У КрНУ розпочала роботу ХХХ Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства»
21.04.23
20-21 квітня у Кременчуцькому національному університеті ім. М. Остроградського проходить ювілейна ХХХ Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства». До заходу долучилися науковці з Естонії, Португалії, Великобританії, США, Австрії, Нідерландів, Туреччини, Польщі, Чехії, Казахстану.
Для участі у конференції заявлено 261 наукова доповідь. Крім представників 10 вищезазначених країн, до заходу долучилися 76 учасників із 26 закладів вищої освіти України, а також дійсні члени Полтавської обласної Малої академії наук України та фахівці Кременчуцького медичного коледжу.
Робота конференції розпочалася урочистим пленарним засідання 20 квітня. Засідання проходило в онлайн форматі у DC-офісі КрНУ. До заходу долучилося 55 учасників. Відкрила його голова Організаційного комітету конференції професор Ірина Солошич. Вона представила учасників заходу та зазначила, що головна мета конференції – це залучення студентів до наукової діяльності та обмін досвідом між молодими вченими, які представляють різні наукові школи.
З вітальною промовою до учасників конференції звернувся перший проректор КрНУ професор Володимир Никифоров. Він зазначив, що в університеті надзвичайно багато уваги приділяється саме роботі зі студентами, і конференція «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства» – це один із найуспішніших таких проектів, адже участь у ній щороку беруть найкращі студенти університету. Володимир Никифоров підкреслив, що попри війну та обмеження, пов’язані з воєнним станом, наукова робота у Кременчуцькому національному університеті активно ведеться і вестиметься надалі.
Учасників конференції також привітав начальник Департаменту освіти Кременчука, професор КрНУ Геннадій Москалик. Він висловив задоволення тим, що чимало молодих людей, зокрема, студентів університету, наполегливо займаються науковою діяльністю – попри те, що наука вимагає значних зусиль, часу, самовідданості, та не приносить швидкий економічний ефект.
Директор комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді», кандидат історичних наук Тамара Лахач відзначила плідну співпрацю з Кременчуцьким національним університетом. Вона підкреслила, що керівництво університету та викладачі рік за роком беруть активну участь у проведенні Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських наукових робіт, працюють в журі та готують учасників конкурсу, які регулярно здобувають призові місця.
Керівник науковою діяльністю студентів, аспірантів та молодих вчених, професор Ірина Солошич представила учасникам пленарного засідання доповідь на тему «Наукові досягнення студентів, аспірантів та молодих учених КрНУ».
Студент Віктор Зуєв (спеціальність «Економіка», науковий керівник – д.е.н., професор кафедри економіки КрНУ Ольга Маслак) виступив з пленарною доповіддю на тему «Цифрові платформи як мейнстрим сучасної інноваційної економіки».
Після завершення пленарного засідання розпочалася робота в секціях – цього року їх 14:
– Автомобільний транспорт;
– Комп’ютерні мережі та сучасні інформаційні технології;
– Проблеми створення нових машин і технологій;
– Транспортні технології;
– Екологія та біотехнології;
– Бізнес адміністрування, маркетинг і туризм;
– Інноваційні процеси в сучасному світі: виклики та можливості;
– Проблеми та вимоги сучасного менеджменту;
– Бухгалтерський облік, фінанси та грошовий обіг;
– Актуальні дослідження у галузі юридичних, гуманітарних та соціальних наук;
– Цивільна, промислова безпека та охорона праці;
– Геодезія, кадастр та землеустрій;
– Здоров’я людини та фізична культура;
– Проблеми мовознавства, перекладу та лінгводидактики.