Головна>Новини
КрНУ























Новини

Професор Світлана Черепанова подарувала бібліотеці КрНУ свою книгу «Філософія освіти»
26.05.23

Доктор філософських наук, професор Світлана Черепанова передала науковій бібліотеці Кременчуцького національного університету авторський екземпляр своєї праці «Філософія освіти». Вручив книгу професор кафедри психології, педагогіки та філософії КрНУ Геннадій Москалик. Чому так – дивіться нижче.

Професор Світлана Черепанова викладає у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Гжицького (кафедра філософії та педагогіки). У своїй праці «Філософія освіти» вона цитує роботи доктора філософських наук, професора кафедри психології, педагогіки та філософії КрНУ Геннадія Москалика – зокрема розроблену ним програму навчальної дисципліни підготовки магістрів спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» (2021).

Завідувачка кафедри психології, педагогіки та філософії КрНУ, професор Лариса Герасименко розповіла наступне:

– Цих книг наразі лише дві, одну з них Світлана Олександрівна Черепанова передала у подарунок науковій бібліотеці нашого університету тому, що тут працює її однодумець – Геннадій Федорович Москалик. Він розробив авторський курс «Філософія освіти», вони співпрацюють. Коли ми спілкувалися, Світлана Олександрівна зауважила, що їй дуже хотілося б зробити подарунок і Кременчуцькому національному університету, і Геннадію Федоровичу.

Професор Геннадій Москалик зауважив:

– Мені дуже приємно. Пані Світлана Черепанова – доктор філософських наук, вона займається філософією освіти, це один із сучасних напрямків філософії. Це прикладна дисципліна, яка вивчає саме розвиток освіти, погляди на перспективу розвитку освіти як погляди філософів. Один із її підрозділів – філософія родознавства. Ми часто повторюємо, що всі проблеми людини родом із дитинства, із сім’ї. Щоб упередити такі негативні явища та навчити суспільство працювати з дітьми ще до їх народження, ще коли вони в утробі матері, і призначена філософія родознавства – як дитина розвивається в родині, які стосунки там утворюються, які етнічні особливості накладаються. Зараз постають такі проблеми, як гендерні стосунки в родині, одностатеві шлюби та виховання у таких сім’ях дітей – це проблеми, до сприйняття яких наше суспільство ще не готове, не готові, на жаль, і педагоги. Філософія українського родознавства тягнеться з далеких часів, якщо порівняти, наприклад, систему виховання в Україні та в Росії, одразу стають помітними значні відмінності. Україні притаманний родинний уклад виховання, сім’я відіграє тут вирішальну роль. У Росії ж навпаки, система виховання більше пов’язана з суспільними угрупуваннями, ніж з родиною. Наприклад, якщо подивитися на історію радянських колгоспів, то в Україні їх насаджували примусово, населення чинило бунти, натомість в Росії вони пішли легко, бо там інша система виховання. Світлана Черепанова займається саме цим напрямом – філософією родознавства, і у нас в програмі «Філософія освіти», яка викладається магістрам, один з розділів – це саме філософія родознавства за її матеріалами. Нам дуже приємно отримати книгу Світлани Олександрівни, сподіваюсь, нею зможуть користуватися і магістранти, і аспіранти. Дякуємо автору.

Церемонія передачі авторського екземпляру «Філософії освіти» відбулася 26 травня.


КрНУ