Головна>Новини
КрНУ























Новини

Лестерський щоденник: Науковці КрНУ розпочали роботу у Міжнародній літній школі в Лестері (Великобританія)
04.07.23


3-го липня в Університеті Лестера/University of Leicester (UoL), в рамках міжнародної програми “UK-Ukraine Twinning Initiative”, розпочала роботу Міжнародна літня школа. До неї долучилася група науковців Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського (KrNU). Фахівці КрНУ перебувають в Університеті Лестера з метою реалізації спільного проекту «Розробка п’ятирічної дорожньої карти у галузі аерокосмічних досліджень, біоінженерії та штучного інтелекту».




Робочу групу КрНУ очолює ректор університету професор Михайло Загірняк. До складу групи увійшли: професор кафедри інформатики і вищої математики Олена Кобильська; доцент кафедри автоматизації та інформаційних систем Альона Нікітіна; доцент кафедри інформатики і вищої математики Тетяна Григорова; завідувач кафедри бізнес адміністрування, маркетингу і туризму професор Ірина Труніна; доцент кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки Дмитро Мамчур; доцент кафедри лінгводидактики і журналістики Вікторія Перевознюк; старший викладач кафедри машинобудування Вікторія Кулинич, науковий співробітник Ірина Гетьман.

Термін їх перебування в UoL – з 30 червня по 19 липня 2023 року. Програма перебування насичена, графік роботи дуже щільний. Усі витрати, пов’язані з участю в проекті, відшкодовуються за рахунок гранту.

Між Кременчуцьким національним університетом та Університетом Лестера у грудні 2022 року укладена угода про співробітництво. Партнерство між університетами передбачає співпрацю у сферах освіти та досліджень протягом п’ятирічного періоду в рамках міжнародної програми Twinning Scheme UUK, яка координується Cormack Consultancy Group та Фондом Президента України з питань освіти, науки і спорту за підтримки Universities UK International.

Реалізація спільного проекту «Розробка п’ятирічної дорожньої карти у галузі аерокосмічних досліджень, біоінженерії та штучного інтелекту» дозволить організувати системну співпрацю науковців обох університетів на п’ятирічний період.



Науковці КрНУ долучилися до заходу в онлайн форматі з DC-офісу


Третього липня відбулося урочисте відкриття Міжнародної літньої школи, в роботі якої беруть участь науковці КрНУ. Учасників заходу привітав Джефф Грін, голова університетської адміністрації, реєстратор і секретар університету/Geoff Green, University Registrar & Secretary 1. План заходів на тиждень оголосив Альдо Рона/Aldo Rona, керівник проекту «Розробка п’ятирічної дорожньої карти у галузі аерокосмічних досліджень, біоінженерії та штучного інтелекту».


Альдо Рона, Ліляна Мар’янович Халбурд, Михайло Загірняк, Джефф Грін

Ректор Кременчуцького національного університету професор Михайло Загірняк висловив щиру вдячність за потужну підтримку, яку британський народ надає українцям під час війни, за підтримку, яку адміністрація та науковці Університету Лестера надають співробітникам і студентам КрНУ. Михайло Загірняк зазначив:

– Участь в ініціативі Twinning UK-UA зміцнює зв’язки між дослідницькою спільнотою України та Сполученого Королівства, підтримує HIE UA під час війни та дає нам надію створити потужну мережу професіоналів, які зможуть працювати разом, щоб вирішувати поточні та майбутні виклики.





Ректор КрНУ представив британській спільноті Кременчуцький національний університет та Кременчук, в якому той розташований. Він підкреслив, що Кременчук – індустріальне місто зі значною кількістю потужних промислових підприємств, і завдання університету – забезпечувати ці підприємства професійними інженерними кадрами.

Окремо професор Загірняк зупинився на дослідницькій структурі університету та прикладних розробках, зокрема тих, що стосуються тематики літньої школи (аерокосмічні дослідження, біоінженерія та штучний інтелект).

Також керівник університету представив британській спільноті команду КрНУ, яка бере участь у роботі літньої школи.


Того ж дня науковці КрНУ представили учасникам літньої школи свої доповіді. Зокрема доцент Дмитро Мамчур презентував доповідь «Обробка та розпізнавання в задачах екологічного моніторингу».


Старший викладач кафедри економіки, PhD з економіки Ярослава Яковенко та старший викладач кафедри БАМТ Марина Білик представили в онлайн форматі презентацію «Штучний інтелект з точки зору індустрії 5.0: загрози та виклики».


Марина Білик, Ярослава Яковенко


Також в онлайн форматі пролунала доповідь «Мультиагентна технологія проектування керуючого предиктора сушіння сипучих продуктів» професора кафедри АіС Ігоря Коноха та доцента кафедри АіС Наталії Істоміної. Це була остання робоча доповідь, яка пролунала 3-го липня. Перший день роботи літньої школи видався вкрай насиченим.

Далі буде.
КрНУ