Головна>Новини
КрНУ























Новини

Науковці КрНУ представили свої здобутки на семінарі «Освітня експіріенс-платформа: наукові МАНдрівки»
11.12.23

Обласний семінар-практикум «Освітня експіріенс-платформа: наукові МАНдрівки» проходив у Полтаві 7-го грудня. Науковці Кременчуцького національного університету представили інноваційні засоби навчання, які використовуються в освітньому процесі та під час роботи з учнями-членами Малої академії наук України.

Організатор масштабного заходу – комунальний заклад Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук (МАН) учнівської молоді». Урочистості проходили у Полтавській обласній філармонії. Учасниками заходу стали представники провідних університетів Полтавщини, які співпрацюють з МАН, фахівці Полтавської МАН, а також посадовці та депутати Полтавської обласної ради.

Гостей вітав заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації (ПОВА), доктор юридичних наук, професор Антон Чубенко. Також з вітальними промовами до науковців звернулися голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та директор Департаменту освіти і науки ПОВА, кандидат економічних наук Євген Кончаковський.

Представники ПОВА та депутатського корпусу оглянули виставку інноваційних засобів, яку підготували команди провідних університетів Полтавщини.

Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського на семінарі представляли:

Віктор Костін, проректор з науково-педагогічної та методичної роботи;

Володимир Бахарєв, професор, директор навчально-наукового інституту механічної інженерії, транспорту та природничих наук КрНУ;

Андрій Перекрест, професор, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки;

Павло Міхно, доцент кафедри цивільної безпеки, охорони праці, геодезії та землеустрою;

Віталій Найда, старший викладач кафедри автоматизації та інформаційних систем;

Іван Петренко, асистент кафедри цивільної безпеки, охорони праці, геодезії та землеустрою.

Павло Міхно, Іван Петренко, Андрій Перекрест, Віталій Найда

Кафедра цивільної безпеки, охорони праці, геодезії та землеустрою представила глядачам манекен для проведення тренінгів із надання першої домедичної допомоги, зокрема серцевої реанімації. Цей засіб викладачі кафедри ефективно використовують не лише під час занять зі студентами, а й під час проведення на волонтерських засадах курсів із першої домедичної допомоги для кременчужан.

Кафедра комп’ютерної інженерії та електроніки представила засоби програмування робототехніки і діючого робота. А також розробку для онлайн моніторингу якості атмосферного повітря, яка була розроблена фахівцями кафедри на замовлення кременчуцького комунального підприємства.

Старший викладач кафедри автоматизації та інформаційних систем Віталій Найда продемонстрував глядачам, як працює макет «розумного дому».

Проректор КрНУ з науково-педагогічної та методичної роботи Віктор Костін представив учасникам семінару ґрунтовну доповідь щодо наукових напрямів роботи університету та новітніх інноваційних засобів, які ефективно застосовуються у роботі зі студентами та учнями-членами МАН.

Також із доповідями виступили керівники інших університетів Полтавщини.

Кременчуцький національний університет протягом багатьох років системно співпрацює з кременчуцьким і полтавським відділеннями Малої академії наук учнівської молоді. Щороку науковці університету беруть активну участь у проведенні Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів МАН (міському та обласному його етапах). Зокрема перший проректор КрНУ професор Володимир Никифоров – член оргкомітету конкурсу. Частина фахівців працює у складі журі секцій, інші консультують учнів кременчуцьких шкіл та готують їх до захисту робіт на конкурсі, також виступають науковими керівниками.

Це результативна робота – лише у першому етапі конкурсу (грудень 2022 року) викладачі КрНУ підготували 25 переможців – кременчуцьких школярів, які здобули перші місця. За ефективну роботу з учнями-членами МАН чимало викладачів університету відзначені грамотами Полтавської обласної ради та Полтавської Малої академії наук.

Участь представників КрНУ в семінарі-практикумі «Освітня експіріенс-платформа: наукові МАНдрівки» – це черговий етап плідної та послідовної співпраці Кременчуцького національного університету з Полтавською Малою академією наук.
КрНУ