Головна>Новини
КрНУНовини

У КрНУ провели вебінар за темою «Як зберегти психічне здоров’я в умовах хронічного стресу»
07.11.23

Захід організовано за ініціативи завідувачки кафедри психології, педагогіки та філософії Кременчуцького національного університету доцента Ольги Літвінової. Спікерами виступили студенти доцента Літвінової – Олексій Волошин, Катерина Малишенко та Світлана Парафило (група ПС-21-1). Також учасникам вебінару представили результати масштабного опитування за темою «Психологічний стан студентів в умовах війни».

Вебінар відбувся 6-го листопада, в межах заходів до Всесвітнього дня психічного здоров’я. Його учасниками стали студенти та викладачі КрНУ, а також вчителі кременчуцьких шкіл – загалом більше 80 осіб.

Розпочинаючи вебінар, Ольга Літвінова підкреслила, наскільки зараз, в умовах війни та хронічного стресу, важливо уважно ставитися до свого психологічного стану, та за потреби вчасно звертатися по допомогу до фахівців-психологів, аби у подальшому уникнути проблем, пов’язаних з посттравматичним стресом.

Доцент Літвінова представила результати масштабного опитування, проведеного у КрНУ серед здобувачів освіти за темою «Психологічний стан студентів в умовах війни». Участь у ньому узяли 247 студентів. Вона зазначила, що результати опитування мають вагоме значення для розуміння напрямів подальшої діяльності кафедри психології, педагогіки та філософії з метою покращення психоемоційного стану учасників освітнього процесу.

Склад опитаних респондентів за статтю розподілився наступним чином: 53% (131 особа) дівчат, 47% (116 осіб) хлопців.

189 респондентів зазначили, що вважають себе психічно здоровими. Водночас 120 опитаних визнали, що під час війни їхній стан погіршився.

Зокрема у 78% респондентів погіршився сон.

49,80% відчувають апатію, байдужість; 37,30% – немотивовану агресію; 36,80% – емоційну лабільність; 31,30% – постійну тривогу.

На запитання «Які стратегії ви використовуєте для покращення свого психологічного стану?», 78,3% опитаних студентів відповіли, що слухають музику і читають! А 43,3% займаються спортом. Водночас є і ті (20,2%), які знімають стрес їжею або алкоголем. Ще один сумний показник – лише 2% респондентів для покращення свого психологічного стану спілкуються з рідними.

Більшість респондентів відповіли, що для того, аби почуватися психічно здоровими, їм не вистачає стресостійкості, впевненості у собі та навичок саморегуляції. І лише 16 осіб засвідчили, що їм усього вистачає.

Доцент Ольга Літвінова зазначила, що «наразі молодь відчуває перепади настрою, емоційну лабільність – сум, радість, печаль, гнів, дуже багато тривожних розладів, почуття провини, панічних страхів. Натомість наші здобувачі освіти мають чимало стратегій, які використовують задля покращення свого психологічного стану».

Для ознайомлення учасників вебінару з сучасними ефективними методиками саморегуляції, студенти-психологи Олексій Волошин, Катерина Малишенко та Світлана Парафило підготували презентацію на тему "Психічне здоров`я та розвиток резильєнтності". Вони представили критерії психічного здоров`я, стратегії розвитку резильєнтності, та долучили учасників заходу до відпрацювання вправ на стабілізацію емоційного стану.

Після завершення вебінару від однієї з учасниць пролунала пропозиція провести аналогічний захід для учнів та вчителів кременчуцьких шкіл.
КрНУ