Головна>Новини
КрНУ


Новини

Психологи КрНУ організували для дітей День з Хібукі
12.07.23


Доцент кафедри психології, педагогіки та філософії КрНУ Ольга Літвінова спільно зі здобувачами спеціальності «Психологія» другого (магістерського) рівня Володимиром Славуніком і Вірою Старик провела для кременчуцьких дітей та дітей-вимушених переселенців День з Хібукі – арт-терапевтичне заняття з використанням терапевтичної іграшки Хібукі.
Кандидат психологічних наук Ольга Літвінова та студенти Володимир Славунік і Віра Старик – сертифіковані фахівці за методом Хібукі-терапії, і можуть використовувати його у психологічній практиці з дітьми та підлітками.


Цього разу на заняття були запрошені діти, які вже мають терапевтичну іграшку Хібукі і вона стала для них справжнім другом. Разом із Хібукі малечі вже не так страшно, знижується тривога, діти стають спокійнішими, у них покращується сон. Разом з іграшкою можна співати, грати, ходити до лікаря, а головне – отримувати терапевтичні обійми!
Хібукі* – іграшковий песик, якого часто називають собакою-обнімакою, бо він має довгі гнучкі лапки, якими дуже зручно обніматися. Ольга Літвінова розповідає:


– У песика Хібукі довгі лапки, спеціально щоб обіймати! У перекладі з івриту «хібукі» означає «обійми». Важливість обіймів під час переживання хронічного стресу неможливо переоцінити, кожен з нас потребує люблячих та підтримуючих обіймів. Цю іграшку неможливо купити, процес її застосування – це терапевтична робота психолога, під час якої він передає Хібукі особливим способом, і іграшка назавжди залишається з дитиною. Терапевтична іграшка Хібукі дарує дітям радість.
Під час заняття діти спілкувалися від імені Хібукі – знайомилися один з одним, дізнавалися цікаві факти про його життя, про його особливості та про те, чим він харчується та що робить його щасливим. Володимир Славунік і Віра Старик підготували для них ефективні тілесні вправи для зняття напруги. Діти відгадували загадки про життя Хібукі, шукали спільне та відмінне між усіма Хібукі, яких вони привели на заняття, і головне – діти з легкістю впізнавали свого Хібукі, разом вони знайшли те, що допомагає їм радіти!


Наприкінці заняття діти малювали захисну парасольку для Хібукі, під якою буде спокійно та безпечно, а на завершення отримали приємні подарунки на згадку про чудово та корисно проведений час.
Організація таких занять сприяє покращенню психічного здоров’я наших маленьких українців! Психологи КрНУ займаються цим системно.Довідково:
Хібукі* – метод Хібукі терапії з’явився у 2006 році в Ізраїлі. Його автор –лікар Шай Хен Галь. У 2006-му перед ним постало завдання допомогти тисячам дітей, які опинилися у таборі біженців під час Другої ліванської війни. Вони переживали страх, втрату близьких, розлучення з рідною домівкою – все те, з чим сьогодні, під час російсько-української війни, стикаються українські діти.
КрНУ