У КрНУ пройшов День відкритих дверей за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
12.12.23
8-го грудня, до Дня енергетика України, у Кременчуцькому національному університеті ім. М. Остроградського відбувся масштабний День відкритих дверей за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Його учасниками стали більше 120 студентів коледжів та учнів професійних училищ, а також представники 21 промислового підприємства Полтавського регіону.
Організатори заходу – кафедра систем автоматичного управління та електроприводу (САУЕ, завідувачка кафедри – професор Тетяна Коренькова) та кафедра електротехніки (ЕТ, завідувач кафедри – професор В’ячеслав Прус) за інформаційної та фінансової підтримки ТОВ «НВП ЕНЕРГО-ПЛЮС» (технічний директор – професор Андрій Калінов). Значну роль в організації заходу відіграли проректор з науково-педагогічної роботи та новітніх технологій в освіті професор Сергій Сергієнко та директор НН ІЕЛІІТ КрНУ професор Олексій ЧОРНИЙ. Основні координаційні, організаційні та інформаційні питання вирішувались співробітниками та студентами обох кафедр, які працювали з гостями на реєстрації, на виставці наукових досягнень, на екскурсіях, під час вікторини та у перервах між заходами.
Тетяна Коренькова, В’ячеслав Прус
День відкритих дверей – профорієнтаційних захід, який щороку підтверджує свою ефективність, кількість його відвідувачів щороку зростає. Цього разу гостями університету стали здобувачі освіти із семи освітніх закладів:
– ВСП «Політехнічний фаховий коледж Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського»;
– ВСП «Фаховий коледж Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського»;
– Черкаський політехнічний фаховий коледж;
– Регіональний центр професійно-технічної освіти № 1 м. Кременчука;
– Вище професійне училище №7 м. Кременчука;
– Олександрійський політехнічний фаховий коледж;
– ВСП «Світловодський політехнічний фаховий коледж Центральноукраїнського національного технічного університету».
У першу чергу гостям запропонували ознайомитись з лабораторною базою випускаючих кафедр. Також для майбутніх абітурієнтів була організована спеціалізована науково-технічна виставка виробників та дистриб’юторів промислового обладнання (ТОВ «НВП ЕНЕРГО-ПЛЮС», ТОВ ДП «СВ АЛЬТЕРА-КРЕМЕНЧУК»), а також демонстраційні стенди сучасного лабораторного обладнання кафедр ЕТ та САУЕ. Біля стендів знаходились фахівці кафедр, які радо відповідали на усі запитання відвідувачів.
ТОВ «НВП ЕНЕРГО-ПЛЮС»
ТОВ ДП «СВ АЛЬТЕРА-КРЕМЕНЧУК»
Кафедра САУЕ
Кафедра ЕТ
Кафедра САУЕ
Університетський захід відвідав Віталій Гринюк, начальник Управління інспекційної діяльності Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці (на фото в центрі). Особливу увагу він приділив питанням безпеки студентів та викладачів при роботі з електричним обладнанням.
За результатами візиту він зазначив:
– Обговорено питання вимог безпеки з представниками Управління інспекційної діяльності Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Держаної служби з питань праці, питання безпеки при виконанні лабораторних робіт в аудиторіях. Питання електробезпеки викладені у певних нормативно-правових актах з охорони праці, найперше, це правила безпечної експлуатації електроустановок. Питань дуже багато, ми домовились про наступну зустріч, сподіваюсь, зможемо плідно попрацювати.
Надалі на гостей чекала науково-популярна доповідь за актуальною тематикою – «Енергетична незалежність та безпека – майбутнє України». Доповідач – завідувач кафедри ЕТ професор В’ячеслав Прус (на фото). Лектор торкався дійсно важливих тем і ще не втомлені відвідувачі уважно слухали.
Те, що вони не лише слухали, а й дещо запам’ятали, підтвердила тематична вікторина, яка відбулася після лекції. Провів її доцент кафедри ЕТ Сергій Якимець. Слухачі, які правильно відповіли на запитання вікторини, отримали тематичні солодкі подарунки – енергетичні батончики до Дня енергетика.
Після виставки, лекції та вікторини гостям надали можливість трохи перепочити – випити кави зі смаколиками та подивитися виступи творчих студентських колективів університету: народної вокальної студії «Домінанта» та народної студії хореографії і пластики «На межі поміж».
А далі розпочався другий та наймасштабніший етап заходу – засідання круглого столу. Тема – «Підготовка конкурентоспроможних фахівців електроенергетичної галузі. Теорія і практика».
Круглий стіл – надзвичайно важливий етап Дня відкритих дверей, адже у ньому беруть участь роботодавці, чимало з яких – колишні випускники Кременчуцького національного університету. Саме тут гості та імовірні абітурієнти змогли побачити людей, які свого часу навчалися у КрНУ, та дізнатися, як надалі склалася їх професійна кар’єра. Наразі випускники Кременчуцького національного університету обіймають провідні посади на багатьох потужних підприємствах регіону (на фото).
