Головна>Новини
КрНУ























Новини

Ректор КрНУ провів робочу зустріч з британськими партнерами
12.04.24

Робоча зустріч учасників проекту «UK-Ukraine Twinning Initiative» – науковців Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського (KrNU) і Університету Лестера /University of Leicester (UoL), Велика Британія, за участі представника компанії-координатора Cormack Consultancy Group (CCG), – відбулася 10 квітня. Сторони прозвітували про результати виконання спільних проектів та обговорили проблеми, які виникли під час роботи.

Участь у заході узяли керівники обох університетів – ректор КрНУ професор Михайло Загірняк/Professor Mykhaylo Zagirnyak та голова адміністрації UoL Джефф Грін/Geoff Green, University Registrar & Secretary 1, а також директор Центру міжнародної діяльності КрНУ доцент Андрій Гладир, доцент Дмитро Мамчур (КрНУ), та керівник спільного проекту KrNU і UoL «Розробка п’ятирічної дорожньої карти у галузі аерокосмічних досліджень, біоінженерії та штучного інтелекту» Альдо Рона/Aldo Rona (UoL). Компанію CCG представляв Олександр Смірнов.

Учасники зустрічі зібралися, щоб обговорити наступні питання:

– Проблеми транспортування і розмитнення гуманітарних вантажів;

– Підписання п’ятирічної дорожньої карти у галузі аерокосмічних досліджень, біоінженерії та штучного інтелекту (партнерський проект KrNU і UoL);

– Як просувається робота над спільним проектом KrNU і UoL з розмінування;

– Розвиток академічної мобільності та онлайн курси англійської мови (партнерський проект KrNU і UoL).

Ректор КрНУ Михайло Загірняк зауважив, що проблема транспортування та розмитнення гуманітарних вантажів з університету Лестера до Кременчуцького національного університету, на жаль, до цього часу не вирішена. І це фактично унеможливлює отримання таких вантажів. Він зазначив, що фахівці КрНУ наразі активно шукають надійну волонтерську організацію, яка б могла стати посередником у цьому процесі, і висловив сподівання, що британські колеги теж докладуть зусилля для пошуку ефективних посередників.

Щодо подальшої долі п’ятирічної дорожньої карти у галузі аерокосмічних досліджень, біоінженерії та штучного інтелекту, сторони ухвалили рішення провести процедуру двохстороннього підписання зазначеного документу. Карта – це 5-річний детальний план співробітництва науковців KrNU і UoL у галузі аерокосмічних досліджень, біоінженерії та штучного інтелекту.

Стосовно спільного проекту KrNU і UoL з розмінування, доцент Мамчур доповів, що відповідний пакет документів вже подано на розгляд до НАТО. Якщо проект ухвалять, НАТО фінансуватиме роботу над ним.

Особливу увагу під час робочої зустрічі сторони приділили темі подвійного дипломування. Якщо цей проект запрацює, студенти Кременчуцького національного університету зможуть отримати два диплома – КрНУ та університету Лестера.

Ректор КрНУ висловив занепокоєння, що цей процес наразі дещо уповільнився, і підкреслив, що Кременчуцькому національному університету цікаво отримати не лише програму подвійного дипломування для менеджерів, а й для інших спеціальностей – зокрема технічних. «У нас традиційно найсильніші технарі, і найперше – електротехніки! Там вміють працювати, володіють англійською, їм треба дати можливість для самореалізації на європейському рівні!», – сказав він.

Представник CCG Олександр Смірнов зауважив, що 18 українських університетів в межах програми «UK-Ukraine Twinning Initiative» вже долучилися до проекту подвійного дипломування. У 9-ти з них цей проект вже реалізується.

Олександр Смірнов повідомив, що 15 липня у Варшаві, за ініціативи CCG, відбудеться зустріч представників університетів, зацікавлених у реалізації програми подвійного дипломування. Наразі CCG шукає спонсорів, які б погодились фінансувати зазначену програму. Отже робота над впровадженням подвійного дипломування для українських студентів триває.

Після завершення зустрічі її учасники зазначили, що спілкування було конструктивним та плідним.
КрНУ