Студенти-дизайнери створили серію декоративних робіт для оформлення укриття другого корпусу
31.03.23
Три студентки-першокурсниці (спеціальність 022 «Дизайн», кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва КрНУ) під керівництвом куратора, доктора філософії (PhD) з мистецтвознавства Віктора Осадчого створили серію декоративних робіт для оформлення арт-простору у великому і похмурому укритті другого навчального корпусу. Роботи виконали: Катерина Левченко, Анна Гречана, Катерина Левченко.
Катерина Левченко, Віктор Осадчий, Катерина Левченко, Анна Гречана
Ідея організації арт-простору в приміщенні укриття належить Віктору Осадчому. Він запропонував студентам-дизайнерам долучитися до проекту. Три першокурсниці радо пристали на пропозицію. Спершу вони хотіли виконати на стінах укриття декоративний розпис. Натомість їх куратор зазначив, що розпис статичний, він обмежить можливості зміни композиції, а використання пересувних планшетів, навпаки, надасть можливість змінювати композицію та додавати нові роботи. Віктор Осадчий розповів:
– Ми почали роботу 15 березня і працювали тиждень, з 8 до 17 години, протягом усього світового дня. Дівчата вперше мали справу з такими великими площами, натомість працювали з ентузіазмом, якось одразу все пішло добре. Коли працювали, одна з них сказала, що це – найкраща форма навчання! Ідея полягала в тому, щоб зробити не надто привітне приміщення укриття трохи теплішим та цікавішим, щоб студентам було веселіше туди заходити під час повітряних тривог. Ми свідомо обрали абстракцію, на нашу думку, такий формат менше тиснутиме та не так швидко набридатиме. Я одразу запропонував використати пересувні планшети, це дає можливість змінювати композицію, оновлювати її. В ідеалі ми би хотіли раз чи два на місяць оновлювати експозицію та додавати туди нові роботи дівчат. Вони так захопилися самим процесом, що навіть коли скінчилися великі планшети, не змогли зупинитися – ми знайшли менші і вони почали працювати з ними, тож наша робота триває.
Кожна зі студенток виконала певну кількість робіт. Декоративний мотив майстрині обирали на власний розсуд, але з урахуванням того, що вся серія робіт має виглядати цілісною. Дівчата кажуть, що було складно працювати на таких незвично великих площах, але дуже цікаво, і вони здобули надзвичайно корисний досвід.