Головна>Новини
КрНУ























Новини

У КрНУ провели для студентів захід з питань безпеки «AntiREDAN»
24.03.23

За ініціативи викладачів кафедри ЦБГЗ Кременчуцького національного університету, для студентів, які навчаються за спеціальністю 263 «Цивільна безпека», була організована зустріч з представниками Національної поліції, ветеранських та спортивних організацій. Тема заходу – «Зупиніть насильство серед молоді!». Предметом обговорення стали агресивні молодіжні субкультури, зокрема угруповання «Редан», яке з’явилось в Україні у лютому 2023 року.

Зустріч пройшла у форматі патріотично-виховного заходу. Зі студентами спілкувалися: інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Кременчуцького РВ ГУНП у Полтавській області Євгенія Святна; керівник та тренер спортивного клубу з боксу і кікбоксингу «DryaginTeam» Олексій Дрягін; керівник координаційного центру об’єднань ветеранів АТО у Кременчуці Володимир Поляков. До студентів також звернувся з промовою директор ІМІТПН доцент Володимир Бахарєв. Модерацію заходу здійснювала доцент кафедри ЦБГЗ Ольга Ченчева.

Володимир Поляков, Євгенія Святна, Олексій Дрягін

У лютому поточного року в Україні раптом з’явилося нове підліткове угруповання «Редан». Його представники фактично одночасно виринули у кількох містах країни – Києві, Харкові, Одесі, Черкасах, Івано-Франківську, Полтаві. І 26 лютого з’явилися у Кременчуці. Поліція їх зафіксувала у сквері ім. Олега Бабаєва. Зовнішні відзнаки представників «Редану» – зображення на куртках павука і цифри «4». Типова поведінка – члени «Редану» збираються зазвичай біля супермаркетів, кінотеатрів, входів до метро і влаштовують бійки з не членами «Редану», «офніками». Поліція вважає, що «Редан» імпортований до України з Росії з метою дестабілізації ситуації всередині нашої країни, і поява цієї структури має всі ознаки ІПсО – інформаційно-психологічної операції.

Щоб поінформувати студентів університету про небезпеку нового угруповання, кафедрою цивільної безпеки, охорони праці, геодезії та землеустрою (ЦБГЗ) був ініційований інформаційно-просвітницький захід «АнтіРедан».

Інспектор сектору ювенальної превенції Євгенія Святна розповіла студентам про відповідальність за скоєння правопорушень та про наслідки, які такі підліткові правопорушення можуть мати у дорослому житті людини. Вона нагадала слухачам, що відповідальність за адміністративні правопорушення підлітки несуть з 16 років, натомість за кримінальні злочини вони відповідають вже з 14 років. Значну увагу Євгенія Святна приділила темі хуліганських дій та підліткових бійок, характерних для агресивних молодіжних субкультур, зокрема і «Редану». А також нагадала про наслідки таких діянь:

– Коли ви починаєте навчатися, обираєте якийсь серйозний навчальний заклад, як правило, до нас, до територіального підрозділу, звертаються з тим, щоб ми надали інформацію, чи притягалися ви до адміністративної чи кримінальної відповідальності, та за якими фактами. Наприклад, колись десь ви стали учасником бійки підлітків, щодо вас склали протокол, минув час, ви про нього вже забули і вирішили вступити до якоїсь силової структури. А звідти до нас надходить запит, і спливає цей ваш забутий протокол. Що буде далі? Далі виникнуть запитання: чи варто вас брати до такої структури. І ви вже назад цю історію ніяк не повернете. Розумієте, у підлітковому віці багатьом із вас хочеться вчинити щось таке яскраве і круте, ви сподіваєтесь, що таким чином здобудете авторитет серед друзів, і ви зовсім не думаєте про наслідки, які може мати цей ваш вчинок у подальшому житті! Окремо Євгенія Святна виділила тему булінгу у навчальних закладах. Вона детально пояснила, як швидко та невідворотно настає відповідальність за вчинення таких дій і підкреслила, що одного адміністративного протоколу про вчинення булінгу вже достатньо, щоб на рік поставити фігуранта на облік до відділу ювенальної превенції.

Також інспектор розповіла слухачам кілька драматичних історій з власної практики, які стосувалися підлітків та незворотних наслідків підліткового хуліганства.

Керівник та тренер спортивного клубу з боксу і кікбоксингу «DryaginTeam» Олексій Дрягін говорив зі студентами саме про агресивні молодіжні угруповання на кшталт «Редану», та про наслідки, якими може обернутися участь у таких угрупованнях. Наостанок він зауважив:

– Є зайва енергія, хочеться побитися – підіть на бокс, на кікбоксинг, на боротьбу! Хочеться бігати-стрибати, йдіть на легку атлетику, не треба ганяти по місту зграєю і влаштовувати дитячі розбірки. Займайтесь спортом, розвивайтесь, вдосконалюйте себе! Представляти своє місто, свою країну на світовій спортивній арені набагато перспективніше і цікавіше, ніж влаштовувати бійки під супермаркетами.

Керівник координаційного центру об’єднань ветеранів АТО у Кременчуці Володимир Поляков говорив зі студентами про хлопців, які зараз свої сили, енергію, навички застосовують на фронті, у боротьбі проти російських окупантів.

Директор ІМІТПН доцент Володимир Бахарєв

Підсумковим став виступ директора інституту механічної інженерії, транспорту та природничих наук (ІМІТПН) доцента Володимира Бахарєва. Він нагадав студентам про проблеми, які виникають у мислячої людини, коли вона опиняється у складі підліткової зграї на кшталт «Редану». І про необхідність мислити самостійно, не піддаючись інстинктам зграї.


КрНУ