Головна>Новини
КрНУ























Новини

Результати Всеукраїнської студентської олімпіади «Електричні машини та апарати» - 2019
04.04.19
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки 18-21 березня 2019 року на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади “Електричні машини та апарати”.

Цього року в олімпіаді взяли участь 38 студентів, які представляли 9 вищих навчальних закладів України, що здійснюють підготовку за даною та спорідненими спеціальностями.

У перший день олімпіади учасникам було запропоновано задачі теоретичного туру, які розв’язувались письмово. У другий день відбувся практичний тур по розв’язанню поставлених задач із використанням ЕОМ.

Тематика конкурсних завдань охоплювала питання, що розглядаються у курсах «Теоретичні основи електротехніки», «Електричні машини», «Електричні апарати», «Автоматизоване проектування електричних машин та апаратів», «Математичне моделювання електричних машин та апаратів», «Автоматизований електропривод» та «Випробування, ремонт і експлуатація електричних машин та апаратів» для спеціальності «Електричні машини та апарати», а саме:

- розрахунок електричних та магнітних кіл електричних машин;
- визначення параметрів та характеристик електричних машин;
- робота електричних машин у статичних та перехідних режимах;
- визначення енергетичних показників роботи електричних машин та трансформаторів;
- обґрунтування режимів роботи електричних машин та трансформаторів у складі промислового обладнання;
- математична обробка вимірюваних експериментальних даних під час випробувань електричних машин та їх конструктивних елементів з використанням ЕОМ.

Основні показники, за якими оцінювалась повнота розв’язання задач конкурсного завдання:

- знання теоретичного матеріалу;
- обґрунтування використовуваних методів та раціональність запропонованого способу розв’язання задачі;
- якість розрахунків;
- достатнє супроводження розрахунків графічним матеріалом та коментарями;
- уміння використовувати пакети прикладних математичних програм при розв’язанні прикладних задач за фахом.

При оцінці робіт учасників було визнане за необхідне враховувати також оригінальність методу розв’язання завдань.

Конкурсні завдання, запропоновані для розв’язання, були орієнтовані на студентів 4-го курсу ВНЗ, для яких повний термін навчання за спеціальністю не перевищує 5,5 років.

Більшість студентів, які брали участь в олімпіаді, показали високий рівень підготовки з дисциплін, на основі яких були складено конкурсні завдання.

На підставі аналізу конкурсних робіт учасників журі олімпіади вирішило визначити претендентами на переможців в особовому заліку олімпіади та нагородити:


Командний залік проводився за результатами порівняння середнього балу двох кращих учасників від ВНЗ. Перше місце виборола команда Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», чим показала найвищий середній результат, на другому – команда Національного університету «Львівська Політехніка», третє місце посіла команда Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.


Команда Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського

Вітаємо усіх учасників та бажаємо вам плідного подальшого навчання!

КрНУ