Губернатор Полтавщини попередив: при низькому рівні вакцинації виші закриють
15.09.21
Цього тижня голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов провів робочу нараду з ректорами вишів області. Головна тема – вакцинація персоналу університетів. Губернатор сказав:
– …Протягом останнього тижня спостерігається значне збільшення діагностованих випадків Covid-19 як в Україні, так і в області. Прогнозовано, що за таких обставин ми найближчим часом можемо перейти до «жовтої» зони, відповідно повинні закрити всі навчальні заклади, в яких рівень вакцинації професорсько-викладацького складу та адміністративно-господарського персоналу не досягнув 80%. Це дуже негативно, адже в таких умовах важко забезпечити якісний освітній процес для студентів, – зазначив Олег Синєгубов.
Губернатор наголосив на необхідності вакцинації освітян:
– Аби зробити процес освіти безпечним, треба у скорочені терміни провести вакцинацію. За поточний тиждень маємо зробити вагомий крок назустріч очній формі навчання, – сказав він.
Адміністрація КрНУ нагадує, що всі співробітники, які готові вакцинуватися, мають зробити це у зручний для них спосіб. Єдиною підставою для аргументованої відмови від вакцинації є довідка про те, що особа перехворіла на Covid-19, і це сталося не пізніше, ніж шість місяців тому. Довідка про антитіла не вважається підставою для аргументованої відмови від вакцинації.
Довідково:
Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва» 13 вересня опублікував результати соціологічного дослідження щодо стану вакцинації в Україні. За результатами опитування, наразі вакциновано лише 18,4% населення, більше половини повнолітніх українців (56,5%) взагалі не планують вакцинуватися від Covid-19. Водночас попри небажання щепитися особисто, більшість українців (42,1% проти 34%) вважають, що всіх працівників освіти обов’язково треба вакцинувати.
Загальноукраїнське дослідження проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології впродовж 14–24 серпня 2021 р. Загалом було опитано 2001 респондент за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, тип поселення та область проживання. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.