У Кременчуцькому національному університеті пройшли курси підвищення кваліфікації три групи педагогічних працівників Кременчука
22.02.23
Центр підвищення кваліфікації та професійної адаптації (ЦПКПА) Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського провів курси підвищення кваліфікації для трьох груп кременчуцьких педагогічних працівників – вчителів, заступників директорів шкіл, бібліотекарів, психологів. Курси відвідали близько 50 осіб.
Заняття проходили в онлайн форматі і тривали протягом тижня. Слухачам був запропонований курс «Актуальні напрями вдосконалення змісту професійної діяльності педагогічних працівників: соціальне замовлення сьогодення».
Навчальний процес на курсах у ЦПКПА забезпечили провідні науково-педагогічні працівники університету, а також фахівці міського департаменту освіти та досвідчені педагоги-практики.
Доктор філософських наук, професор кафедри психології, педагогіки та філософії КрНУ, директор Кременчуцького департаменту освіти Геннадій Москалик окреслив нові тенденції у сучасній освіті, проаналізував виклики та загрози, з якими стикаються педагоги та учні під час війни.
Викладач кафедри фундаментальних і галузевих юридичних наук КрНУ Анфіса Шмельова розглянула питання академічної доброчесності та поінформувала педагогів про основні права та обов’язки учасників освітнього процесу. А також ознайомила слухачів курсів із рекомендаціями Офісу розбудови доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції. Викладач окремо зупинилась на темі створення доброчесного освітнього середовище у закладі освіти.
Доцент кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва КрНУ Вікторія Шабуніна ознайомила слухачів із лексико-граматичними особливостями документів та вимогами національного стандарту України.
Заступник директора міського департаменту освіти, начальник управління дошкільної освіти, кадрової, організаційної та моніторингової роботи Ірина Друженко розповіла про особливості організації роботи педагогічних працівників в умовах воєнного стану – зокрема про унормування трудових відносин.
Консультант Кременчуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників (КЦПРПП) Віра Кутько акцентувала увагу слухачів на співпраці бібліотечної сфери та педагогів у питанні формування під час навчального процесу свідомих громадян України.
Консультант КЦПРПП Тетяна Горбань ознайомила учителів англійської мови зі змістом Державного стандарту базової середньої освіти, поетапне впровадження якого розпочалося з 2022/2023 навчального року. Відповідно до Державного стандарту, учні 5 класів закладів загальної середньої освіти перейшли на нову модель навчання. Її впровадження має сприяти формуванню у школярів ключових компетентностей, визначених Законом України «Про освіту», та сприяти вихованню ціннісних орієнтирів відповідно до Концепції «Нова українська школа».
Учителі також познайомилися з ефективними методиками та онлайн-інструментами для проведення уроків, здійснення формувального і підсумкового оцінювання.
Директор Комунальної установи «Кременчуцький навчально-методичний центр психологічної служби» Леся Сирота розповіла про нові вимоги до компетентностей працівників освіти. Як досвідчений психолог-практик, вона запропонувала слухачам вправи для саморегуляції, заземлення, та пошуку внутрішніх ресурсів в умовах стресу.
Педагог-практик, директор гімназії № 12 В’ячеслав Носкін розглянув особливості організації дистанційного навчання у школах, проблеми та шляхи їх вирішення.
Після успішного проходження курсів підвищення кваліфікації слухачі отримали відповідні сертифікати.