Головна>Новини
КрНУ























Новини

Кременчуцький національний університет відвідав начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін
03.03.23

2 березня відбувся робочий візит начальника Полтавської обласної військової адміністрації (ОВА) Дмитра Луніна до Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського. Дмитра Луніна супроводжував голова Кременчуцької районної державної адміністрації Олег Лєднік. Керівника ОВА зацікавили розробки науковців КрНУ в галузі енергозбереження та екологічного моніторингу.

Дмитра Луніна вітав ректор КрНУ професор Михайло Загірняк. Оскільки це був перший ознайомчий візит керівника Полтавської ОВА до університету, гостю організували експрес-екскурсію, показали лабораторну базу, лекційні аудиторії та DC-офіс, обладнаний найсучаснішою комп’ютерною технікою.

Дмитро Лунін також поспілкувався з найменшими вихованцями КрНУ – кременчуцькими пластунами, якими опікується доцент Вікторія Латишева.

На виставці інноваційних розробок гостю представили найактуальніші роботи науковців університету – ті, що мають статус розробок подвійного призначення і можуть ефективно застосовуватися як в умовах мирного життя, так і під час військових конфліктів. Експонати для виставки інноваційних розробок забезпечили кафедри: ЕТ, КІЕ,САУЕ, ІВМ, МБ.

Директор ІЕЛІІТ професор Олексій Чорний продемонстрував зібраний в лабораторних умовах зразок автономного джерела енергії (АДЕ), яке в екстремальних умовах (за відсутності електроенергії ) може замінити стандартний генератор. Олексій Чорний зазначив, що перевага такого джерела енергії в тому, що воно формується з матеріалів, які є під рукою – під час війни та в екстремальних ситуаціях це дуже важливо. Ідея розробників полягає у створенні автономного джерела електроенергії з наявного електромеханічного обладнання іншого функціонального призначення.

Професор Володимир Драгобецький представив розробки, пов’язані з озброєнням – бронезахисні матеріали, які використовуються як легкий бронезахист для бійців, а також у військовій бронетехніці. А також ємності для вогнеметів та пристрій для зміцнення внутрішньої поверхні стволів гармат.

Завідувач кафедри електротехніки професор В’ячеслав Прус представив систему керування опаленням, яка дозволяє дистанційно та максимально ефективно керувати теплоспоживанням у будь-якій споруді, зокрема у житлових будинках та комунальних установах. Він зазначив, що авторський колектив має чимало напрацювань, які застосовуються у періоди блекаутів – аварій в енергосистемі України, спричинених масовими обстрілами та бомбардуваннями. А також підкреслив, що система дає можливість регулювати в режимі економії споживання енергії в режимі економії. Професор Прус також продемонстрував, яким чином зазначена система застосовується у навчальних корпусах університету.

Професор Віктор Ляшенко познайомив керівника ОВА з інформаційно-експертною системою обробки інформації щодо автоматичного видалення диму та ліквідації пожежі у житлових та побутових приміщеннях. За цією тематикою група науковців під керівництвом професора Ляшенко вже більше 10 років успішно співпрацює з французькою компанією Neutronic.

Директор ІМІТПН доцент Володимир Бахарєв доповів про систему громадського екологічного моніторингу, започатковану науковцями КрНУ у Кременчуці, та пояснив мету розробки:

– Основна задача полягала в тому, щоб об’єднати в одній системі громадський, державний і муніципальний моніторинг атмосферного повітря. Особливої актуальності ця ідея набула під час війни, під час пожеж, які виникали після бомбардувань. Ми придбали 10 станцій і розмістили їх у визначених місцях у Кременчуці та Горішніх Плавнях. Ці станції фактично належать університету і ми постійно моніторимо показники атмосферного повітря у місті. Основна наша мета – системне інформування населення про стан екологічної загрози, пов’язаної із забрудненням атмосферного повітря, – зазначив доцент Бахарєв.

Професор Олександр Саленко демонструє науково-дослідний центр обробки матеріалів потужними енергетичними потоками.

Дмитро Лунін спілкується зі студентським активом

Про результати робочої зустрічі з начальником Полтавської ОВА Дмитром Луніним ректор Кременчуцького національного університету професор Михайло Загірняк зазначив наступне:

– Вважаю, що наше спілкування було плідним, Дмитро Сергійович зазначив, що його надзвичайно зацікавили розробки науковців нашого університету в галузі енергоефективності та екологічного моніторингу. Він повідомив, що хотів би застосувати розробки нашого університету для того, щоб у масштабах області оптимізувати використання теплової та електричної енергії, а також забезпечити ефективний контроль за її використанням та контроль за водопостачанням і водовідведенням. Сподіваюсь, ця зустріч сприятиме нашій подальшій співпраці.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо результатів візиту до Кременчуцького національного університету, начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін повідомив:

– Те, що я побачив і про що домовився з Михайлом Васильовичем Загірняком, справляє враження, результати університету дуже потужні, тому ми плануємо співпрацю – найперше, за питаннями енергоефективності, які стосуються галузі УЖКГ. Кременчуцький університет – один з найкращих в області і по країні посідає у рейтингах високі місця від 32 до 56. Тому я впевнений, що науковий потенціал, який є у цього вищого навчального закладу, сприятиме нашій співпраці. Питання енергоефективності та енергоменеджменту дуже актуальне на сьогодні, ми по цьому питанню працюємо, є обласна програма енергоефективності, плануємо виділяти кошти на те, щоб зробити наші заклади освіти більш енергоефективними. Тому зараз відпрацьовуємо це питання з профільними департаментами.


КрНУ