Викладачі та студенти КрНУ провели науковий пікнік «Наука заради миру і безпеки»
22.05.23
Захід був організований до Дня науки в Україні і відбувся 20 травня. Науковці представили кременчужанам свої найновіші розробки та досягнення наукових шкіл КрНУ. Науковий пікнік відвідали школярі 23-х кременчуцьких шкіл, а також учні закладів освіти у Потоках та Малій Кохнівці.
Підготовку та проведення пікніка забезпечила науково-дослідна частина (НДЧ) КрНУ. До заходу долучилися практично всі кафедри університету. Свої стенди представили наукові школи. Презентацію провели перед першим навчальним корпусом, щоб надати вільний доступ до експонатів усім бажаючим.
Мета заходу – популяризація науки та ознайомлення кременчужан з найновішими розробками науковців університету. Чимало з них мають відношення до оборонної галузі. Зараз, під час війни, розв’язаної Росією проти України, науковці Кременчуцького національного університету своєю працею сприяють посиленню обороноздатності України та її енергетичної безпеки.
Під час заходу відбулося нагородження провідних науковців університету. За вагомий внесок у розвиток наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського подякою були відзначені: ректор КрНУ професор Михайло Загірняк, професор Володимир Драгобецький, професор Віктор Ляшенко, доцент Вікторія Ноженко, к.т.н. Вікторія Кулинич, доцент Олександр Сьомка. Відзнаки їм вручив перший проректор університету професор Володимир Никифоров.
Цього року університетський науковий пікнік відвідало чимало кременчуцьких школярів. Це учні з 23-х міських шкіл. Найбільші групи відвідувачів прибули з ліцею №5 (41 особа) та ліцею №11 (30 осіб). Також подивитися на здобутки кременчуцьких науковців приїхали учні з Потоків (гімназія №33) та Малої Кохнівки (гімназія №14). На школярів сильне враження справила видовищна частина заходу. Вони із захватом дивилися демонстрацію дослідів, які проводили студенти-першокурсники (кафедра екології та біотехнологій) – там були і «змії фараона», і «вулкан», і ще багато цікавого та видовищного. Школярі також з ентузіазмом вчилися надавати першу домедичну допомогу (організувала кафедра цивільної безпеки, охорони праці, геодезії та землеустрою). І навіть утворили чергу, аби здати відбитки пальців – цю процедуру їм забезпечила кафедра фундаментальних і галузевих юридичних наук. Натомість відбитками пальців справа не завершилася, юристи підготували для відвідувачів гру «Розслідування злочину». Власне, кожна кафедра підготувала цікаву презентацію, тож гості протягом двох годин переходили від одного стенду до іншого.
Черга бажаючих отримати відбитки пальців
Наукові пікніки започатковані в Україні у 2013 році. Їх мета – популяризація науки. Зазвичай їх проводять у вересні або у травні, у парках та скверах, де для відвідувачів є вільний доступ. Наукові пікніки – всеукраїнська ініціатива на підтримку науки. Вони дають можливість презентувати свій виш та наукові досягнення його викладачів і студентів у неформальній атмосфері. Кількість відвідувачів наукового пікніка у КрНУ та тривалість їх перебування на заході дає підстави сподіватися, що презентація університету вийшла вдалою.
Під час заходу були зібрані кошти для потреб бійців ЗСУ.
Анастасія Уманська демонструє обладнання для проведення дактилоскопії