Головна>Новини
КрНУ


Новини

Університет відвідали представники шкільних батьківських комітетів
30.05.22

30 травня відбулася зустріч представників батьківських комітетів кременчуцьких шкіл з викладацьким колективом університету. Участь у заході узяли заступник міського голови Кременчука Ольга Усанова та керівник міського департаменту освіти Геннадій Москалик. Мета зустрічі – знайомство з університетом та з особливостями вступної кампанії 2022 року.

Через чималу кількість учасників зустріч проходила в актовій залі університету. Гостей привітав ректор КрНУ професор Михайло Загірняк.

Він представив проректорів та керівників підрозділів університету, а також директорів коледжів, і зазначив, що ці фахівці готові відповісти на будь-які запитання учасників заходу. Ректор побажав усім плідної роботи та невимушеного і конструктивного спілкування.

Ольга Усанова, Геннадій Москалик

До учасників зустрічі також звернулася заступник міського голови Кременчука Ольга Усанова. Вона зауважила, що кременчужанам пощастило мати у своєму місті такий потужний вищий навчальний заклад, як Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського:

– Показником високого рівня університету є і ті міжнародні рейтинги, які зараз публікуються на сайті Міністерства освіти і науки України та у фахових виданнях. Наш національний університет у цих рейтингах посідає провідні місця – значно вищі, ніж мають полтавські виші і більшість вищих навчальних закладів України. Наш університет іде на рівні з такими флагманами освіти, як Національний університет імені Тараса Шевченка та інші провідні навчальні заклади України. Тому я вважаю, що кременчуцьким випускникам пощастило, що є така можливість вступити до нашого університету і навчатися у своєму рідному місті! Тим більше зараз, коли чимало закладів вищої освіти знаходяться у зоні бойових дій, деякі евакуйовані. Я щиро вдячна нашому університету і його ректору Михайлу Васильовичу Загірняку за те, що працюють, незважаючи ні на що, і докладають зусиль, аби утримати той високий рівень освіти і науки, який притаманний цьому навчальному закладу, – зазначила Ольга Усанова.

Окремо вона відзначила гуманітарну роль КрНУ під час війни:

– Ми, як міська влада, міський голова Віталій Малецький, особливо вдячні нашому університету за ту допомогу, яку він з перших днів війни надає вимушеним переселенцям, людям, які потрапили у скрутні обставини через бойові дії. З перших днів війни у гуртожитку університету на колишній вулиці Маяковського, наразі вона називається вулицею Єднання, відкрито Центр тимчасового розміщення переселенців. Зараз він перетворився на потужний гуманітарний хаб, куди приїжджають люди з тих областей України, де тривають бойові дії, вони отримують тут ночівлю, допомогу, харчування. Спортивний комплекс університету, критий манеж, теж використовується як гуманітарний хаб, туди надходять гуманітарні вантажі, переселенці можуть там отримати продуктові набори, одяг, засоби гігієни. Я щодня там буваю, і зараз звідти повернулася, і можу сказати, що кожного дня там сотні людей отримують все необхідне! Такий добрий приклад і добрі серця людей, які працюють у національному університеті, допомагають усім нам разом, громадою, здолати труднощі, які постали перед нами!

Керівник міського департаменту освіти Геннадій Москалик звернувся до представників шкільних батьківських комітетів з проханням донести інформацію про особливості вступу 2022 року до батьків інших школярів-випускників і побажав, щоб їх діти «обрали найкращу для себе професію і можливість вчитися тут, поруч з батьками, враховуючи ситуацію в країні».

Відповідальний секретар приймальної комісії КрНУ доцент Дмитро Рєзнік розповів учасникам зустрічі про університет та про особливості вступної кампанії 2022 року. Він наголосив, що члени приймальної комісії університету готові надати допомогу будь-якому вступнику, а не лише абітурієнтам, які вступають до КрНУ. Зокрема, у приймальній комісії зможуть допомогти вступнику вчасно створити свій електронний кабінет тощо.

Директор Центру підвищення кваліфікації та професійної адаптації доцент Світлана Сошенко поінформувала присутніх про новації, запроваджені в університеті цього року – а саме про безоплатні підготовчі курси для вступників, які запрацюють з 1 червня, та про можливість вступивши до КрНУ, отримати згодом два дипломи – український та польський. І тема безоплатних курсів, і тема двох дипломів викликала жвавий інтерес у присутніх, серед яких були не лише представники батьківських комітетів, а й майбутні абітурієнти.

Директор Центру міжнародної діяльності КрНУ доцент Андрій Гладир доповів про міжнародну діяльність університету та можливості, які вона відкриває для студентів – зокрема, про стипендіальні програми, завдяки яким найкращі студенти отримують стипендії від міжнародних донорів (Фонд ім. Катерини Ковшевич, США тощо). Також мова йшла про наукові стажування студентів та аспірантів, академічні обміни між університетами Європи та Канади.

Підсумковим став виступ ректора КрНУ професора Михайла Загірняка. Він розповів про потужні науково-дослідні центри університету, про його висококласних фахівців, про перемоги студентів на всеукраїнських та міжнародних конкурсах, і зазначив:

– Якщо ваші діти зацікавляться навчанням, зацікавляться наукою, то в нашому університеті є можливість пройти шлях від студента до доктора наук. Ми маємо сім спеціалізованих вчених рад, де можна захищати дисертації за 12 спеціальностями, не виїжджаючи з Кременчука. Із 118 національних університетів України ми 11-ті, ці цифри кажуть самі за себе.
КрНУ