Лестерський щоденник: Науковці КрНУ провели з британськими колегами засідання круглого столу з питань енергетики та біоінженерії
11.07.23
Засідання круглих столів з питань енергетики та біоінженерії відбулися 10 липня у Лестері (Великобританія) і тривали до пізнього вечора. Мета заходів – пошук можливостей для подання заявки на отримання гранту у сумі 10 мільйонів фунтів стерлінгів для фінансування спільних наукових досліджень Кременчуцького національного університету (KrNU) та Університету Лестера (UoL).
Наразі група фахівців КрНУ перебуває в Університеті Лестера з метою реалізації спільного проекту «Розробка п’ятирічної дорожньої карти у галузі аерокосмічних досліджень, біоінженерії та штучного інтелекту».
Засідання тематичних круглих столів у Лестері були організовані за ініціативи ректора Кременчуцького національного університету професора Михайла Загірняка. Модератором заходів виступив керівник спільного проекту KrNU та UoL «Розробка п’ятирічної дорожньої карти у галузі аерокосмічних досліджень, біоінженерії та штучного інтелекту» Альдо Рона/Aldo Rona (Університет Лестера). З боку КрНУ модератором та перекладачем активно працював доцент Дмитро Мамчур. Науковці КрНУ, які наразі перебувають в Лестері, взяли участь у заходах очно, інші науково-педагогічні працівники університету долучилися до спілкування в онлайн форматі з DC-офісу.
Засідання круглих столів були пов’язані з новими можливостями для України, про які нещодавно оголосило Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії (FCDO). Мова йде про Innovate Ukraine – фінансовий конкурс, метою якого є підтримка та розвиток енергетичних інновацій, які допоможуть відродженню та відновленню України. Innovate Ukraine надає до 10 мільйонів фунтів стерлінгів на підтримку розробки високоінноваційних, стійких енергетичних технологій і бізнес-моделей, які зможуть реально підтримати відновлення енергетичної системи України.
Під час засідання круглого столу між науковцями КрНУ та британськими колегами тривало обговорення можливостей для подання заявки на здобуття зазначеного гранту для фінансування спільних наукових досліджень в енергетичній галузі.
Ректор КрНУ професор Михайло Загірняк сформував задачу таким чином:
– Ми повинні запропонувати колегам бачення того, як ми уявляємо це співробітництво. Зокрема маємо визначити пріоритетні напрями співпраці, визначити, які завдання є першочерговими, а які можуть бути відтерміновані у часі. Маємо врахувати, що за певними напрямами тут є зацікавлені особи, відповідно, вони сприятимуть просуванню цих напрямів. Наші британські колеги мають чималий досвід успішної реалізації таких проектів, тож співпраця з ними – це перспектива розвитку тих наукових напрямів, якими займається наш університет. Цілком зрозуміло, що для наукових досліджень потрібне фінансування, але в нашій країні йде війна і фінансові можливості уряду обмежені, зараз першочергове завдання – це допомога ЗСУ, все для фронту. Тому маємо використати шанс, який наразі маємо.
Науковці Кременчуцького національного університету представили британським колегам свої розробки в енергетичній галузі. Британці, зі свого боку, окреслили напрями, за якими вони готові до співробітництва. Наразі перед сторонами стоїть завдання визначити тематику найперспективнішого спільного дослідження та підготувати заявку на здобуття гранту від Innovate Ukraine для його фінансування. Круглий стіл «Системи електропостачання України у воєнний та післявоєнний період»
Під час засідання круглого столу пролунали такі доповіді науковців КрНУ:
– «Будівництво ефективних систем теплопостачання та гарячого водопостачання на основі сонячної енергії» (доповідач Ігор Конох);
– «Технології автоматизованого енергомоніторингу та ефективного використання енергоресурсів в енергозабезпеченні багатоповерхових будинків» (доповідач Андрій Перекрест);
– «Застосування локальних автономних джерел живлення об`єктів критичної інфраструктури в умовах технічних обмежень воєнного часу» (доповідач В’ячеслав Прус);
– «Підвищення енергоефективності та надійності насосних станцій та трубопроводів систем водопостачання в Україні» (доповідач Тетяна Коренькова);
– «Теорія миттєвої потужності для вирішення прикладних завдань підвищення якості електропостачання та підвищення стійкості електричних мереж» (доповідач Андрій Калінов);
– «Якість електричної енергії в умовах нестабільності структури системи електропостачання» (доповідач Олексій Бялобржеський). Круглий стіл «5-річний план дослідницької співпраці у біоінженерії»
Під час засідання круглого столу були представлені такі доповіді науковців КрНУ:
– «Біоінженерія – шлях до відновлення здоров`я українців під час війни та після війни» (доповідач Сергій Притчин);
– «Моделювання, комп`ютерні технології та медичне обладнання» (доповідач Дмитро Кухаренко).
Доповіді викликали жваве обговорення. Під час дискусії були виокремлені найперспективніші напрями подальшої співпраці. Попереду ще кілька робочих зустрічей для визначення остаточної теми спільного дослідження. Далі буде.