В університеті пройшла робоча зустріч з представниками муніципалітету Гельзенкірхена (Німеччина)
28.02.24
Мета заходу – пошук напрямів для подальшого плідного співробітництва спільноти Кременчука, зокрема і Кременчуцького національного університету, з громадою Гельзенкірхена.
Зустріч ініційована міською владою Кременчука. Захід пройшов в межах підготовчого процесу до підписання офіційної угоди про побратимство двох міст – Кременчука та Гельзенкірхена. КрНУ обрано майданчиком для першої ознайомчої зустрічі невипадково – є сподівання в перспективі налагодити співпрацю кременчуцьких науковців з німецькими колегами (у Гельзенкірхені знаходиться Вестфальський університет, який налічує 9000 студентів).
Зустріч з німецькими партнерами пройшла в онлайн форматі у DC-офісі КрНУ. Міську владу Гельзенкірхена представляли пан Себастьян Шебен та пан Дірк Славецький.
Кременчуцьку громаду представляли: ректор Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського професор Михайло Загірняк, директор Центру міжнародної діяльності КрНУ доцент Андрій Гладир та директор Інституту розвитку Кременчука Павло Бедрацький.
Предметом обговорення стали наступні напрями імовірного співробітництва:
– Стартапи (просування, стимулювання, підтримка стартапів, налагодження контактів та подальші обміни між університетами та стартап-центрами обох міст);
– Співпраця у поданні спільних заявок на європейські гранти (імовірні теми, індустріальний туризм);
– Обмін досвідом в сфері зеленої економіки (альтернативні джерела енергії, знешкодження вибухонебезпечних предметів);
– B2B зустрічі між підприємцями з NRW* та Полтавської області за підтримки NRW та Полтавської торгово-промислової палати (обговорення та пропозиції щодо стейкхолдерів, учасників, потенційних галузей).
NRW* – Північна Рейн-Вестфалія, регіон (земля) Федеративної Республіки Німеччина.
Директор Центру міжнародної діяльності КрНУ доцент Андрій Гладир представив увазі німецьких партнерів презентацію щодо діяльності КрНУ. Особливу увагу він приділив успішній співпраці науковців університету у міжнародних проектах.
Німецькі партнери з особливим ентузіазмом пропонували для співпраці тему стартапів, де вони мають чималий досвід. Зокрема у Гельзенкірхені проводиться щорічний масштабний Фестиваль стартапів, цей напрям пропонували розвивати і на базі Кременчуцького національного університету, щоб надати студентам можливість для реалізації їх бізнес-ідей.
Директор Інституту розвитку Кременчука Павло Бедрацький запропонував обговорити перспективи співпраці за напрямом індустріального туризму. Мова йшла щодо проектування за допомогою німецьких колег таких туристичних об’єктів у Кременчуці – зокрема, щодо перетворення на об’єкт індустріального туризму міської водонапірної башти.
Ректор Кременчуцького національного університету професор Михайло Загірняк підкреслив, що для університету найбажанішим напрямом співробітництва була би співпраця науковців у галузі енергоефективності та енергозбереження, а також розмінування вибухонебезпечних предметів – адже під час війни ці напрями надзвичайно важливі для посилення енергонезалежності та стійкості України.
Учасники ознайомчої зустрічі домовились про продовження переговорів вже з деталізацією напрямів партнерського співробітництва.
Захід організовано в рамках програми міжнародного співробітництва «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що співфінансується Європейським Союзом та Урядом Німеччини та реалізується німецькою федеральною компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)) ГмбХ». Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих та середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій.