КрНУ та Університет Лестера отримали фінансування для спільних дослідницьких проектів
30.03.23
Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського (KrNU) спільно з Університетом Лестера (UoL) Великобританія)) виграв грант, яким передбачене фінансування партнерських дослідницьких проектів в аерокосмічній галузі, біоінженерії та сфері штучного інтелекту. Обсяг фінансування складає 88 тисяч фунтів стерлінгів.
Конкурс, в якому узяли участь KrNU та UoL, відбувся в рамках проекту «Схема грантів на науково-дослідницьку та інноваційну співпрацю між Великобританією та Україною» ( UK-Ukraine R&I twinning grants scheme). Реалізує проект впливова британська організація «Universities UK International»* (UUKi). До конкурсу долучилися заклади вищої освіти-учасники "Ініціативи єднання Великобританія-Україна", яку координує Cormack Consultancy Group (CCG).
Фінансування спільних дослідницьких проектів KrNU та UoL здійснюватиме «Research England»** через схему партнерських грантів на дослідження та інтелектуальну діяльність університетів Великобританії, ініційовану UUKi.
Спільний дослідницький проект між Кременчуцьким національним університетом та Університетом Лестера передбачає розробку п’ятирічного плану досліджень в аерокосмічній галузі, біоінженерії та сфері штучного інтелекту. Цей проект сприятиме розвитку довгострокового партнерства між двома університетами не лише під час війни, а й у повоєнний період. Угоду про співробітництво KrNU та UoL підписали ще у грудні 2022 року.
З приводу співробітництва у дослідницьких проектах Джефф Грін, реєстратор і секретар Університету Лестера, сказав наступне:
– Від самого початку ми хотіли побудувати з університетом Кременчука партнерські відносини, які забезпечували б підтримку як під час безпосереднього конфлікту, так і на більш тривалий термін. Фінансування, яке ми з КрНУ отримали для підтримки проектних досліджень у сфері використання штучного інтелекту та аерокосмічних технологій, допоможе побудувати основи для довгострокової, змістовної співпраці, яка матиме позитивний вплив на дослідження, освіту та відновлення України після війни. Стійкість і позитив українських колег, з якими ми працюємо за таких складних обставин, надихає, і я пишаюся тим, що ми можемо працювати з ними над проектами, які дають надію на майбутнє.
Ректор Кременчуцького національного університету професор Михайло Загірняк подякував британським колегам за надану підтримку:
– Я хотів би висловити глибоку подяку за ту потужну підтримку, яку ми відчуваємо від народу Великобританії. Ми хотіли б подякувати адміністративному та академічному персоналу Університету Лестера за солідарність та бажання підтримати наших студентів і науковців. Ми високо цінуємо готовність Університету Лестера допомагати нашим викладачам і студентам, включаючи розширення існуючої мобільності та залучення нашого університету до спільних наукових проектів, а також інші надані можливості. Це найкраща і найефективніша підтримка для нас у цей важкий воєнний час.
Довідково:
Universities UK International *(UUKi) є організацією із захисту інтересів університетів Сполученого Королівства. Структура утворилася на початку 20-го століття під час неформальних зустрічей проректорів університетів і директорів університетських коледжів.
Research England** є частиною «United Kingdom Research and Innovation» (UKRI), яка контролює функції UKRI щодо університетських досліджень в Англії. Це включає надання фінансування англійським університетам для досліджень та діяльності з обміну знаннями; нагляд за сталістю дослідницької бази вищої освіти в Англії; управління інвестиційним фондом дослідницького партнерства Великобританії вартістю 900 мільйонів фунтів стерлінгів.