У КрНУ пройшла планова зустріч учасників проекту «UK-Ukraine Twinning Initiative»
16.11.23
Партнерська зустріч науковців Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського (KrNU) і Університету Лестера /University of Leicester (UoL), Велика Британія)), відбулася 15-го листопада. КрНУ співпрацює з британцями за міжнародною програмою «UK-Ukraine Twinning Initiative». Сторони прозвітували про результати виконання спільних проектів та обговорили проблеми, які виникли під час роботи.
Ініціатором зазначеної зустрічі виступила британська консалтингова компанія-посередник Кормак Консалтенсі Груп (Cormack Consultancy Group (CCG)). Компанія ініціювала проект «Єднання», мета якого – пошук для українських ЗВО відповідних партнерів серед університетів Великої Британії. Саме CCG запропонувала Університет Лестера як партнерський заклад вищої освіти для Кременчуцького національного університету. Починаючи з липня 2022 року, CCG щомісяця проводить планові зустрічі, на яких партнери можуть прозвітувати про досягнуті результати та обговорити проблемні питання.
Цього разу модератором зустрічі виступила фахівець CCG Oksana Vavrenchuk (на фото). З боку КрНУ модерацію забезпечував директор Центру міжнародної діяльності доцент Андрій Гладир. Також участь у заході узяли керівники обох університетів – ректор КрНУ професор Михайло Загірняк/Professor Mykhaylo Zagirnyak та голова адміністрації UoL Джефф Грін/Geoff Green, University Registrar & Secretary 1.
Команда Кременчуцького національного університету прозвітувала про результати, досягнуті у роботі над спільними проектами.
Директор Центру міжнародної діяльності КрНУ доцент Андрій Гладир (на фото) доповів, що співпраця з британськими колегами наразі йде дуже активно – за програмами академічної мобільності наші студенти вже з січня навчалися в Університеті Лестера; ми подали заявку і виграли грант на участь у Літній школі в Лестері, і група науковців КрНУ вже відвідала цю школу; ми також виграли грант на реалізацію чотирьох науково-дослідницьких проектів, вже відбулися робочі поїздки до Лестера їх виконавців – науковців КрНУ.
Кандидат технічних наук Вікторія Кулинич розповіла про грант, який вона виграла. Його тематика стосується актуальних наразі гендерних питань.
Доцент Катерина Пряхіна пояснила, як втілюється в життя проект співробітництва факультету економіки і управління Кременчуцького національного університету з бізнес школою Університету Лестера.
Доцент Дмитро Мамчур детально прозвітував про реалізацію чотирьох грантових міні-проектів, один з яких виконує він особисто. Друга частина його доповіді стосувалася спільного з UoL проекту з розмінування територій України.
Доцент Вікторія Перевознюк розповіла про роботу зі студентами за програмами академічної мобільності, та повідомила, що вже наступного семестру чергова група студентів КрНУ за обміном поїде на навчання до Лестера.
Також під час зустрічі йшла мова про те, що є плани щодо академічних обмінів викладачів та щодо створення розмовного клубу, де б вони могли вдосконалити свої знання англійської.
Ректор КрНУ професор Михайло Загірняк підсумував виступи науковців. Він зазначив, що наразі для університету дуже важливі програми академічної мобільності, які розширюють можливості студентів КрНУ щодо здобуття знань та мовної практики. Михайло Загірняк підкреслив, наскільки для університету зараз важлива участь у проекті Innovate Ukraine, метою якого є підтримка та розвиток енергетичних інновацій, які допоможуть відродженню та відновленню України. Це напрям, на якому науковці КрНУ готові працювати максимально ефективно заради наближення перемоги України у війні.
Крім звітів про досягнуті результати, під час зустрічі партнери обговорили проблеми, які виникли. Одна з таких нагальних проблем – процедура розмитнення гуманітарних вантажів для державного вишу (КрНУ). Наразі вона не вирішена, через це гальмує процес відправки гуманітарних вантажів – зокрема партії комп’ютерів, яку британські колеги підготували для Кременчуцького національного університету, а також обладнання для кабінетів психологічної допомоги та першої домедичної допомоги. З цього приводу голова адміністрації UoL Джефф Грін звернувся по допомогу до CCG.
Після завершення зустрічі її учасники зазначили, що спілкування було конструктивним та плідним.