В університеті провели для студентів майстер-клас з параметризації сучасних перетворювачів частоти
27.10.23
26 жовтня у КрНУ ім. М. Остроградського пройшов майстер-клас з набуття практичних навичок параметризації сучасних перетворювачів частоти (ПЧ). Спікер – доцент кафедри САУЕ, технічний директор ТОВ “ЕНЕРГО-ПЛЮС” (м. Кременчук) Андрій Калінов. Слухачі – здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Більшість людей позитивно реагує на ідею зменшення споживання електроенергії та збереження ресурсів. Частотно-регульовані електроприводи на сьогодні використовуються для економії електроенергії у промисловості та комунальній сфері всього світу.
Викладачі та студенти КрНУ зацікавлені у розширеному вивченні питань використання енергозберігаючих технологій на базі частотно-регульованих електроприводів, оскільки це один із кроків у напрямку сталого розвитку та зменшення негативного впливу на навколишнє середовище.
Під час майстер-класу були розглянуті такі теми: переваги та недоліки використання перетворювачів частоти; будова та принципи керування частотно-регульованого електропривода; базові налаштування перетворювачів частоти; організація керування перетворювачем за допомогою графічного інтерфейсу, аналогових та дискретних входів та таке інше.
На занятті використовувався комп’ютеризований лабораторний стенд по дослідженню систем частотно-регульованого електроприводу на базі перетворювача частоти SchneiderElectric ATV320.
Спікер супроводжував викладення теоретичних матеріалів ілюстраціями конкретних схемотехнічних рішень та прикладами практичної реалізації систем частотного регулювання. Із використанням лабораторного стенду були продемонстровані приклади налаштувань різних режимів роботи перетворювачів частоти як із використанням панелі керування, так і з використанням спеціалізованого програмного забезпечення SoMove.
Майстер-клас проводився у змішаному форматі із трансляцією онлайн через платформу ZOOM.
На заході були присутні представники виробництва (ТОВ "ЄРИСТІВСЬКИЙ ГЗК" групи компаній FERREXPO), викладачі та студенти Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського загальною кількість більше 30 осіб. Після доповіді та демонстрації роботи обладнання спікер відповів на запитання слухачів.
Дякуємо учасникам майстер-класу за проявлену цікавість та щирі відгуки!
До нових зустрічей!