Головна>Новини
КрНУ























Новини

Фінальна конференція та заключний мітинг проекту dComFra у м. Каунасі (Литва)
27.10.22


З 24 по 26 жовтня 2022 р. на базі Університету Вітовта Великого, м. Каунас (Литва), відбулися дві важливі для нашого університету події: Фінальна Конференція (25-го жовтня) та Заключний Менеджерський Мітинг (24-го та 26-го жовтня) партнерів проекту dComFra «Рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян» програми ЄС Еразмус+ з розвитку потенціалу вищої освіти (напрям КА2).

Наш університет був представлений делегацією у складі:
Андрій Гладир – директор центру міжнародної діяльності, доц. каф. електротехніки;
Дмитро Мамчур – доц. каф. комп’ютерної інженерії та електроніки;
Світлана Гуріна – заступник головного бухгалтера.


Метою Заключного Менеджерського Мітингу було обговорення питань, пов’язаних з оформленням адміністративних та фінансових документів членів консорціуму; підготовкою підсумкового звіту у відповідності до вимог, передбачених правилами програми ЄС Еразмус+.

Фінальна Конференція мала на меті максимально повне висвітлення результатів, яких було досягнуто командою проєкту. Загалом у конференції взяли участь понад 100 учасників.

До заходу, крім членів консорціуму, долучилися:

- пані Клавдія Матера, директорка з розвитку компанії All Digital, провідної загальноєвропейської асоціації, розташованої в Брюсселі, що представляє організації-члени країн Європи, які працюють із 25 000 центрами цифрових компетенцій;
- пані Валерія Іонан, заступник Міністра з питань євроінтеграції Міністерства цифрової трансформації України;
- пані Світлана Шитікова, координатор проекту Національний Erasmus+ офіс в Україні;
- пані Тетяна Нанаєва, представник Української національної цифрової коаліції «Коаліція цифрової трансформації», Національний координатор Мережі EU4Digital eSkills в Україні;
- пані Катерина Супрун, в.о. керівника експертної групи з питань цифрової трансформації освіти і науки Директорату цифрової трансформації Міністерства освіти і науки України та багато інших представників різноманітних проєктів, організацій та асоціацій.


В рамках конференції Андрій Гладир виступив з доповіддю «dComFra results implementation, education & scientific significance» (Впровадження результатів проекту dComFra, освітнє та наукове значення), де він поділився досвідом впровадження результатів проєкту у навчальний процес в умовах Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.


У ході доповіді доцент Гладир зазначив:

«…роль та місце DC-officе в КрНУ важко переоцінити. Унікальність ситуації при створенні DC-office полягала в тому, що його відкриття фактично співпало з жорсткими обмеженнями COVID 19. У цих умовах DC-office перетворився на потужний інструмент для проведення найважливіших онлайн заходів, пов`язаних з науковою, організаційною та викладацькою діяльністю. Але найбільш істотний вплив, на наш погляд, відбувся за рахунок впровадження нових форм дистанційного та змішаного навчання в основний навчальний процес з підготовки бакалаврів та магістрів, що помітно підвищило якість освіти…»


Сергій Бронін (національний координатор dComFra UA, Київський національний університет імені Тараса Шевченка) вдало підсумував результати проєкту, підкреслюючи при цьому, що формальні ознаки завершення проєкту не мають нічого спільного з припиненням подальшої роботи у сфері цифровізації суспільства:

«… крім досягнення всіх запланованих результатів, зокрема розробки рамки цифрових компетентностей для громадян та освітян України UA DigComp, а також цифрового навчального середовища, наповненого 22 модулями цифрових компетентностей, команда dComFra брала участь у створенні рамки цифрових компетентностей UA DigComp для державних службовців, Концепції цифрової трансформації освіти і науки, національного тесту на цифрову грамотність - Цифрограм версія 2 для платформи «Дія. Цифрова Освіта» та окремої секції «Український цифровий громадянин» для цієї ж платформи. Незважаючи на те, що формально проект dComFra добігає кінця, він продовжує жити в своїй команді та має амбітні подальші плани».

All the costs related to the project implementation are funded through a grant from the European Union Erasmus+ Program, line КА2: Capacity building in Higher Education for the current project “Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens”, 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2CBHE-SP.


The European Commission`s support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
КрНУ