Ректор КрНУ отримав Подяку від керівництва волонтерського проєкту «Хібукі терапія» (Ізраїль)
27.04.23
27 квітня, на засіданні вченої ради КрНУ, ректору Кременчуцького національного університету професору Михайлу Загірняку вручили Подяку від керівниці волонтерського проєкту «Хібукі терапія» пані Дафни Шарон-Максимов. А також подарували знамениту терапевтичну собаку-обнімаку Хібукі. Передала відзнаки активна учасниця проєкту «Хібукі терапія», доцент кафедри психології, педагогіки та філософії КрНУ Ольга Літвінова.
Керівниця проєкту «Хібукі терапія» Дафна Шарон-Максимов (Ізраїль) – освітній психолог, міжнародний експерт з роботи з кризами та травмами у дітей. У тексті подяки ректору КрНУ вона зазначила:
– Дякуємо за внесок у розвиток проєкту та готовність допомагати. Завдяки вашій підтримці, все більше дітей України отримують кваліфіковану допомогу, підтримку і турботу.
Проєкт «Хібукі терапія» діє в Україні від початку повномасштабної російсько-української війни. Його реалізація стало можливою завдяки ізраїльським психологам та спонсорам United Help Ukraine. Проєкт створений, щоб допомогти українським дітям подолати травмівний досвід війни, застосовуючи терапевтичну іграшку Хібукі.
Метод Хібукі терапії народився у 2006 році в Ізраїлі, завдяки доктору Шай Хен Галю. Перед лікарем тоді постало завдання допомогти тисячам дітей, які опинилися у таборі біженців під час Другої ліванської війни. Вони переживали страх, втрату близьких, розлучення з рідною домівкою – все те, з чим сьогодні стикаються українські діти. І саме робота з іграшкою Хібукі – песиком із сумними очами, – виявилась ефективною.
Кременчуцький національний університет виступив партнером проєкту «Хібукі терапія» та надав приміщення для проведення терапевтичних зустрічей з дітьми в межах проєкту. З вересня 2022 року в укриттях університету проходять тренінги з елементами Хібукі терапії для кременчуцьких дітей та маленьких біженців. Терапевтичні сесії для малечі з Рубіжного, Попасної, Харкова, Херсону, Маріуполя і Кременчука проводить доцент кафедри психології, педагогіки та філософії КрНУ Ольга Літвінова. Ольга Літвінова пройшла навчальний курс з терапевтичної методики Хібукі терапії у роботі з дитячою травмою та отримала статус Хібукі терапевта.
Психологи Кременчуцького національного університету з перших днів війни надають професійну допомогу людям, які постраждали через вторгнення російських окупантів в Україну. Доцент Ольга Літвінова зазначила, що подяка ректору КрНУ від проекту «Хібукі терапія» – це ще одне свідчення того, що університет робить по-справжньому добрі справи і має почуття людяності та бажання допомагати тим, хто цього потребує.
На фото – терапевтичний песик Хібукі. У перекладі з івриту, «хікубі» означає «обійми». У песика гнучкі лапки, завдяки чому з ним зручно обніматися. Психологи називають його собакою-обнімакою. Цю іграшку неможливо купити в магазині, процес її застосування – це терапевтична робота психолога, після тренінгів Хібукі назавжди віддають дітям, щоб він міг їх втішити та втамувати їхню тривогу і самотність.