Загальні збори наукового Товариства студентів, аспірантів та молодих учених.
16.10.18
11 жовтня 2018 року в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського відбулися збори наукового Товариства студентів, аспірантів та молодих учених (НТСАМУ), на яких були присутні голови інститутських, факультетських, кафедральних товариств.
Розпочалися збори з виступу Першого проректора,д-р біол. наук, проф. Никифорова Володимира Валентиновича, який пообіцяв підтримку студентам, аспірантам та молодим учениму науково-дослідницькій діяльності.
Володимир Валентинович визначив організацію наукової роботи зі студентами в КрНУ, як важливий чинник ефективної професійної підготовки фахівців з вищою освітою та побажав активізувати роботу в напрямку отримання грантів на наукові розробки.
Присутні заслухали доповідь керівника наукової діяльності НТСАМУ к.пед.н., доц. Солошич І.О. «Інформація про наукову діяльність НТСАМУ за 2017/2018н.р.», в якій було відзначено, що рівень науково-дослідницької роботи студентів, аспірантів і молодих учених у КрНУ за звітний період є таким, що відповідає вимогам МОН України, іншим чинним документам, сприяє зростанню наукового потенціалу університету та забезпечує рейтингові показники, вищі за середній рівень серед університетів України.
Минулий рік показав, що наш університет по праву вважається одним з авторитетніших наукових осередків країни, адже молодим ученим доц. Симоновій А. А., Харламовій О. В. та Маляковій М. С. присуджено стипендію Кабінету Міністрів України для молодих учених (Постанова президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 01.06.2016 № 2, Постанова президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 23.05.2018 № 3).
Доцентам кафедри «Комп’ютерні та інформаційні системи» Костенку П.П. та Славко О.Г. присуджено щорічну премію Президента України для молодих вчених 2017 року (Указ Президента України №458/2017 від 30.12.2017) за роботу «Інформаційні технології контролю мережевого трафіку в умовах протидії кібератакам».
Щорічну Премію Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2017 рік (постанова Верховної Ради України № 2251-VIII від 19.12.2017) присуджено за роботу «Комп’ютерна система передопераційного планування оперативних втручань на окорухомих м’язах людини» к.т.н., доценту кафедри «Електронних апаратів» Кухаренку Д. В.
Згідно наказу МОН («Про призначення академічних стипендій Президента України аспірантам на 2017/2018 навчальний рік» від 02.11.2017 № 1442), аспіранту кафедри «Електричні машини» Лотоусу В. В. призначено академічну стипендію Президента України (науковий керівник – дійсний член Національної академії педагогічних наук України, доктор технічних наук, професор Загірняк М. В.).
Присуджено премію Президії НАН України для молодих учених і студентів за кращі наукові роботи 2017 року Чорній В. О. – к.т.н., доценту кафедри «Системи електроспоживання та енергетичного менеджменту», за роботу «Електротехнічний комплекс промислового електрорухомого транспорту з елементами контролю технологічних параметрів і захисту складових».
Грамотою президії НАН України нагороджено Бедрій Т. О. – студентку п’ятого курсу кафедри «Біотехнології та біоінженерія», за роботу «Розробка проекту біогазової станції на комплексному субстраті із застосуванням віртуальної системи автоматизації та управління».
Гідною оцінкою наукової роботи студентів стало визнання на рівні країни, адже у 2018 р.:
–переможцями ІІ туру ВКСНР стали 67 наукових робіт студентів – третє місце серед ЗВО України (наказ МОНвід 31.07.2018 р. № 827 «Про підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2017/2018 навчальному році»);
–переможцями ІІ туру ВСО стали 24перемоги студентів – четверте місце серед класичних ЗВО України (наказ МОН від 13.08.2018 р. № 902 «Про підсумки Всеукраїнської студентської олімпіади 2017/2018 навчального року»).
У ході зборів було обрано персональний склад Ради НТСАМУ, до якого ввійшли голови наукових товариств інститутів, факультетів, кафедр. Головою Ради НТСАМУ стала Збиранник О.М., членами Ради – Власенко Р.В., Малякова М.С., Молодика І.С., Кухаренко Д.В., Кузєв І.О., Гетьман І.О., Семеніхіна В.В., Шевчук Ю.В., Петченко М.В., Латишева В.В., Васечко Л.О., Бігдан М.В., Сакун О.А., Кузнецова І.А., Ануріна І.С., Зачепа Н.В., Ригас Т.Є., Антонова О.І., Хохлов О.Г. та ін. Також на засіданні було затверджено план роботи НТСАМУ на 2018/2019 навчальний рік.
Голови інститутських, факультетських і кафедральних НТСАМУ під час виступів запропонували напрями і заходи щодо інтенсифікації науково-дослідної роботи молодих учених у межах програми «Студентська наука».
Так, наприклад, голова НТСАМУ кафедри систем електроспоживання та енергетичного менеджменту Власенко Р.В., наголосив на необхідності популяризації наукової діяльності серед студентів, аспірантів і молодих вчених.
