Головна>Новини
КрНУ























Новини

У Кременчуцькому національному університеті пройшла конференція трудового колективу
31.08.23


Ректор КрНУ професор Михайло Загірняк представив делегатам конференції підсумкову доповідь «Аналіз діяльності університету та планування завдань на 2023/2024 навчальний рік».

Конференція трудового колективу КрНУ відбулася 30 серпня. Президія та доповідачі працювали у DC-офісі університету, делегати долучилися до роботи в онлайн режимі. У заході узяли участь 87 делегатів із 90. Головою президії було обрано директора ІМІТПН доцента Володимира Бахарєва.




Михайло Загірняк, Володимир Бахарєв, Сергій Сергієнко

Ректор Кременчуцького національного університету професор Михайло Загірняк представив делегатам конференції доповідь про підсумки роботи закладу у 2022/2023 навчальному році та плани на 2023/2024 навчальний рік.

Михайло Загірняк зауважив, що через війну, розв’язану Росією проти України, колектив університету другий рік поспіль працює в умовах хронічного стресу. На освітній процес впливають новоутворені чинники – зокрема, це вимушений перехід на змішану форму навчання, необхідність створювати укриття для студентів та співробітників, постійні та безсистемні переривання навчального процесу через повітряні тривоги, відключення електроенергії, проблеми зі зв’язком тощо.

Ректор КрНУ підкреслив, що на діяльність навчального закладу вкрай негативно впливає невпинне зростання тарифів на комунальні послуги – зокрема саме через це довелося закрити в опалювальний період 3, 4 та 6 навчальні корпуси та вимушено перейти на сезонне використання лабораторій у цих корпусах.

Керівник університету наголосив ще на одній проблемі – це суттєве зниження фінансової дисципліни студентів, які навчаються за кошти фізичних та юридичних осіб. Для прикладу – на початок весняного семестру їх заборгованість по оплаті за навчання складала більше 2,4 мільйони гривень. Наразі найбільше відрахувань (38%) в університеті відбувається за порушення умов контракту – фактично, через несплату за навчання.



Значну увагу доповідач приділив питанням формування контингенту здобувачів освіти та підсумковій атестації. У травні та червні звітного періоду здали атестаційні іспити та захистили кваліфікаційні роботи 720 здобувачів освіти. Підсумкова атестація проходила у складних умовах – під час повітряних тривог робота комісії щоразу переривалась, учасники атестаційного процесу дотримувались вимог безпеки.

Михайло Загірняк наголосив, що попри щоденні складнощі та загрози, пов’язані з війною, колектив університету наразі має чималі здобутки у науковій сфері та міжнародній діяльності. Зокрема за звітний період у програмах академічної мобільності узяли участь 60 здобувачів освіти КрНУ, а також 23 науково-педагогічних працівника (удвічі більше від запланованої кількості).

Також вперше в історії університету КрНУ у складі міжнародного консорціуму став переможцем грантової пропозиції «VOLTCAR», ID 101096557, яка була подана на конкурс у рубриці «Дослідницькі та інноваційні заходи» програми ЄС «Горизонт Європа» за темою HORIZON-CL5-2022-D5-01-09 «Компоненти електромобілів Nextgen: високоефективні та недорогі електродвигуни, з ресайклінґом та низьким використанням рідкісних ресурсів» (2ZERO). Проєкт передбачає проєктування, виготовлення та валідацію високоефективного екоциклічного тягового електродвигуна.


У рамках міжнародного проєкту «The UK-Ukraine Twinning Initiative» («Єднання») КрНУ налагодив партнерські контакти з Університетом Лестера (УЛ, Великобританія). 15 грудня 2022 року підписана угоди про співпрацю між КрНУ та УЛ. Наразі досягнуті такі результати:

– у січні 2023 чотири студентки КрНУ прибули до Лестера та долучилися до навчального процесу;
– досягнуто домовленостей про спільну організацію програми подвійних дипломів;
– британською стороною надається гуманітарна допомога за напрямами діяльності;
– розроблено п’ятирічну дорожню карту співпраці між КрНУ та Лестером, яка передбачає взаємодію у сфері академічної мобільності, маркетингу, енергетики, біоінженерії, інформаційних технологій, прикладної математики, гендерної політики та академічної доброчесності;
– у березні 2023 стартував спільний дослідницький проєкт, що фінансується урядом Сполученого Королівства та передбачає розробку п’ятирічного плану досліджень в аерокосмічній галузі, біоінженерії та сфері штучного інтелекту;
– у липні 2023 року 99 здобувачів і викладачів КрНУ взяли участь у літній школі в Університеті Лестера (9 – виступили з доповідями в УЛ і 24 – у КрНУ, 66 – були слухачами).

Доповідаючи про результати міжнародної співпраці, ректор КрНУ відзначив плідну та ефективну роботу директора Центру міжнародної діяльності університету доцента Андрія Гладиря.


Михайло Загірняк наголосив, що під час війни, в умовах критично низького фінансування, надзвичайно важливу роль відіграє наукова діяльність за рахунок замовника, адже саме таким шляхом можна заробити кошти, необхідні для життєзабезпечення університету. Він зазначив, що незважаючи на війну, п’яти кафедрам університету вдалося виконати планові обсяги науково-дослідницької роботи за рахунок замовника (САУЕ – 100%), перевиконати їх (Електротехніка – 186%, КІЕ – 174%), та суттєво перевиконати (ІВМ – 1617%, ЕКБ – 715%). Ректор висловив подяку науковцям, які так плідно працюють. Натомість зазначив, що дві кафедри (АіТ та ЗЛФК) протягом року не заробили жодної гривні.

Михайло Загірняк звернув увагу делегатів конференції на те, що під час війни, коли міністерство щорічно скорочує фінансування ЗВО, реальним джерелом заробітку науковців залишаються національні та міжнародні програми і фонди, що надають грантову допомогу науковим проєктам! І ці можливості необхідно використовувати!

Значну частину доповіді ректора КрНУ склала інформація про перебіг вступної кампанії 2023 року та акредитації 2022/2023 років. Він відзначив ефективну роботу керівника ЦАЛ доцента Олени Безпарточної та голови центру моніторингу якості освіти професора Дениса Загірняка, натомість зауважив, що ці двоє фахівців не зможуть перевірити кожну освітню програму і кожного викладача на відповідність ліцензійним вимогам, тому необхідно консолідувати зусилля на рівні кафедр та інститутів КрНУ.

Щиру подяку ректор КрНУ висловив співробітникам кафедр, які ведуть активну волонтерську роботу. Це кафедри ЗЛФК, ЦБГЗ, ІВМ, а також кафедра економіки. Крім того під керівництвом доцента кафедри ППФ доцента Ольги Літвінової від початку війни проводяться тренінги для дітей-вимушених переселенців та кременчужан.

Делегати конференції трудового колективу абсолютною більшістю голосів затвердили звіт ректора КрНУ.




Також на конференції були розглянуті ще два питання – делегати більшістю голосів затвердили зміни до Статуту університету та ухвалили Положення про президента Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського.
КрНУ