Науковці КрНУ доповіли про перші результати роботи в проекті Horizon Europe VOLTCAR
24.10.23
11-21 жовтня ректор Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського професор Михайло Загірняк та асистент кафедри електротехніки Євгенія Чеботарьова перебували на офлайн зборах партнерів програми Європейського Союзу «Горизонт Європа»/ Horizon Europe «Проектування, виробництво та валідація екоциклічного тягового електродвигуна», VOLTCAR, Грантова угода № 101096557. Науковці КрНУ доповіли про перші результати проведеної роботи.
Збори учасників консорціуму VOLTCAR проходили у Нікосії (Кіпр). Організатор заходу – партнер проекту RTD Talos Ltd. Науковці Кременчуцького національного університету прибули на збори як члени партнерської робочої групи міжнародного консорціуму за запрошенням генерального директора RTD Talos Ltd д-ра Александроса Мікаелідеса.
Мета проекту Horizon Europe VOLTCAR – створення високоефективного електродвигуна для транспортних засобів.
Мета зустрічі на Кіпрі – презентація результатів досліджень, проведених в рамках робочих пакетів команд. Науковці КрНУ виступили з доповідями у робочих пакетах WP2 Digital platform for the life cycle та WP4 Ecocycle motor design.
Професор Михайло Загірняк представив результати роботи, присвяченої дослідженню і моделюванню контуру зовнішнього охолодження двигуна (research and modeling of the motor external cooling circuit) та розробці і валідації компонентів із передовими можливостями відведення тепла з використанням нових матеріалів (development and validation of the of components with advanced heat removal capabilities using novel materials).
Асистент Євгенія Чеботарьова доповіла про результати дослідження та моделювання теплообмінника для системи охолодження двигуна (research and modeling of the heat exchanger for motor cooling system) та матеріали розробки високошвидкісних коробок передач електромобіля (development of the high-speed gearbox for the electric vehicle).
Науковці КрНУ також заявили про готовність надати підтримку партнерам у питаннях розробки цифрового близнюка ecocycle двигуна з цифрових потоків (ecocycle motor digital twin development from digital threads), моделювання середовища функціонального макетного інтерфейсу FMI для цифрового близнюка (modelling the Functional Mock-up Interface environment for the digital).
Програма заходу була вкрай насиченою. Зокрема координатори проекту (Центр технічних досліджень VTT Фінляндії) організували семінар “Eco-design workshop”. Його мета – ознайомити учасників проекту з принципами та методологіями екодизайну. Учасники зборів отримали можливість оволодіти практичними навичками в онлайн робочому середовищі MIRO board, що дозволяє візуалізувати ідеї та ефективно працювати над проектами індивідуально або у складі команди.
Довідково:
У серпні 2022 року Кременчуцький національний університет у складі міжнародного консорціуму став партнером грантової пропозиції «VOLTCAR», ID 101096557, поданої на конкурс у рубриці «Дослідницькі та інноваційні заходи» програми ЄС «Горизонт Європа» за темою HORIZON-CL5-2022-D5-01-09 «Компоненти електромобілів Nextgen: високоефективні та недорогі електродвигуни, з ресайклінґом та низьким використанням рідкісних ресурсів" (2ZERO). Університет вперше долучився до проекту такого рівня.
Для участі у проекті в КрНУ створена робоча група, яку очолив ректор університету професор Михайло Загірняк. До складу групи увійшли: професор В’ячеслав Прус, професор Володимир Драгобецький, професор Юлія Саленко, доцент Сергій Шлик, асистент Євгенія Чеботарьова.
Завданням науковців КрНУ є обґрунтування нових перспективних матеріалів для конструктивних вузлів електродвигуна, виготовлення конструкції статора, проектування високоефективного високошвидкісного редуктора, розробка методів визначення електромагнітних та енергетичних параметрів та їх валідація у процесі експериментальних досліджень дослідних зразків.