Студентському театру-студії «Лілея» - 15 років
06.12.16
Ніхто у світі не встановив та й не встановить скільки років налічує театр. Ніхто у світі не сказав, та чи й скаже, на якому аркуші календаря позначити дату його народження. Час існування театру вимірюється незбагненними історичними масштабами – часом існування роду людського.
А ось у КрНУ імені Михайла Остроградського відомо про час заснування студентського театру-студії «Лілея», принаймні про те, скільки йому років: аж п’ятнадцять! Чи, краще сказати: ще тільки п’ятнадцять!
То ж чи любите ви театр, як люблять народний театр-студію «Лілея» його учасники – студенти Артем Кравченко (ВС-14-1), Ірина Дружиніна (ПС-13-1), Анастасія Панова (І-14-1), Дмитро Синицин (КІ-13-1), Каріна Сирцева (ДЗ-15-1), Алла Кривошея (ТР-13-1), Олександра Голоскок (ПМА-16-1), Андрій Зав’язкін (АТ-16-1), учасники минулих років, випускники театру а нині й співробітники університету М. Брильова, В. Кулініч, О. Василенко, його керівники О. Б. Літвіненко, К. П. Сазонова, шанувальниця і глядач проф. К. Л. Сизова.
Протягом листопада 2016 р., щоп’ятниці у малій залі МПК відбулося чотири вистави народного театру-студії «Лілея», присвячені 15-річному ювілею колективу, а саме: 11.11. – «За дверима» (В. Борхерт), 18.11. – «Так водиться у людей з гідністю» (за мотивами Г. Лорки «Дім Бернарди Альби»), 25.11 – «Той. що відчиняє двері» (сучасного українського драматурга Н. Неждани). Завершився театральний «місячник» «Лілеї» 02.12. прем’єрою «Сумна казка «Дурочка»» (автор І. Тануніна). Усі вистави – актуальні за тематикою, різнопланові за драматургією, психологічною напругою, емоційним забарвленням.
Слід відзначити, що мала зала міського палацу культури на кожній із вистав була наповнена шанувальниками театрального мистецтва – мешканцями Кременчука і, на жаль, серед так мало було студентства та викладачів університету. А пишатися є чим!
Створено в КДПУ студентський театр-студію «Лілея» було 2001 р. Тімофеєвою О. Б. (нині Літвіненко О.Б.). Вже у перші роки свого існування студенти-аматори театрального мистецтва під керівництвом досвідченого режисера втілили постановку «Лізістрата» (за п’єсою Л. Філатова). У репертуарі колективу було 12 спектаклів, як класичних, та і сучасних авторів, відомі «Собака на сіні» (Лопе де Вега), «Блакитні троянди» ( за п’єсою Т. Уільямса «Скляний звіринець»), «Так важливо бути серйозним» (О. Уайлда), «Коли повертається дощ» (І. Тануніної) та ін. 2005 р. колективу за творчі здобутки вперше було присвоєно почесне звання Народного, яке він періодично, згідно існуючого порядку, підтверджує на протязі усіх 15 років свого існування.
У 2004 - 2009 рр. учасницею театру-студії була студентка тоді машинобудівного факультету (нині ІМІТ) Сазонова Катерина. І так вона приросла серцем до нього, що навіть по закінченню навчання у вузі продовжувала відвідувати заняття театру, брати участь у виставах, а з 2014 р. стала і його режисером-постановником. 2015 р. «Лілея» на чолі із К. Сазоновою вкотре підтвердила звання Народного театру перед високоповажною фаховою комісією обласного будинку творчості постановкою «За дверима» В. Борхерта, яка за умов воєнних дій на Сході України прозвучала з новою актуальністю і знайшла відгук у серцях молоді.
… Хоч які зміни відбувалися на землі, але ніколи і ніщо не переривало вічного буття театру. На щастя, громадськість м. Кременчук також не стоїть осторонь театрального життя країни і ось вже кілька років поспіль у нашому місті щороку навесні, у квітні, відбувається прекрасне дійство – фестиваль «Театральна весна», у якому серед багатьох театральних колективів не тільки міста, а й інших міст України, з гордістю можна відзначити, у квітні 2015 р. брав участь і наш студентський театр-студія «Лілея».
Театральна творчість – творчість колективна. І хоча театр, по естетичній природі своїй – мистецтво умовне і на сцені виникає перед глядачем не сама реальна дійсність, а лише її художній відбиток, все ж у відображенні тому стільки правди, що вона сприймається в усій своїй безумовності, як найбільш справжня, як справжнє. Тож треба тільки бачити, з яким ентузіазмом студенти – учасники театру-студії шліфують свою акторську майстерність, як вони проникають у внутрішній світ своїх героїв і працюють над їх образами аби донести магічним способом до сердець глядачів той задум, що дозволяє, дивлячись на них, ніби подивитися на себе «зі сторони», посміятися чи поплакати над собою, над своїми вадами чи чеснотами. Адже здавна відомо про чарівну силу театрального мистецтва, його важливі функції у суспільстві. Зараз учасники театру, як і усі студенти, складатимуть сесію, а вже згодом розпочнуть підготовку до театральної весни. Вони гостинно запрошують усіх студентів і викладачів університету на свої вистави! До зустрічі!