Науковці КрНУ взяли участь у Міжнародному тижні навчання персоналу в Литві
07.07.23
В рамках Програми Європейського Союзу у сфері освіти, представники Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського – професор кафедри обліку і фінансів Денис Загірняк і доцент кафедри лінгводидактики і журналістики Вікторія Перевознюк – з 19 по 23 червня 2023 року брали участь у інтенсивній програмі навчання персоналу на базі Вільнюської Колегії/VIKO (Вільнюс, Литва).
Проєкт реалізовано за підтримки програми Erasmus+. Для участі у програмі «Дослідження у вищій освіті на основі попиту», організатори відібрали 45 учасників з різних країн: України, Іспанії, Німеччини, Латвії, Литви, Ізраїлю, Хорватії, Польщі, Косово, Албанії, Грузії, Туреччини, Ірландії, Тайланду, Єгипту. Учасники заходу були мотивовані отримати нові навички в дослідженнях, заснованих на попиті, а також познайомитися з Литвою, її культурою, історією та звичаями.
Тренінгова програма охоплював такі теми:
– Які виклики створюють дослідження, орієнтовані на попит, і як їх подолати?
– Які компетенції необхідні прикладному досліднику PHE, який працює в компаніях/організаціях, і як їх набути?
– Що таке Science Shop і що там «продають»/«купують»?
Тиждень був насичений цікавими зустрічами з дослідниками VIKO, які презентували свої найкращі робочі кейси.
Широкою платформою для дискусій та обміну передовим досвідом стали лекції дослідників з Польщі, Ірландії і Ізраїлю, візити до компаній-стратегічних партнерів VIKO, групова робота.
Під час перебування у VIKO, професор Денис Загірняк і доцент Вікторія Перевознюк відвідали економічний факультет і взяли участь у заході, організованому завідувачкою кафедрою банківської справи Gitana Mečėjienė і Erasmus координатором факультету Danguolė Ignatavičiūtė.
Круглий стіл на факультеті був присвячений особливостям підготовки майбутніх фахівців з економіки, фінансів, банківської справи, страхування, обліку і оподаткування в Україні і Литві, та можливостям розвитку подальшої співпраці.
Giedre Lapinskiene, Jolita Naujaliene і Daiva Kelpsaite презентували сучасні підходи підготовки фінансистів і обліковців, лабораторію Блумберг, віртуальний банк, віртуальну страхову компанію.
Під час відвідувань факультету окрему увагу було надано гейміфікації навчання, як сучасному освітянському тренду.
Дякуємо програмі Єразмус+ і литовським колегам за можливість набути нові знання, ознайомитися з сучасними практиками, обмінятись досвідом і створити нові контакти!
P.S. Особливо приємно, що під час перебування у Литві ми відчували всебічну підтримку нашої країни. Такої кількості українських прапорів ми ще не бачили. Дякуємо литовським колегам за це!