Головна>Новини
КрНУ























Новини

Студенти Кременчуцького національного університету зустрілися з командою Суспільне Полтава
31.10.23

30-го жовтня у Кременчуцькому національному університеті відбулася зустріч журналістів Суспільне Полтава зі здобувачами освіти. Мета зустрічі – пошук кореспондентів для гіперлокальної мережі Суспільного. Студентам запропонували пройти безоплатне навчання мультимедійній журналістиці з перспективою офіційного працевлаштування на посаду штатного кореспондента Суспільного у Кременчуцькій громаді.

Зустріч проходила в університетській бібліотеці. Команду Суспільного представляли: керівниця напряму проєкту із розбудови гіперлокальної мережі Суспільного Євгенія Гайфер, головна редакторка Суспільне Полтава Карина Москаленко, кореспондент Суспільне Полтава Віра Черняк.

Євгенія Гайфер, Карина Москаленко, Віра Черняк

Чималу команду студентів представляли здобувачі освіти, які навчаються за спеціальностями: «журналістика»; «інформаційна, бібліотечна та архівна справа»; «дизайн». Майбутніх журналістів прийшло найбільше, тут були студенти 1-4 курсів, серед них і ті, хто вже працює за фахом у кременчуцьких медіа. Також до спілкування долучилися журналісти міських видань та блогери.

Наразі Суспільне Мовлення створює гіперлокальну мережу кореспондентів, які працюватимуть у громадах п’яти областей – Полтавської, Рівненської, Черкаської, Дніпропетровської та Одеської.

Масштабний проєкт «Медіа мають значення — ініціатива з розвитку місцевого самоврядування та доброчесності» реалізується за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Комунікаційний тур фахівців Суспільного до Кременчука відбувся в межах зазначеного проєкту, за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Керівниця напряму проєкту із розбудови гіперлокальної мережі Суспільного Євгенія Гайфер пояснила присутнім, з якою метою створюється гіперлокальна мережа:

Чому для нас важливі саме гіперлокальні кореспонденти? Тому що ми, сидячи в обласному центрі, не завжди оперативно можемо розповісти про якусь важливу подію, яка відбулася десь поза межами обласного центру. Водночас журналіст, який перебуває там, на місці, може максимально оперативно підготувати відповідний матеріал, і це важливо! Адже ніхто не знає місцеву ситуацію краще за місцевого журналіста. Ось тому ми бачимо сенс у розвитку гіперлокальної мережі кореспондентів Суспільного у громадах зазначених областей.

Євгенія Гайфер підкреслила, що наразі студенти КрНУ мають унікальну можливість стати учасниками проєкту – пройти на базі Суспільного безоплатне навчання мультимедійній журналістиці та здобути посаду кореспондента Суспільного у Кременчуцькій громаді. Вона підкреслила, що таку можливість мають не лише студенти-журналісти, а й будь-які інші:

Про умови працевлаштування. Вам необов’язково мати журналістську освіту, адже ми плануємо навчання. Ми шукаємо людей, які працюватимуть у своєму населеному пункті, на базі своєї громади, і водночас будуть офіційно працевлаштовані на Суспільне Полтава. Вимоги до претендентів такі: пройти навчання – це перша вимога, і друга вимога – потужна мотивація, у журналістиці це надзвичайно важливо. Вік – громадяни, які досягли 18 років. Працевлаштування офіційне, на базі філії Суспільного в Полтаві, ми гарантуємо соціальний пакет.

Спікер зазначила, що з усієї Полтавщини заплановано відібрати на навчання 10-12 осіб. Вона пояснила, як відбуватиметься цей процес. Для участі у навчанні претендент має вчасно заповнити і подати анкету реєстрації у проекті «Гіперлокальна мережа». Дедлайн – 5 листопада, 18.00. Анкети, подані пізніше, не беруться до уваги.

На підставі поданих анкет будуть відібрані ті самі 10-12 осіб, яких зарахують на навчальний курс. Євгенія Гайфер зауважила, що курс буде інтенсивний і короткотерміновий, він триватиме з 27 листопада по 2 грудня поточного року. Протягом тижня чотири тренери Суспільного читатимуть слухачам курсу лекції за напрямами (стандарти журналістики; сторітелінг; зйомка та монтаж; верифікація інформації тощо). Мета навчального процесу – підготувати універсального журналіста, який міг би і написати новину для сайту, і зняти та змонтувати телесюжет.

Після завершення експрес курсу слухачі мають створити відповідний журналістський матеріал. На виконання завдання вони матимуть три тижні і можливість консультуватися з тренерами. Автор найкращого матеріалу отримає пропозицію працевлаштування на Суспільне Полтава в якості штатного кореспондента.

Студенти слухали пояснення спікера уважно, хоча запитань майже не ставили. Згодом дізнаємось, як вони використають свій шанс стати кореспондентом Суспільного Мовлення.

Цікаво:

Наразі Світлана – ведуча програм на Суспільному. Роботу журналіста вона починала у Кременчуці, у виданні «Програма плюс». Саме Світлана найпершою вийшла в ефір Суспільного у день ракетного удару по ТЦ «Амстор», вона в цей час перебувала в Кременчуці у власних справах. Світлана розповіла студентам про особливості роботи на Суспільному.




КрНУ