядової ради продовжити та посилити підтримку Університету, насамперед фінансову, у перспективних напрямах його розвитку;
– член Наглядової ради КрНУ Бугайчук В. М. із пропозицією посилити практичну підготовку студентів на діючих підприємствах, установах і організаціях міста для забезпечення відповідного кваліфікаційного рівня випускників Університету та скорочення часу на їх адаптацію на виробництві.
Звіт ректора про роботу Університету був одностайно схвалений членами Наглядової ради.
Після робочого засідання, члени Наглядової ради відвідали виставку наукових досягнень кафедр Університету. Особливу зацікавленість гості виявили до розробок, що стосуються енергоресурсозбереження в електротехніці та електромеханіці, процесів струменевого різання матеріалів, упровадження новітніх технологій у навчальний процес.
Викладачі кафедри СЕЕМ демонструють голові наглядової ради ТОВ «АВМ-Ампер» Бугайчуку В. М. пристрої для визначення якості електричної енергії
Професор Чорний О. П. демонструє академікам Стогнію Б. С. і Гуржію А. М. навчально-дослідні віртуальні комплекси та тренажери
Професор Саленко О. Ф. розповідає академіку Гуржію А. М. про досягнення у сфері струменевої обробки стільникових матеріалів
Завершилася зустріч відвідуванням ПАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», під час якої голова правління Полтавського ГЗК Лотоус Віктор Вікторович ознайомив гостей з роботою комбінату та провів цікаву пізнавальну екскурсію.
Великовантажний автомобіль Caterpillar(180 т)
Оглядова площадка на схилі кар’єру Полтавського ГЗК
Пам’ятник Тарасу Бульбі, с. Келеберда
Рішення
Наглядової ради Кременчуцького національного університету
імені Михайла Остроградського
20 травня 2016 р.
Протокол № 2
Про виконання завдань Кременчуцького національного
Університету імені Михайла Остроградського за 2015/16 навчальний рік
і шляхи його перспективного розвитку
Заслухавшита обговоривши доповідь ректора Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського професора Загірняка Михайла Васильовича, Наглядова рада університету УХВАЛИЛА:
1. Звіт ректора університету професора Загірняка М.В. узяти довідома.
2. Визнати роботу університету за всіма напрямами задовільною та такою, що відповідає вимогам чинного законодавства і спрямована на ефективний розвиток університету.
3. Схвалити напрямок діяльності та ініціативу університету щодо посилення співпраці з державними органамивлади і представниками бізнес-структур на засадах автономії університету, поєднання освіти з наукою та виробництвом, маючи на меті підготовку конкурентоспроможних фахівців для високотехнологічного та інноваційного розвитку регіону, самореалізації особистості, забезпечення потреб суспільства, ринку праці та держави у кваліфікованих фахівцях.
Водночас звернути увагу на те, що:
– відповідно до нових ліцензійних вимог (Постанова Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1187) 30 % аудиторного фонду необхідно оснастити сучасним мультимедійним обладнанням для стаціонарного використання (проекторами, інтерактивними мультимедійними дошками тощо);
– відповідно до нових ліцензійних вимог термін експлуатації комп’ютерної техніки та оргтехніки не повинен перевищувати вісім років, що вимагає оновлення комп’ютерного парку університету;
– для забезпечення високого рівня кваліфікації випускників необхідно:
а) забезпечити навчальний процес в університеті ліцензованими програмними продуктами;
б) створити спеціалізовані лабораторії для вивчення та дослідження сучасного обладнання, що використовується на виробництві;
в) провести модернізацію бібліотеки (оновити книжковий фонд, здійснити ремонт, оновити електронну бібліотеку);
–провести капітальний ремонт актової зали корпусу № 5.
4. Визнати результативною роботу колективу університету за 2015/16 навчальний рік над реалізацією стратегічної програми розвитку університету до 2021 року.
5. Визначити, що діяльність колективу університету з реалізації складових системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти є першочерговою і потребує концентрації інтелектуальних і фінансових ресурсів університету.
6. Основними показниками діяльності Університету щодо забезпечення якості освіти, визнати:
– доступність до якісної вищої освіти;
– лідерські позиції університету в реґіональних, національних і міжнародних рейтингах і конкурсах;
– визнання на державному рівні успіхів студентів, аспірантів і молодих учених університету;
– відсоток працевлаштування випускників університету;
– міжнародна діяльність (у т. ч. кількість міжнародних грантів, наукових і освітніх проектів і програм, співвиконавцем яких є Університет; академічна та наукова мобільність студентів, аспірантів, науково-педагогічних працівників для навчання, стажування або проведення наукової та викладацької роботи);
– рівень наукової діяльності за показниками підготовки кадрів вищої кваліфікації, кількості публікацій і цитувань у міжнародних науково-метричних базах даних, госпдоговірних і держбюджетних науково-дослідних робіт;
– доступність для суспільства інформації про діяльність університету.
7. Звернути увагу керівництва університету на необхідність посилення практичної підготовки випускників і долучення студентів упродовжнавчання до практичної роботи в секторах економіки та промисловості, покладаючи керівництво цією роботою на провідних фахівців діючих підприємств, організацій та установ.
8. Сприяти реалізації та проведенню безкоштовної практичної підготовки студентів університету на підприємствах міста та реґіону.