Головна>Новини
КрНУ























Новини

Кафедра ЦБГЗ спільно з партнерами організувала для школярів освітній захід «Встигнути за 600 секунд»
18.05.23

Захід відбувся 17 травня на базі спорткомплексу «Політехнік» Кременчуцького національного університету. Він був присвячений темі безпеки дітей на дорогах і мав загальноміський масштаб, до нього долучилися учні кременчуцьких шкіл (фоторепортаж).

Організатор заходу – кафедра цивільної безпеки, охорони праці, геодезії та землеустрою КрНУ (спеціальність 263 «Цивільна безпека»). Співорганізатор – кафедра автомобільного транспорту КрНУ (спеціальність 274 «Автомобільний транспорт»). Партнери проекту: батальйон патрульної поліції Кременчука; Кременчуцьке РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області; автошкола «СІЮЖ»; Кременчуцький медичний фаховий коледж ім. В.І. Литвиненка.

Учасники заходу – учні ліцею №4, ліцею № 30, гімназії №1 та Політехнічного фахового коледжу КрНУ у Горішніх Плавнях.

Учасників заходу привітав директор ІМІТПН Кременчуцького національного університету доцент Володимир Бахарєв.

Модератором проекту виступила доцент кафедри ЦБГЗ Ольга Ченчева. Вона зазначила, що головна мета цієї зустрічі – дати дітям корисні знання і навички та вберегти їх від небезпечних ситуацій на дорогах:

– Наразі у Кременчуці проходить тиждень безпеки на дорогах, і ми мотивуємо дітей поводитись на дорогах уважно, бути свідомими та обізнаними. Зовсім скоро вони підуть на канікули, студенти і учні завершать навчання, у них буде багато вільного часу. Ми хочемо донести до дітей інформацію про те, які ситуації на дорогах можуть трапитись та як їх уникнути, – сказала Ольга Ченчева.

Євгенія Кривошапка, начальник відділення зав’язків з громадськістю батальйону патрульної поліції у Кременчуці, розповіла про дорожньо-транспортні пригоди, які трапились у Кременчуці протягом 2022 року. За цей час батальйон патрульної поліції отримав 655 викликів на ДТП. У ДТП було травмовано 500 осіб, п’ятеро з них загинули.

Євгенія Кривошапка підкреслила, що протягом року у ДТП постраждали п’ятеро дітей, троє з них – велосипедисти. Темі велосипедистів на кременчуцьких дорогах офіцер патрульної поліції приділила окрему увагу. Разом зі школярами вона розбирала правила дорожнього руху для велосипедистів, діти відповідали на запитання. Результат вийшов трохи сумний – мало хто з учнів знав ці правила, хоча на велосипедах їздить більшість з них.

Після роботи над ПДР настав час атракціону, який викликав неабияку зацікавленість школярів – поліцейські запропонували їм пройти умовний алкотест. У спеціальних окулярах, які імітують рівень зору п’яної людини, треба було рівненько (п’яточка до носочку) пройти по окресленій лінії. Тест не пройшов ніхто – ані школярі-добровольці, ані журналісти, ані інші дорослі громадяни.

Потім настав час рятувальників. Вони вразили школярів спеціальними інструментами, якими легко та швидко розрізали крила побитих автомобілів (їх привезли з собою). Працівники ДСНС наочно продемонстрували, яке обладнання вони використовують, щоб деблокувати постраждалих у ДТП.

Натомість кульмінацією презентації рятувальників став номер із вогнегасником. Владислав Дяченко, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Кременчуцького РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області, детально розповів та показав, як користуватися вогнегасниками різних типів. А потім повідомив, що у школярів є можливість власноруч попрацювати з цими засобами пожежогасіння. Малеча вишикувалась у чергу, щоб «бризнути з вогнегасника». І кожен бажаючий отримав таку можливість. І кожному інспектор окремо показував, як застосовувати вогнегасник. Так, в ігровій формі, діти вчилися ним користуватися.

Ажіотаж навколо вогнегасника ще довго не вщухав, натомість на імпровізованій сцені вже почався майстер-клас із надання першої домедичної допомоги постраждалим. Його провів викладач Кременчуцького медичного фахового коледжу Микола Косенко. Його партнером виступив працьовитий манекен з кафедри ЦБГЗ. Саме на ньому Микола Косенко наочно показав дітям, як накладати джгут, як зупиняти кровотечу та робити штучне дихання. А також розповів про правила безпеки та засоби індивідуального захисту під час надання першої допомоги. Школярі слухали зацікавлено, ставили запитання та просили дозволу спробувати самим це зробити.

У фіналі найактивніші учасники заходу отримали призи та подарунки від кафедри ЦБГЗ та патрульної поліції. Найбільше їх припало авторам найцікавіших малюнків на асфальті – там були і голуби, і квіти, і піратський череп. Заохочувальні призи також отримали школярі, які краще за інших знали правила дорожнього руху.

Тривав захід «Встигнути за 600 секунд» значно довше, ніж 600 секунд, і за цей час кременчуцькі школярі побачили та почули чимало корисного. А також встигли випити чаю з печивом і посидіти в кабіні крутого спецавтомобіля рятувальників.


КрНУ