Ректор КрНУ провів зустріч зі студентським активом університету
20.11.23
Щорічна зустріч ректора Кременчуцького національного університету зі студактивом відбулася 20 листопада. Студенти питали, як вивчити англійську мову на рівень В2, та як взагалі позбутися вживання російської у стінах університету. Також вони висловили бажання займатися профорієнтаційною роботою з кременчуцькими школярами.
Щорічна зустріч ректора зі студактивом проводиться до Міжнародного дня студента. Крім ректора КрНУ професора Михайла Загірняка до заходу долучився перший проректор професор Володимир Никифоров. Студентство представляли активісти та члени студентської ради і профкому університету. Зустріч пройшла у неформальній обстановці, захід підсолодили печивом та цукерками.
У Кременчуцькому національному університеті наразі активно реалізуються програми студентських обмінів, зокрема з Університетом Лестера (Велика Британія). Тому не дивно, що перше запитання, яке поставили ректору студенти, стосувалося вивчення англійської мови. Вони запитали:
Чи можливо організувати в університеті курси вивчення англійської мови на рівень В2?
Ректор відповів, що не заперечує проти такої ініціативи, в університеті завжди вітається бажання навчатися та поглиблювати свої знання. Натомість він додав:
– На цей час у нас вже працюють такі спільні курси з Університетом Лестера, є також курси, до яких має доступ Андрій Іванович Гладир (директор Центру міжнародної діяльності КрНУ, ред.). У сучасному світі знання англійської на пристойному рівні – це необхідність, це навіть не обговорюється. І ми на це зважаємо, натомість є інша проблема – замало людей, які готові навчатися, нам досить непросто було зібрати групу для мовних курсів Університету Лестера. Запитайте себе – а скільки студентів у вашій групі ходить на програмні заняття англійською? Курси – це, звісно, добре, але на моє глибоке переконання, найважливіше – це ваше бажання і ваша відповідальність! Як приклад, хочу навести тих чотирьох дівчат, студенток, які семестр вчилися у Лестері. Перш, ніж потрапити до Британії, вони семестр вчилися на мовних курсах Університету Лестера. У тій групі спершу було 15 слухачів, потім залишилось 8, а до Лестера поїхали ці чотири студентки, бо вони добросовісно вчилися і успішно здали тести на рівень В2. Це було їх особисте рішення, і це важливо! Вони і в Лестері вчилися наполегливо та відповідально, це відзначили їх британські куратори. І ось результат – кожна з них отримала грант на подальше безоплатне навчання у Лестері! Розумієте? Наш університет дав їм шанс, дав можливість реалізувати свої плани, а вони цим шансом відповідально скористалися! Особисто я дуже задоволений тим, що в нашому університеті так активно діють програми академічної мобільності, і ми можемо таким чином допомогти нашим студентам знайти себе і своє місце, побачити світ, поглибити свої знання та розширити коло спілкування.
Наостанок ректор КрНУ нагадав, що програми академічної мобільності діють не лише з Університетом Лестера, також активні обміни відбуваються з Сілезькою політехнікою. А наразі університет Клермон-Оверні (Франція) оголосив про готовність прийняти за обміном до 100 студентів-журналістів за умови, що навчання відбуватиметься англійською. Тож можливості є, саме час ними скористатися.
Під час зустрічі пролунало ще одне мовне запитання. Студенти поцікавились:
Чи можливо повністю викорінити російську мову зі спілкування студентів і викладачів?
Михайло Загірняк відповів:
– Наскільки мені відомо, спілкування викладачів зі студентами відбувається виключно українською мовою. Виключно! Лекції, лабораторні, кураторські години, – усе це начитується українською, бо ми – український державний університет. На моє глибоке переконання, без своєї української мови ми не відбудемося як дійсно незалежна країна! Це беззаперечно, але крім наших переконань існує ще реальність. Кременчук – російськомовне місто, тут російську насаджували десятиріччями, тому і її викорінення не може відбутися миттєво, за місяць чи навіть за рік. На жаль. Тут має спрацювати свідомість кожного з вас – я українець, я свідомо спілкуюся виключно українською, це моє рішення. Двадцять років тому я приїхав сюди з російськомовного регіону, де вже десятий рік йде війна, але зі мною в університет прийшла саме українська мова. Я це визначив чітко – ми український державний університет, і інших варіантів тут бути не може!
Жваве обговорення викликало ще одне студентське запитання:
Що ми, як студентське самоврядування, можемо зробити для залучення більшої кількості абітурієнтів до нашого університету?
Студенти не лише запитали, що робити, вони також озвучили власну пропозицію – створити відповідальну групу з п’яти осіб (студентів), яка безпосередньо займатиметься профорієнтацією серед кременчуцьких старшокласників, проводитиме зустрічі з ними, розповідатиме кожен про свою спеціальність, а також про студентське життя та культурні заходи, які організовує студентство Кременчуцького національного університету. Адже спілкування ровесників може дати ефективні результати.
Також від студентів пролунала пропозиція долучати викладачів до участі у студентських заходах (не лише як кураторів, а як безпосередніх учасників дійства).
Ректор КрНУ схвалив зазначені пропозиції і зауважив, що відкритий для спілкування:
– Готуйте конкретну пропозицію, приходьте до мене з планом заходів, будемо працювати, – сказав він.