Головна>Новини
КрНУ























Новини

Викладачі КрНУ провели для першокурсників вебінар «Методи вирішення конфліктних ситуацій (булінг, корупція)»
28.09.22

28 вересня у КрНУ пройшов вебінар, присвячений політиці і процедурам вирішення конфліктних ситуацій, пов`язаних з корупцією, сексуальними домаганнями, дискримінацією та академічною недоброчесністю. Його слухачами стали першокурсники двох факультетів – ФЕУ і ФПГіСН. В університеті запланована серія аналогічних заходів, які відбудуться наступного тижня.

28 вересня на вебінарі розглядалися кілька актуальних тем – протидія булінгу; роль студентства в антикорупційній роботі в університеті; проблеми академічної доброчесності.

Модератор заходу – керівник центру моніторингу якості освіти і академічної чесності, професор кафедри обліку і фінансів Денис Загярняк. Спікери:

– уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції, викладач кафедри фундаментальних і галузевих юридичних наук Анфіса Шмельова;

– доцент кафедри психології, педагогіки та філософії Ольга Літвінова;

– доцент кафедри фундаментальних і галузевих юридичних наук Людмила Васечко;

– директор бібліотеки КрНУ Олена Швець.

До заходу долучилися 240 першокурсників з факультету економіки і управління (ФЕУ) та з факультету права, гуманітарних і соціальних наук (ФПГіСН).

Доцент Ольга Літвінова представила доповідь «Психологічна підтримка здобувачів освіти. Протидія булінгу».

Вона дала визначення поняття булінгу та пояснила, які види цього явища існують – психологічний, фізичний та кібербулінг. Окремо доповідач зупинилася на кібербулінгу, випадки якого наразі трапляються все частіше – це образи та погрози, які надходять на електронну пошту жертви та у месенджери, цькування її у соціальних мережах.

Ольга Літвінова підкреслила, що у таких випадках студент не має залишатися наодинці зі своєю проблемою, йому є до кого звернутися по допомогу – таку допомогу, зокрема, готові надати психологи-фахівці кафедри психології, педагогіки та філософії. Також вона пояснила, що в університеті налагоджена система попередження булінгу, яка передбачає регулярне анкетування студентів задля виявлення випадків булінгу та інших форм насилля, проведення психологічних тренінгів щодо розвитку толерантності та захисту особистих кордонів тощо. наостанок студенти отримали необхідні контакти.

Уповноважена з питань запобігання та виявлення корупції Анфіса Шмельова представила доповідь «Роль студентства в антикорупційній роботі університету».

Анфіса Шмельова дала визначення понять корупції і доброчесності, та навела наочний для студентів приклад корупційних наслідків – щороку у світі через корупцію втрачається три річних бюджети України. Вона розповіла першокурсникам про антикорупційну законодавчу базу України та структуру державних органів, які займаються антикорупційною діяльністю. Доповідач зазначила, що студенти можуть повідомляти про корупційні діяння, про які їм стало відомо або ж вони самі опинилися їх фігурантами – зокрема, про випадки, коли за здачу іспитів абощо вимагають певну суму коштів. Також Анфіса Шмельова детально поінформувала першокурсників про схему взаємодії студентів з антикорупційним уповноваженим в університеті та пояснила, як на сайті КрНУ знайти усі необхідні контакти та документи з цього приводу.

Доповідь вона завершила словами Бесс Майерсон:

– Співучасником злочину корупції, як правило, стає наша власна байдужість!

Доцент Людмила Васечко доповіла про «Правові засади протидії булінгу в навчальних закладах.

Вона розповіла про нормативну базу, яку варто застосовувати у випадках булінгу та пояснила, що прояви психологічного булінгу довести складніше, ніж фізичного, натомість це теж реально, тому, якщо ви стали його жертвою, треба звертатися по допомогу і не замовчувати проблему. Доповідач пояснила першокурсникам порядок подання та розгляду заяв про випадки боулінгу і детально розповіла про алгоритм дій у випадку булінгу в університеті (нижче на фото).

Доповідь директора бібліотеки КрНУ Олени Швець «Бібліотека та академічна доброчесність» була присвячена питанням академічної доброчесності та методики пошуку необхідних матеріалів у бібліотеці.

Олена Швець дала студентам визначення таких понять, як плагіат, самоплагіат, фабрикація та фальсифікація. А також детально розповіла про види і типи джерел інформації та пояснила, як шукати необхідні матеріали в університетській бібліотеці. Значна частина доповіді стосувалася поняття академічної доброчесності та випадків її порушення.

КрНУ