Головна>Новини
КрНУ























Новини

Представники КрНУ стали делегатами першого Українського форуму якості освіти
09.11.23

Український форум якості освіти (UQAF – 2023, Ukrainian Quality Assurance Forum) організовано за ініціативи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. За запрошенням Національного агентства, в його роботі узяли участь: керівник центру моніторингу якості освіти і академічної доброчесності Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського професор Денис Загірняк; завідувачка кафедри бізнес адміністрування, маркетингу і туризму професор Ірина Труніна; доцент кафедри лінгводидактики та журналістики Вікторія Перевознюк.

Форум проходив у Тернополі, на базі Західноукраїнського національного університету, який виступив співорганізатором заходу. Форум зібрав понад 160 очних учасників з усіх регіонів країни та понад 1200 онлайн-учасників. У його роботі брали участь 355 гарантів освітніх програм та 127 завідувачів кафедр із ЗВО усіх регіонів країни, 93 керівники підрозділів, відповідальні за внутрішню систему забезпечення якості у своїх закладах вищої освіти, понад 80 ректорів і проректорів, понад 70 здобувачів освіти.

Спікерами форуму стали відомі експерти, освітяни і науковці, народні депутати України, представники Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я.

З вітальною промовою до учасників форуму звернувся голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко. Також привітав освітян заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький. Підсумовуючи вітальні промови, радник-уповноважений Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник зазначила:

– Ми робимо крок назустріч нашому майбутньому, тому для нас дуже важливо, щоб після перемоги ми були сильнішими, щоб наша освіта була у пріоритеті. Відбудова України буде базуватися саме на розвитку людського капіталу, і освіта є одним із головних факторів. Ми прагнемо через українську освіту інвестувати у наше майбутнє, збільшуючи видатки на освіту; надавати якісну освіту не тільки українським, а й іноземним студентам. Детальніше про це ми будемо говорити під час панельних дискусій. Бажаю усім гарного і плідного діалогу!

Після завершення урочистостей голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко запросив учасників форуму до першої панельної дискусії. Спікери (Ольга Будник, Михайло Винницький, Лілія Гриневич, Наталія Стукало, Роман Шеремета) зосередили увагу на системі забезпечення якості вищої освіти в Україні: місії, перспективах та викликах.

Загалом під час форуму були проведені три панельні дискусії за такими темами: «Система забезпечення якості вищої освіти в Україні: місія, перспективи, виклики»; «Навіщо нам постакредитаційний моніторинг?»; «Яке майбутнє у академічної доброчесності в Україні?».

Освітяни та науковці отримали можливість обмінятися досвідом щодо методів підвищення якості освіти, обговорити методи застосування найкращих сучасних практик та особливості впровадження постакредитаційного моніторингу. Також мала місце дискусія щодо майбутнього академічної доброчесності в Україні.

Представники закладів вищої освіти презентували свої кращі практики з розбудови внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти з подальшим активним обговоренням та запитаннями від учасників форуму.

Керівник центру моніторингу якості освіти і академічної доброчесності Кременчуцького національного університету професор Денис Загірняк (на фото: перший справа) так сформулював свої враження від форуму якості освіти:

Освітяни і науковці, представники влади, керівники університетів, гаранти освітніх програм, представники підрозділів, відповідальних за внутрішні системи забезпечення якості вищої освіти, члени та секретаріат Національного агентства, експерти та члени галузевих експертних рад – усі ці люди консолідують досвід, знання та зусилля для забезпечення якості вищої освіти в Україні та її інтеграції до освітнього ринку ЄС! Освіта – це наша зброя, знання – це наша сила! Завдання усіх стейкхолдерів освітньої системи – зробити освіту кращою та конкурентоспроможною!
КрНУ