Цього року участь у засіданні круглого столу узяли представники 21 промислового підприємства Полтавщини, а саме: ПрАТ «Полтавський ГЗК»; ТОВ «Біланівський ГЗК»; ТОВ «Єристівський ГЗК»; ТОВ «НВП»Енерго-Плюс»; ТОВ ДП СВ «Альтера-Кременчук»; ПАТ Полтаваобленерго; ТОВ СП “НІБУЛОН” філія Глобинська; ПрАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин»; ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод»; НЕК “УКРЕНЕРГО”; ФГ «Агросвіт-СВ»; ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ»; КП «Кременчукводоканал»; ТОВ «Шлях краси»; Кременчуцьке відділення Інспекції Держенергонагляду у Полтавській області; Управління інспекційної діяльності у Полтавській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці; ТОВ «Салекс Абсолют»; ПАТ «Укртатнафта»; ТОВ «Гетьман Електрік».
Учасників круглого столу привітав директор НН ІЕЛІІТ КрНУ професор Олексій ЧОРНИЙ (на фото). Завідувачка кафедри САУЕ професор Тетяна Коренькова представила слухачам доповідь за актуальною для них темою – «Переваги та перспективи навчання за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка в КрНУ».
Також під час засідання круглого столу пролунали наступні доповіді:
«Взаємодія бізнесу та наукових осередків ЗВО як шлях розвитку електротехнічної галузі України», доповідач: технічний директор ТОВ «НВП» Енерго-Плюс» Андрій КАЛІНОВ;
«Підвищення динамічної стійкості ОЕС України за рахунок зміни систем збудження генераторів електричних станцій з системними стабілізаторами», доповідач: начальник відділу електричних режимів Департаменту ДОДР та ЗНЕ, дирекції управління ОЕС України НЕК «УКРЕНЕРГО» Юрій ПРИВАЛОВ (на фото);
«Пошук шляхів подолання кризових явищ в енергетиці України», доповідач: голова спілки споживачів комунальних послуг Олег ПОПЕНКО;
«Вимоги до кваліфікації персоналу в умовах виробництва сучасних зразків транспорту соціального призначення», доповідачі: начальник відділу кадрів ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Валентин ЄРЬОМЕНКО, начальник учбово-виробничого центру ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Максим ГУДОВАННИЙ; начальник бюро управління та розвитку персоналу відділу кадрів ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Ольга КОРЕПАНОВА.
Кожна доповідь була присвячена важливій та актуальній темі. Слухачі отримали чимало нової та корисної інформації і щодо спеціальності 141, і щодо стану енергетичної системи України та проблем, які стоять наразі перед українськими енергетиками.
Організатори заходу висловлюють подяку усім учасникам Дня відкритих дверей!
Окрема подяка за підтримку:
– ТОВ «НВП ЕНЕРГО-ПЛЮС», а саме технічному директору Андрію КАЛІНОВУ та співробітникам компанії за допомогу в організації заходу;
– директору ВСП «Політехнічний фаховий коледж Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського» Наталії ДЗИНІ та співробітникам коледжу Марині БАБАРИЦІ та Тетяні РИБІНІЙ;
– завідувачу відділення ВСП «Фаховий коледж Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського» Ірині ЛИТВИНЕНКО та викладачу спец. дисциплін Галині ГАБУЗЯН;
– викладачу Регіонального центру професійно-технічної освіти № 1 Віті ШУСТОВІЙ;
– адміністрації та викладацькому складу: Вищого професійного училища №7 м. Кременчука; Олександрійського політехнічного фахового коледжу; ВСП «Світловодський політехнічний фаховий коледж Центральноукраїнського національного технічного університету»; Черкаського політехнічного фахового коледжу;
– начальнику відділу виховної та культурно-масової роботи КрНУ Тамарі ПЛАКСІЙ, а також художнім колективам та їх керівникам за виступ учасників народної студії хореографії та пластики «На межі поміж» у складі Анастасії Бондар, Валерії Куроп’ятник, Ксенії Петрової, Анни Пащенко,Мар’яни Носенко, Дар’ї Криволапової, Дар’ї Кучеренко, Анастасії Кириченко, Анни Ретінської, Алевтини Євтушенко, Карини Сосіної з двома хореографічними композиціями «Русалоньки» і «Враже»; також учасникам народної вокальної студії «Домінанта» у складі Віктора Дерид, Мар’яни Носенко, Надії Солодової з піснею «Квітка душа»; Андрію Дуднику за пісню «Воля і свобода»; дуету у складі Анни Ялпути (керівника студії) та Надії Солодової за пісню «Струни серця»; Олександрові Костенку за технічну підтримку.