В університеті відбувся просвітницько-виховний захід, присвячений 90-м роковинам Голодомору-Геноциду 1932-1933 років
23.11.23
25 листопада в Україні відзначають 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років, який забрав життя мільйонів українців. Штучно створений голод, акт геноциду українців став найбільшою трагедією для нашого народу за всю історію.
Захід проходив у змішаному режимі, загалом зібрав майже 100 осіб – студентів та викладачів нашого університету. Слід відзначити, що цей захід відбувся за активної участі стипендіатів американського Фонду імені Катерини Ковшевич Аліни Січної, Діани Зголи, Артема Монахова, Яни Попович, Тараса Якимця та регіональної директорки Фонду, професорки, д. і. н. Ганни Капустян.
Ведучі розпочали захід хвилиною скорботи за жертвами сталінських репресій та покладанням квітів до пам’ятного «Місця шани» за загиблими випускниками нашого університету у неспровокованій війні, яку розпочала росія проти України, чинячи на нашій землі знову геноцид.
Впродовж ХХ століття радянська влада тричі провокувала штучний голод на українських землях: у 1921-1923 роках, 1932-1933 роках та 1946-1947 роках. Другий Голодомор — 1932-1933 років — був наймасовішим та найболючішим: неприродньою смертю в першій половині ХХ століття могли загинути близько 20 мільйонів українців.
Проф. Ганна Капустян у своєму виступі наголосила, що 90 років тому радянський комуністичний тоталітарний режим скоїв злочин проти української нації, який убив 10,5 мільйонів українців за їхнє бажання відродити Українську державу. Сьогодні знову росія та її кривавий режим мріє про знищення нашої державності та українського народу, а цю скорботну дату ми згадуємо сьогодні в реаліях нової боротьби за виживання української нації.
Українська нація мужньо чинить спротив значно чисельнішому ворогу. В нас немає іншого вибору, ніж вистояти. Інакше історія закине українців на нове коло вже пройдених випробувань. Ми пам’ятаємо уроки минулого й не хочемо повертатися в «тюрму народів». Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби.
Доєднуємося до загальнонаціонально-міжнародної акції «Запали свічку», яка відбувається щорічно у День пам’яті жертв Голодомору у 4-ту суботу листопада!