Голова НТСАМУ кафедри електричних машин та апаратів Малякова М. С. вважає за необхідне підвищити якість науково-дослідницької та науково-практичної роботи студентів й аспірантів з метою набуття ними практичного досвіду роботи з фахового спрямування; сприяти організації та розвитку співробітництва із іншими ЗВО та науковими установами.
Кузєв І.О., голова НТСАМУ Навчально-наукового інституту механіки і транспорту та кафедри транспортних технологій, наголосив на пошуку та підтримці талановитих дослідників серед осіб, які навчаються і працюють у ЗВО, надання їм всебічної допомоги.
Голова НТСАМУ факультету електроніки та комп`ютерної інженерії та кафедри інформатики і вищої математики Гетьман І. наголосила на тому, що зараз у майбутніх науковців є можливість побачити світ і запросила студентів інших спеціальностей приймати участь у написанні наукових робіт.
Кухаренко Д.В., голова НТСАМУ кафедри електронних апаратів наголосив на сприянні участі студентів у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт та Всеукраїнських олімпіадах з навчальних дисциплін, напрямів підготовки і спеціальностей.
Голова НТСАМУ факультету економіки і управління та кафедри маркетингу Збиранник О.М. акцентувала увагу на основних наукових напрямах роботи. По-перше, це проведення круглих столів, в яких беруть участь студентство і підприємці, котрі бажають поділитися досвідом у сфері бізнесу. По-друге – спільні тематично-інформаційні семінари з іншими факультетами КрНУ, науково-практичні конференції, в яких беруть участь учні ліцеїв, шкіл, коледжів. Вона ще раз наголосила, що потрібно активно залучати кураторів груп на початку роботи зі студентами перших курсів та створювати тематичні наукові гуртки.
Шевчук Ю.В., голова НТСАМУ кафедри економіки зазначив, що кожна наукова робота є синтезом творчих наробок усіх кафедр факультету, тому будь-яке питання (теоретичного чи практичного змісту) необхідно аналізувати з різних точок зору, враховувати всі наукові аспекти.
Далі Петченко М.В., голова НТСАМУ кафедри обліку і фінансів, наголосила на підтримці наукових проектів, спрямованих на дослідження проблем розвитку Університету, міста Кременчука, а також сприяння їх впровадженню у практичну діяльність.
Голова НТСАМУ кафедри менеджменту Семеніхіна В. В. зазначила, що науковці продовжать брати активну участь у конференціях, а саме більш широко та активно залучати студентів до web та online конференцій, оскільки це майбутнє, а також це простий спосіб знайомитися та спілкуватися з цікавими людьми.
Голова НТСАМУ факультету права, гуманітарних і соціальних наук та кафедри перекладу Ануріна І.С., говорила про важливість розвитку і самовдосконалення, про необхідність не тільки здобувати нові знання під час навчання в університеті а й про важливість застосовувати їх в реальному житті. Одним із провідників, які допомагають студентам знайти шляхи до саморозвитку та вміння корисно використовувати отримані знання в науковій діяльності і є НТСАМУ. Також наголосила про важливість вивчення іноземних мов, як необхідного фактору в можливості виграти міжнародний грант чи стипендію, і на прикладі власної кафедри показала що цілком реально поїхати за кордон в освітніх цілях.
Голова НТСАМУ кафедри теорії, історії держави та права Васечко Л. О. виступила за підтримку зв’язків з НТСАМУ вітчизняних та зарубіжних ЗВО.
Латишева В. В., голова НТСАМУ кафедри галузевих юридичних наук запропонувала поширювати результати наукової діяльності студентів, аспірантів, докторантів, молодих вчених, діяльності Наукового товариства через засоби масової інформації.
Сакун О. А., голова НТСАМУ факультету природничих наук та кафедри біотехнологій та біоінженерії, зазначила, що науковці продовжать брати активну участь у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт та Всеукраїнських студентських олімпіадах. Також запропонувала сприяти співпраці в науковій діяльності шляхом взаємообміну між студентами і молодими науковцями інших країн.
Голова НТСАМУ кафедри охорони праці, цивільної та промислової безпеки Зачепа Н.В. вважає, що необхідно інтенсифікувати роботу викладачів зі студентами починаючи з першого курсу, а також наголосила на міжнародній мобільності молодих учених і можливих шляхів її покращення.
Голова НТСАМУ кафедри екологічної безпеки та організації природокористування Ригас Т. Є. висловила думку про необхідність проведення міжфакультетських та міжінститутських круглих столів, а також про необхідність залучення студентів до виконання прикладних досліджень і розробок.
Бажаємо новообраному керівництву та членам НТСАМУ плідної роботи, нових здобутків в навчанні та науці, а також і в подальшому гідно тримати першість за кількістю призерів олімпіад, конкурсів та загальних показників науково-дослідної роботи серед закладів вищої освіти України.
Керівник науковою діяльністю студентів, аспірантів молодих учених
к.пед.н., доц. Солошич І.О.
Голова Ради Товариства студентів, аспірантів та молодих учених
Збиранник О.М.