Університет Лестера готовий надати кафедрі ППФ допомогу в організації психологічного центру «Терапія травми»
21.03.23
21 березня пройшов черговий раунд переговорів фахівців кафедри психології, педагогіки та філософії (ППФ) Кременчуцького національного університету з представниками університету Лестера (Великобританія). Британці заявили про готовність надати обладнання для організації на базі КрНУ психологічного центру «Терапія травми», та фахівців-психологів для проведення спільних вебінарів.
На зустрічі 21 березня КрНУ представляли доцент кафедри ППФ Ольга Літвінова та директор Центру міжнародної діяльності доцент Андрій Гладир
У грудні 2022 року Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського підписав угоду про співробітництво з Лестерським університетом. Британський виш став партнером КрНУ в межах реалізації міжнародної ініціативи «Єднання». Британська сторона задекларувала готовність надавати різнопланову допомогу КрНУ для втілення у життя спільних проектів.
Науковці Кременчуцького національного університету запропонували 29 проектів для спільного виконання. Зокрема кафедра психології, педагогіки та філософії презентувала проект організації на базі КрНУ психологічного центру «Терапія травми». Центр має стати тим місцем, де кременчужани та вимушені переселенці – діти та дорослі – могли б отримати професійну психологічну допомогу щодо подолання наслідків травмівного досвіду, набутого під час війни.
Доцент кафедри ППФ Ольга Літвінова також звернулася до британських науковців з пропозицією організувати для студентів і викладачів КрНУ гостьові лекції та вебінари, і поділитися своїм досвідом щодо роботи з дітьми, які зазнали травмівного досвіду під час війни.
Представники університету Лестера висловили готовність співпрацювати за зазначеним проектом.
На зустрічі, яка відбулася 21 березня, британці представили науковцям КрНУ професора Panos Vostanis, представника компанії WACIT (World Awareness for Children in Trauma). Він засвідчив свою згоду проводити спільні вебінари та лекції для кременчуцьких слухачів. Та запропонував фахівцям КрНУ створювати експертну групу, з якою він готовий працювати та передавати досвід, набутий під час роботи з дітьми у різних країнах світу.
Підсумовуючи результати зустрічі 21-го березня, доцент Ольга Літвінова зазначила:
– Наші переговори можна вважати плідними. На цей час ми можемо говорити про те, що університет Лестера готовий співпрацювати з нами за двома напрямами. Перший – це допомога в облаштуванні психологічного центру «Терапія травми». Ми надали перелік необхідного обладнання – це каремати, стільці, столи, парашути, пісочниці, іграшки, фломастери тощо. Вони готові забезпечити ці речі. Другий напрям співпраці – британці погодились проводити спільні вебінари та гостьові лекції, та ділитися набутим професійним досвідом. Тож наше завдання на сьогодні – якнайшвидше сформувати робочу групу з наших випускників, студентів, викладачів, а також волонтерів, і просто людей, які готові вчитися, щоб надалі надавати психологічну допомогу тим, хто має психологічні травми, спричинені війною.