Визнання досягнень молодих науковців університету за підсумками конкурсного відбору проектів молодих вчених
17.08.16
15 серпня 2016 року о 14.00 під головуванням міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, за участю заступника міністра Максима Стріхи відбулось засідання Конкурсної комісії з відбору проектів молодих вчених, які працюють (навчаються) у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління МОН.
Лілія Гриневич зазначила, що конкурс для молодих вчених проводиться вперше в Україні та відіграє важливу роль для мотивації їх праці: «Молоді вчені – це золотий фонд нації і держава повинна шукати можливості їх підтримати. Потрібно , щоб ці таланти вони залишалися працювати в Україні та змогли долучатися до роботи в міжнародних проектах».
Конкурс проектів був оголошений за тематичними напрямами, що відповідають пріоритетам участі України у Рамкової програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020». За час проведення конкурсу Міністерство отримало 439 проектів наукових робіт молодих учених зі 114 вищих навчальних закладів та наукових установ. За словами Міністра, конкурс було проведено максимально прозоро, і деякі його процедури можуть бути застосовані для проведення інших конкурсних відборів наукових проектів. В рамках конкурсу проведена величезна робота з експертизи проектів. Експертиза здійснювалася за 11 тематичними секціями та проводилася чотирма експертами, які готували окремі експертні висновки, і якщо була розбіжність в їхніх оцінках складала понад 15 % від загальної кількості балів, то до експертизи залучався ще й додатковий експерт.
Як зазначив заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, фінансу-вання проектів переможців розпочнеться у цьому місяці – на це вже зарезервовані кошти державного бюджету. Фінансуватимуться проекти високого та середнього рівнів із загальною кількістю балів 70 і вище. Таких проектів за результатами конкурсу – 79. За результатами наукової та науково-технічної експертизи було визначено загальний рівень проектів: 48 – низького рівня (40 балів і нижче); 359 – середнього (41–75); 32 – високого (75 балів і вище).
«3 439 проектів додаткова експертиза була здійснена щодо 231 проекту (52,6% від загальної кількості проектів), з яких для 116 проектів загальний бал було зменшено, а для 113 – загальний бал було збільшено, 2 проектів залишився без змін. Водночас додаткова експертиза значною мірою не вплинула на загальний оціночний бал. Також слід сказати, що 3 проекти були зняті з розгляду», – розповів заступник Міністра. За результатами роботи Комісії підписано наказ від 15.08.2016 №973, яким затверджено перелік проектів, що пройшли конкурсний відбір і отримують фінансування.
Від нашого університету молодими науковцями було подано чотири проекти: «Енергоресурсозбереження у регульованих електроприводах змінного струму при виникненні пошкоджень електричних двигунів» (керівник: Мамчур Дмитро Григорович, кандидат технічних наук, доцент); «Управління структурно-фазовим станом наноструктурованих матеріалів на всіх етапах життєвого циклу для забезпечення необхідних властивостей виробів» (керівник: Симонова Анастасія Андріївна, кандидат технічних наук, доцент); «Моделювання та прогнозування стану довкілля з позицій еколо-гічної безпеки» (керівник: Харламова Олена Володимирівна, кандидат технічних наук, доцент); «Розробка наукових основ функціонально-орієнтованого підходу до процесів виготовлення високоточних виробів при ремонті мехатронних систем» (керівник: Дудюк Віталій Олександрович, кандидат технічних наук, доцент).
За результатами конкурсного відбору проект «Енер-горесурсозбереження у регульованих електроприводах змінного струму при виникненні пошкоджень електричних двигунів» набрав 78,8 балів та отримав фінансування за рахунок коштів державного бюджету. Слід зазначити що проект наших науковців за кількістю балів зайняв високе 21 місце серед 439 поданих, при цьому випередивши проекти таких ВНЗ як НТУУ «КПІ», НТУ «ХПІ», НАУ «ХАІ», ДНУ ім. Олеся Гончара (м. Дніпро) та інших.
Поздоровляємо колектив молодих науковців з визнанням високого рівня досліджень та отриманням фінансування на подальші дослідження та втілення у сучасне життя країни провідних розробок науковців нашого університету.