Студенти ФПГіСН створили відеоролик на тему гендерного насильства
01.12.21
Студенти факультету права, гуманітарних і соціальних наук (ФПГіСН) зняли відеосюжет про форми гендерного насильства. Мова йде про фізичне та психологічне насильство чоловіка над жінкою і жінки над чоловіком. Відеоролик вже набрав 1200 переглядів на сторінці факультету в Instagram. Склад знімальної групи: Марія Кардаш, Єва Вельтер, Поліна Макаренко, Анастасія Житна, Альбіна Андріюк, Микита Федоров.
Із 25 листопада по 10 грудня в Україні триває загальнодержавна акція «16 днів проти насильства». Її мета – привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми та гендерно зумовленого насильства щодо жінок.
Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського долучився до всеукраїнської акції 25 листопада. Наразі в університеті проводяться відповідні заходи – тематичні кураторські години, флешмоб «Не мовчи!» тощо. Студенти ФПГіСН за власною ініціативою зняли соціальний відеоролик на тему гендерного насильства. Як і флешмоб, він має назву «Не мовчи!».
Подивитися відеоролик можна тут:
До відеоролику, знятого студентами, увійшли три сюжети – психологічне насильство хлопця щодо дівчини, психологічне насильство дівчини щодо хлопця, і фізичне насильство щодо дівчини. Автори закликають глядачів не терпіти насильство та не мовчати про нього.
Як знімався фільм розповіла автор ідеї Марія Кардаш:
– Марія, кому спала на думку ідея створити цей відеосюжет?
– Мені, я давно хотіла показати, які існують види насильства, і що це ненормально, і тому не можна мовчати, коли стикаєшся з такими речами.
– Хто писав сценарій?
– Я писала, взагалі сценарій утворився якось сам по собі, бо це ситуації, відомі кожному, вони найчастіше трапляються в житті. Я просто прописала сцени, хто що каже, хто що робить.
– Тобі доводилось стикатися з формами насильства, про які йде мова у відео сюжеті?
– Так, мені довелося стикатися з психологічним насильством, тому ця тема мені близька. З фізичним, слава Богу, не прийшлося мати справу. Там у сюжеті хлопець тисне на дівчину, бо вона не робить те, що йому треба. З таким психологічним насильством кожен із нас, мабуть, стикався, коли на людину тиснуть: не ходи туди, сиди тут, коли наче до клітки її саджають! Не можна терпіти такі речі, адже це твоє життя, і лише ти вирішуєш, що робити!
– Що скажеш про сюжет, де вже дівчина застосовує щодо хлопця маніпулятивні схеми: «якщо любиш, купи мені ще одні черевички»?
– Це дуже популярний сюжет, ми всі бачимо, як жінки дуже часто маніпулюють чоловіками, як вони намагаються викликати у чоловіків співчуття чи почуття провини, хочуть, щоб він схилився перед нею і виконав усі забаганки! У нашому суспільстві таке часто трапляється, тому ми узяли цей сюжет.
– Хто був оператором фільму, чий монтаж?
– Відео знімала моя одногрупниця Альбіна Андріюк, а монтаж робила дуже талановита наша студентка Єва Вельтер, вона дуже гарно все змонтувала.
– А ефектні чорно-червоні слогани щодо протидії насильству – чия ідея?
– Це ми спільно всі робили.
– Як ви обирали акторів-виконавців?
– Я вже їх знала, ми разом працювали на «Студентській весні», тому і запросили Микиту та Настю, бо розуміли, що вони зможуть зіграти. З Поліною Макаренко я теж добре знайома, ми всі знайомі між собою, тож працювати було легко. І цікаво.