Доцент Тетяна Григорова узяла участь у програмі академічної мобільності Еразмус+
04.07.22
За програмою Erasmus+ Staff Mobility For Teaching, к.т.н., доцент кафедри інформатики і вищої математики (ІВМ) КрНУ Тетяна Григорова відвідала Університет Вітовта Великого (Vytautas Magnus University, Каунас, Литва). Робота за програмою тривала з 21 по 28 червня. Запрошення долучитися до проекту надійшло від литовських колег.
Підставою для участі у програмі став лист-запрошення декана факультету інформатики Університету Вітовта Великого професора Томаса Крілавічуса. Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського спільно з Університетом Вітовта Великого бере участь у міжнародному проекті dComFra (Університет Вітовта Великого – координатор проекту). Це дало можливість литовським колегам залучити кременчуцьких науковців до програми Erasmus+ Staff Mobility For Teaching.
Під час перебування в Університеті Вітовта Великого, доцент Тетяна Григорова мала зустрічі з ректором університету професором Юозасом Аугутісом (на топ-фото), деканом факультету інформатики професором Томасом Крілавічусом і заступником декана доцентом Артурасом Міцкусом, а також із завідувачами кафедр та викладачами.
Під час зустрічей з керівництвом університету тривало обговорення можливостей подальшої співпраці кременчуцьких науковців з литовськими колегами у проектах, пов’язаних з використанням штучного інтелекту. Також темою дискусій стала проблема впливу мультимедіа на освітні процеси.
На фото: зав. каф. прикладної математики проф. ДАЙВА ВІТКУТЕ-АДЖГАУСКЄНЕ ( Prof. dr. DAIVA VITKUTĖ-ADŽGAUSKIENĖ ); заступник декана факультету інформатики доц. АРТУРАС МІЦКУС (Vice-Dean doc. dr. Artūras Mickus); доцент кафедри ІВМ КрНУ ТЕТЯНА ГРИГОРОВА; зав. каф. системного аналізу доц. ЮДІТА КАСПЕРІНЄНЕ (Assoc. prof. JUDITA KASPERIŪNIENĖ, PhD).
Тетяна Григорова так окреслила коло тем, які розглядалися в процесі спілкування з литовськими колегами:
– Ми обговорювали такі питання, як міжнародна мобільність студентів та викладачів, можливість отримання студентами подвійного диплому. Торкнулися також обговорення проблем, які стосуються навчання. Дуже цікаво було почути, як наші колеги намагаються вирішити проблему зацікавленості студентів у навчанні. Вони запровадили гнучку систему, яка дає студентам можливість вибору будь-якої кількості кредитів, які пропонують крім обов’язкових предметів, що складають основу спеціальності. Таким чином студент може отримувати під час навчання одразу дві спеціальності – наприклад, навчаючись на спеціальності прикладна математика, здобути дві спеціальності: прикладна математика і дизайн тощо.
Тетяна Григорова зазначила, що в процесі роботи їй довелося ознайомитися з чудово обладнаними, сучасними лабораторіями факультету:
– Велике враження на мене справила лабораторія мультимедіа, зокрема її обладнання, яке кафедра системного аналізу і мультимедіа отримала за підтримки Євросоюзу, перемігши у конкурсі серед університетів Литви.
Литовські колеги організували для кременчуцької гості надзвичайно цікаву екскурсію історичним центром Каунасу.